PDA

Zobacz pełną wersję : cena s5 - czy oby nie przesada?



njght_84
22-03-2007, 12:57
niedawno pojawily sie na all S5'tki w cenie okolo 7000!! czy to normalna cena europejska?
bo jezeli tak to ktos chyba zwariowal...

Jakon
22-03-2007, 13:36
...ktos chyba zwariowal...
delikatnie mówiąc...
za tą cenę masz D200 i dobre szkło
ale przypuszczam że cena za jakiś czas się "uspokoi" i zejdzie do bardziej normalnego poziomu

wyrwiflak
22-03-2007, 17:39
czy D200 w momencie debiutu nie kosztował 6000zł?

fIlek
22-03-2007, 17:45
jak znam Fujifilm Polska, to raczej na razie nie zejdą. Ostatni rok zakończyli sporym zyskiem, więc nie mają presji, żeby sztucznie nakręcać sprzedaż. Upadek Agfy pomógł im poprawić dochody, czyli Japończycy są szczęśliwi i nie będą cisnąć. W czerwcu mają kolejny bilans, więc może wtedy coś drgnie...

arturjb
22-03-2007, 17:55
a moze ten aparat jest wart tych pieniędzy
wielu chciało by mieć przecież D200 z matrycą 5D. Może to jest waśnie to ???
:>
anyway w Łodzi będzie można obejrzeć puszkę ;)

qooba
22-03-2007, 18:13
w MM w Poznaniu o dzisiaj stoi S3Pro za 7499zł...

Smurf
22-03-2007, 18:37
Żeby nie byc posądzonym o dziwne intencje - mam poprzednika - S3 pro i wedlug mnie polityka firmy Fuji prowadzi do tego, że S5pro podonie jak S3pro będzie to aparat niszowy sprzedawany w w ilości "set" sztuk, a nie tysięcy szt. (jak podejrzewam zresztą, mozlwiości produkcyjne firma Fuji do tego dostosowala) i nie należy liczyc na radykalne obnizki cen.
Fuji jako fotograficzny gigant chce mieć jakąś wizytowkę, ale czy bardzo jej zależy na dużej sprzedaży aparatu w znaczacej cześci produkowanaego przez Nikona?

arturjb
22-03-2007, 18:39
Ja mam inne pytanie nt. Fuji, nie tylko S5 ale ogolnie wszytkch lustrzanek fuji - czemu one są TAK WOLNE?

Smurf
22-03-2007, 19:21
Ja mam inne pytanie nt. Fuji, nie tylko S5 ale ogolnie wszytkch lustrzanek fuji - czemu one są TAK WOLNE?
Bo te wszystkie (cztery) aparaty przeznaczone są dla doświadczonych świadomych fotografów, ktorzy nie musza robić 10 kl/s żeby zrobic dobre zdjęcie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

markB
22-03-2007, 19:46
Zgadzam się z filkiem. Dla Fuji Polska to żaden rynek. Cena na pewno nie spadnie znacząco. Aparat nieźle schodzi w USA, w BH najczęściej out of stock. IMO, jednak nie jest wart polskiej ceny. Jak zwykle dostaje sie coś kosztem innych rzeczy. Ma nieco lepszą dynamikę, ale za to traci, podobnie jak S3, detale. A jest wolny, bo bufor niewiele większy niż w S3, a do tego produkuje wielkie pliki i ma silne algorytmy odszumiające. Przede wszystkim dla tych co robią głównie w jpegach i nie bawią się w PP. Pod tym względem na pewno lepszy od d200.

stig
22-03-2007, 20:38
Bo te wszystkie (cztery) aparaty przeznaczone są dla doświadczonych świadomych fotografów, ktorzy nie musza robić 10 kl/s żeby zrobic dobre zdjęcie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Hahaha... Ale smieszne...

marusek
23-03-2007, 04:05
Tak tak tak
fuji zle wychodza na papierku... w porownaniu...
Ale za Smurfem (co sie z nim nie zawsze zgadzam, a czasem kloce!) dorzuce - to jest aparat dla ludzi, ktorzy wiedza, dlaczego te kase na taki aparat wydaja. I nie jest to snobizm.

A co do out of stock - no to jak ma byc inaczej, jak aparatow jeszcze nie ma w sprzedarzy?! MarkB, troche lepsza dynamika!? Troche?! Strata detali? A jaka ma dynamike i detale D200 na 1600 i 3200ISO? Naprawde ma lepsza od S5? (juz nie wspominam o S3 na ISO 1600 oczywiscie tylko).

A tak szczerze mowiac, zly jestem.. Kilka razy chcialem sprzedawac S3 i wymieniac na cos mniejszego... na D80 np. Ale te brazy, te rawy fuji.. ten balans bieli... no jakos nie potrafie zmienic aparatu!

njght_84
23-03-2007, 10:26
albo dlatego ze nikon nie ma dobrego aparatu to moga sobie dac cene 5d.. podejrzewam ze nawet ten fuji mu niedorowna/5d/ ale jak nikon spi to moze kodaczek nam zrobi prezent w postaci ff!

piszmy petycje do kodaka:)!

Dariusz Walus
23-03-2007, 16:04
A tak szczerze mowiac, zly jestem.. Kilka razy chcialem sprzedawac S3 i wymieniac na cos mniejszego... na D80 np. Ale te brazy, te rawy fuji.. ten balans bieli... no jakos nie potrafie zmienic aparatu!


W moim subiektywnym odczuciu - s3 pro , robi najladniejsze zdjecia jakie widzialem. Juz dawno bym go kupil,
gdyby nie ta przeogromna pucha, na ktora potrzebny jest dodatkowy plecak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

Bardzo licze na to, ze s5 bedzie rownie dobry, co pewnie okaze sie juz wkrotce, bo puszka z D200, jest juz
do przyjecia.

Pozostanie tylko poczekac, az przestana szalec z tymi cenami z kosmosu.

Kolekcjoner
25-03-2007, 03:52
Hahaha... Ale smieszne...

Posikać się można normalnie :evil:.


Myślę że ta cena może też być spowodowana kalkulacjami pomiędzy Nikonem i Fuji. Przecież pucha jest od Nikona więc coś im muszą odpalać możliwe, że jest to na tyle dużo, że nie da się zejść z ceną zbyt nisko. Po za tym w Nikonie przecież nie siedzą idioci i na pewno nie pozwolili by na to żeby identyczny aparat z potencjalnie lepszą matrycą konkurował z ich rodzimą konstrukcją. I na koniec - czas D200 się kończy :) jak będzie następca to wtedy S5 pewnie trochę stanieje.

rabijki
25-03-2007, 11:02
aha
to znaczy ze d2x czy d2h czy mark 3 sa przeznaczone dla nieswiadomych fotografow bo sa szybkie...
bardzo ciekawy wniosek - musiales dlugo myslec zeby to powstalo czy masz przeplywy takiego geniuszu codziennie?

Smurf
25-03-2007, 13:47
aha
to znaczy ze d2x czy d2h czy mark 3 sa przeznaczone dla nieswiadomych fotografow bo sa szybkie...
bardzo ciekawy wniosek - musiales dlugo myslec zeby to powstalo czy masz przeplywy takiego geniuszu codziennie?
Wyciagając takie wnioski, pokazuje się pewnego rodzaju ograniczenie rozumienia tekstu pisanego.
Świadomy, doświadczony fotograf niekoniecznie potrzebuje bardzo "szybkich' aparatów, ale też mu one nie przeszkadzają.:smile:
Ja np. nie potrzebuję "terenowego" Mercedesa ML, ale gdybym go mial w niczym by mi to nie przeszkadzało.

fIlek
25-03-2007, 13:54
Posikać się można normalnie :evil:.


Myślę że ta cena może też być spowodowana kalkulacjami pomiędzy Nikonem i Fuji. Przecież pucha jest od Nikona więc coś im muszą odpalać możliwe, że jest to na tyle dużo, że nie da się zejść z ceną zbyt nisko. Po za tym w Nikonie przecież nie siedzą idioci i na pewno nie pozwolili by na to żeby identyczny aparat z potencjalnie lepszą matrycą konkurował z ich rodzimą konstrukcją. I na koniec - czas D200 się kończy :) jak będzie następca to wtedy S5 pewnie trochę stanieje.


Ziarnko prawdy może w tym być, chociaż układ Nikon-Fuji nie jest taki idealny. Nikon za bardzo nie opuści ceny za puszki z oczywistych względów :) A nawet w Polsce sytuacja bywa dziwna. Miałem w rękach S3 PRO na kilka dni przed oficjalną premierą w Polsce. To był taki zbieg okoliczności - robiliśmy prezentację cyfrowych lustrzanek dla lokalnych mediów i podczas rozmowy z presesem Fujifilm Polska wydało się, że mają S3 i dali się namówić na przedpremierowy pokaz. Chłopaki z Fuji przyjechali z samym korpusem, bo nie mieli nawet do niego obiektywu. Dlaczego? Chcieli zakupić partię szkieł od Nikon Polska żeby sprzedawać je w kitach. Niestety, NP nie chciał im tych obiektywów sprzedać (?) I nie chodzi tu o typowe kity, ale coś jasnego i niezłego. Co do potencjalnej obniżki - jak wcześniej, cudów się nie spodziewam.

rabijki
25-03-2007, 16:02
Smurf
dla mnie slowo pisane dzieli sie na proze i poezje.
nie sadze by slowa pisane na tym forum zbyt czescio przypominaly poezje i wymagaly interpretacji.
oczywiscie czepiam sie gdy tak reaguje jak reaguje, ale dla mnie pisanie ze cos jest dla kogos a dla kogos nie w sposob tak malo przemyslany ja w tym przypadku jest przykladem pojscia za marketingowymi sloganami, stereotypami i podobnymi rewelacjami jak wyjatkowa glebia obrazu s3, brak mozliwosci pracy na nikonach bo agencje ich nie chca, plastikowym obrazie canona ktory jest nie do wytrzymania itd.

dlatego nie mam zamiaru probowac interpretowac czegos co interpretacji nie wymaga. skoro ktos pisze ze cos jest dla wymagajacego to wlasnie to ma na mysli - przynajmniej tak powinno byc. oczywiscie ma prawo tak pisac nawet stawiajac usmieszka ( naduzywanego i czesto krysjacego zaklopotanie wlasnymi slowami), a ja mam prawo twierdzic ze autor takis slow gada *******y

pozdrowienia

Smurf
25-03-2007, 19:02
Smurf
nie sadze by slowa pisane na tym forum zbyt czescio przypominaly poezje i wymagaly interpretacji.
Ja nie napisalem o interpretacji tylko o zrozumieniu teksu pisanego.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

rabijki
25-03-2007, 19:23
no wlasnie
proze sie po prostu rozumie - czyli czyta literki, sklada w wyrazy, wyrazy w zdania i tyle. ala ma kota znaczy po prostu ze ala ma kota a nie ze ala nie lubi kotow. tak samo z kazdym innym zdaniem. nie ma tu problemu bo tekst powinien byc zrozumiany przez kazdego umiejacego rozszyfrowac dany jezyk czlowieka. jesli nie jest lub jest zle zrozumiany to znaczy ze piszacy ponosi za to wine

zreszta to tak uboczna sprawa ze nie warto sie o to klocic
przeciez to najmniejszego znaczenia i wplywu na cene aparatu nie ma i miec nie bedzie.

pozdrowienia
olo

sradek
26-03-2007, 12:16
Witam. Jak już wcześniej pisałem S5 jest do wzięcia w UK http://jessops.com/Store/s47705/1-136-481/Home/Cameras--and--Lenses/Digital-SLRs/Fujifilm/Finepix-S5-PRO-Digital-SLR-Body-Only/details.aspx
i leży na półkach tak że można zobaczyć i pomacać. Jak komuś zależy to już za 400 zł może tu przylecieć i sobie kupić przy okazji zwiedzić np Edynburg (Pod koniec kwietnia bede miał troche miejsca to i kawałem podłogi się znajdzie na nocleg). W CALUMET FOTO za tą samą cenę dodają 3 lata gwarancji.

Pozdrawiam

http://www.calumetphoto.co.uk/item/331-501APROMO.html

rabijki
26-03-2007, 12:38
a ile tam jest vatu?
bo trza se odjac od ceny i potem doliczyc 22 proc jesli na firme?
wiesz moze?
olo

sradek
26-03-2007, 12:41
Jest to do sprawdzenia, myśle że 17% ale zapytam moich szkotów.

markB
26-03-2007, 18:04
VAT w GB to dokładnie 17.5%.