PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 18-105 autofocus ciągły tryb LV



mathew2
11-12-2012, 21:09
Witam

Jestem nowy na forum, ale przeszukałem wszystko by znaleźć coś na ten temat- niestety nic. Problem jest z działaniem autofocusa . Takie działanie objawia się TYLKO w trybie live view z włączonym trybem AF-F. Nigdy więcej. Poza tym trybem działa prawidłowo. Czy to jest usterka? Jest jeszcze na gwarancji. Dziwi mnie tylko że dzieje się to w live view i AF-F na raz.

http://www.youtube.com/watch?v=y4M36J8Jpqc&feature=youtu.be

Dziękuję za uwagi.

puciek
11-12-2012, 21:14
Moim zdaniem jest to usterka obiektywu. Mam 18-105 i w trybie ciągłym nie wydaje takich dźwięków.

mathew2
11-12-2012, 21:23
W trybie ciągłym z live view? U mnie w trybie ciągłym przez wizjer jest ok, dopiero jak włącze live view (D5100) to sie to dzieje. Wyłącznie gdy te dwa tryby są aktywne razem. Jeśli masz live view możesz sprawdzić, tak dla pewności? Będę wdzięczny.

puciek
11-12-2012, 21:39
Mam co prawda D7000 ale w LV i AF-F nic takiego u mnie nie występuje. Mówię o burczeniu, bo przy łapaniu ostrości potrafi przejechać zakres ze dwa razy.

mathew2
07-01-2013, 21:59
UWAGA, to nie wina obiektywu. Założyłem Nikkor 35 mm 1,8G i ten sam efekt (wyłącznie autofocus ciągły w trybie LV). Ciekawe, to może być jakiś błąd konstrukcyjny. Może aparat źle staruje silnikiem autofocusa, bo niby co innego tak bzyczy?

GonzoG
07-01-2013, 22:45
UWAGA, to nie wina obiektywu. Założyłem Nikkor 35 mm 1,8G i ten sam efekt (wyłącznie autofocus ciągły w trybie LV). Ciekawe, to może być jakiś błąd konstrukcyjny. Może aparat źle staruje silnikiem autofocusa, bo niby co innego tak bzyczy?

To nie wina ani aparatu, ani obiektywu. Tak po prostu jest. Jak jest gorsze światło, to tak właśnie się zachowuje AF.
Jak nie znajdzie w jedną stronę punktu z dobrym kontrastem, to w drugą jedzie powoli, a niektóre nikkory taki dźwięk wtedy wydają.