PDA

Zobacz pełną wersję : piłka lecąca prosto w obiektyw



fafniak
11-12-2012, 22:57
potrzebuję zobaczyć jak wyglada poruszenie piłki lecącej w stronę obiektywu
przeszukałem guglaki ale ni cholery nie znalazłem
jakby ktoś kojarzył to bardzo bym prosił o namiar na takie zdjęcie

(rady w stylu stań z aparatem naprzeciwko piłkarza i zrób zdjęcie - prosze sobie darować) ;)

FHR
11-12-2012, 23:01
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/750864-2.jpg
źródło (http://onephoto.net/files/photos_new/750864.jpg)

Źródło (http://onephoto.net/?id=750864#750864).

gompky
11-12-2012, 23:01
a może być złapana w siatkę bramki "tuż przed nosem"?

fafniak
11-12-2012, 23:13
każda pomoc jest niezbedna - miałem tak cholernie mało czasu w studio , że nawet nie mogłem ustawić ciągłej lampki żeby zarejestrować ruch

gompky
11-12-2012, 23:22
z ostatniej niedzieli:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/7787/dsc0553ev.jpg)

fafniak
11-12-2012, 23:28
po obydwu zdjęciach widzę że piłka się spłaszczyła ( to niedobrze - bo oryginalnej piłki nie usunę :( )

krzychun
11-12-2012, 23:30
Sporo obróbki, ale może się przyda:
http://500px.com/photo/17216215

fafniak
11-12-2012, 23:47
piłkę zrobiłem - jest chyba względnie ok

dzieki

teraz muszę zając się nogą

krzysztofz24
12-12-2012, 00:00
A to widziales. Grunt to pomysl a nie PS;-).
http://www.dfv.pl/jak-to-zrobic.html?id=1754

fafniak
12-12-2012, 00:05
No widocznie zbyt ograniczony jestem

gompky
12-12-2012, 00:17
na zdrowy rozum - im bliżej krawędzi piłki tym bardziej powinno się rozmywać wzdłuż promieni, im bliżej środka tym ostrzej, do tego rozmycie poza obrysem, bo ruch wzdłuż osi optycznej obiektywu jest mało prawdopodobny. możesz zasłonić oryginalną piłkę wmontowaną, zblurowaną "ciut" większą?

fafniak
12-12-2012, 00:18
tak właśnie zrobiłem

krzysztofz24
12-12-2012, 00:42
No widocznie zbyt ograniczony jestem

Hmm...dziwnie zinterpretowales moj wpis.
Prosiles o zdjecia z pilka lecaca w obiektyw, zalinkowalem (mz ofc) swietne zdjecie.
I mialem na mysli, ze po prostu ktos to swietnie wykombinowal, bez sztucznej obrobki.

Ale zreszta, interpretuj sobia jak chcesz.