PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 70-200mm f/2,8 EX APO IF HSM (Nikon)



gmoszkow
09-09-2004, 20:53
Gdzie mam kupić by jak najmniej zapłacić

A może używanej ktoś się chce pozbyć ???

Grzegorz

Sylwiusz
09-09-2004, 22:49
Najtaniej jak widzialem (i sam zreszta kupilem) to bylo na gieldzie w Stodole. Kosztowala 3180zl, nowka w pudelku z 12-miesieczna gwarancja renomowanego importera.

eclipse
10-09-2004, 00:13
a jakie wrazenia z uzywania tego wlasnie szkielka ?

Sylwiusz
10-09-2004, 00:23
a jakie wrazenia z uzywania tego wlasnie szkielka ?
Wkleje zatem z innego mojego postu:
Powiem szczerze. Ani troche nie zaluje, ze wybralem wlasnie ja a nie Nikkora 80-200/2.8 new. Szklo rysuje calkiem ladnie przy f2.8 i bardzo ladnie gdzies od f4-f5.6, bokeh jest mily dla oka (nie robi sie podwojny, jak to widzialem na fotkach przy f2.8 z Nikona) i aberracji chromatycznych jak na razie nie zauwazylem (pewnie to zaluga 4 soczewek ED w konstrukcji). HSM dziala szybciej, ciszej i pewniej niz "srubokret" w Nikkorze 80-200/2.8. Na plus Nikkora dalbym jakosc wykonania - on jest po prsotu pancerny Ale Sigma tez nie jest zla, powiedzmy, ze stopien wyzej niz DX 18-70/3.5-4.5, jest uzyte sporo metalu. Wyprobowalem ja w ostatnia sobote na slubie (zreszta to byla moja pierwsza powazna akcja z D70 i naprawde przyjemnie popatrzec na fotki zrobione z jej uzyciem. Anyway moge te Sigme polecic z czystym sumieniem. Najblizszy konstrukcyjnie Nikkor to bylby raczej AF-S 80-200 ze wzgledu na SWM i IF, ale to juz bardzo drogo no i 300g wiecej do dzwigania

eclipse
10-09-2004, 00:34
ok, dzieki wielkie za kilka slow... sorry, ze nie poszukalem wczesniej tego posta ale spiacy jestem troszke i taki jakis "przymulony" :>
kurcze, tak caly czas mam dylemat co do zakupu powaznego szkla, i oczywiscie mam wybor miedzy nikkor 80-200 a ta wlasnie sigma...
jeszcze raz dzieki, a czy ktos jeszcze z forumowiczow moze cosik dodac od siebie na temat tych dwoch "rurek" ?

gmoszkow
10-09-2004, 00:38
Eclipse

Mam ten sam dylemat

na razie na krótkie i dobre szkło mnie nie stać, pomyślę o tym później. Teraz się przymierzam do 70-200 albo 80-200

Szczerze powiem to chyba się skłaniam ku Sigmie. Nowa z gwarancją w cenie używanego Nikkora. Dodatkowo HSM czyli powinien być sporo cichszy niż nikkor. Co do jakości zdjęć to myślę, że będzie bardzo podobnie. Dodatkowo sigma ma IF co też nie jest bez znacznia przy moich porąbanych pomysłach (fotografowanie ludzi przez szyby, którzy niekoniecznie o tym wiedzą) - można założyć polara.

Pozdrawiam

Grzegorz

eclipse
10-09-2004, 00:42
Mam ten sam dylemat

jak sobie z nim poradzisz to daj mi znac... gdzie i za ile of kors ;)

Sylwiusz
10-09-2004, 09:34
Szczerze powiem to chyba się skłaniam ku Sigmie. Nowa z gwarancją w cenie używanego Nikkora. Dodatkowo HSM czyli powinien być sporo cichszy niż nikkor.
Nie powinien, ylko jest :-) Sprawdzlem zanim kupilem. Dodatkowo Sigma mniej "polowala" w okolicy punktu ostrosci. Porownywalem sobie ja z Nikkorem 80-200/2.8 ale tym nowym, ktory nadal jest w produkcji, a wiec majacym najszybszy AF wsrod "srubokretowych" 80-200/2.8.


Co do jakości zdjęć to myślę, że będzie bardzo podobnie.
Dokladnie. Jak dla mnie niewielkie roznice w ostrosci miedzy tymi dwoma szklam, w ktorakoliwek strone by nie byly, maja znaczenie tylko dla onanistow sprzetowych :-) Z tego co widzialem Sigma ma za to nieco lepszy bokeh na w pelni otwartej przeslonie - rozmyty obraz nie ma sklonnosci do "rozdwajania sie" jak to widzialem na fotkach z Nikona.


Dodatkowo sigma ma IF co też nie jest bez znacznia przy moich porąbanych pomysłach (fotografowanie ludzi przez szyby, którzy niekoniecznie o tym wiedzą) - można założyć polara.
Akurat ten nowy Nikon 80-200/2.8 nie kreci mordka mimo braku IF. Zrobili to tak sprytnie, ze przednia ruchoma soczewka przemieszcza sie w swego rodzaju tubie z przodu. IF za to ma z reguly wplyw na szybkosc AF - przemieszczane sa nie najwieksze (a wiec i najciezsze), przednie soczewki obiektywu, tylko znacznie mniejsze, wewnetrzne :-)

Tr0n
10-09-2004, 10:41
Będzie ktos miał ten obiektyw na zlocie?? Bardzo chętnie bym go poogladał on-line

Sylwiusz
10-09-2004, 10:44
A kiedy ma byc ten plenerek? Chyba cus przegapilem :-)

Tr0n
10-09-2004, 10:45
A kiedy ma byc ten plenerek? Chyba cus przegapilem :-)

Prosze
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

dido
10-09-2004, 23:14
Będzie ktos miał ten obiektyw na zlocie?? Bardzo chętnie bym go poogladał on-line
Tak będę miał, ale jak chcesz on-line to mogę podłączyć kamerę internetową :D

Anonymous
15-09-2004, 17:08
czy ta Sigma nie jest troche za ciężka do D70 ? ktos pisał że sprawia wrażenie jakby miała zaraz wyrwać bagnet z korpusu:)

pzdr

admin
15-09-2004, 17:10
W takich szklach pytanie powinno stawiac sie odwrotnie. Czy nie za lekki ten korpus ;) Podpieramy wszak szklo :)

Sylwiusz
15-09-2004, 17:11
czy ta Sigma nie jest troche za ciężka do D70 ? ktos pisał że sprawia wrażenie jakby miała zaraz wyrwać bagnet z korpusu:)

pzdr
A widziales kiedys, zeby ktos majac tak duze i ciezkie szklo, trzymal calosc tylko za korpus??? Jesli nie to spij spokojnie - prawa reka operujesz korpusem, lewa podtrzymujesz obiektyw i problem z glowy :-)

Anonymous
15-09-2004, 17:20
pytam tylko teoretycznie nie miałem tak ciezkiego szkala w rece podpietego do D70, np. przy zmianie jakiejs funkcji gdy trzeba uzyc obu rak i nie ma mozliwosci podtrzymywania szkła - czy nie dojdzie wtedy do wyrwania szkła z bagnetem z korpusu??


pzdr

admin
15-09-2004, 17:37
Ja mam opracowany ruch rak. Opieram korpus obiektywu na przedramieniu i krece czym chce ;) To trzeba wycwiczyc. Bardzo dobrze ze pytasz bo moze byc roznie...

ddMON
15-09-2004, 23:45
Ja to mam problem - próbowaliście focić obiektywem wielkości mojego wiadra z ręki, nawet dociśnięcie łokcia w okolicy biodra na niewiele się zdaje :(
POzdro! :wink: