PDA

Zobacz pełną wersję : Problem braku obrotowych/uchylnych LCD w Nikonach ... :) Może coś takiego?



Jarek78
06-12-2012, 10:33
http://fripers.pl/product_info.php/info/p2977_Monitor-LCD-Swivi-FreePower.html Wpadło mi dzisiaj przy przeglądaniu produktów...

dominikpl72
06-12-2012, 12:16
Fajne :)
Hmm - zastanawiam się tylko -czy na wyjściu HDMI z body zawsze jest podawane to co aktualnie widać na ekranie aparatu (obraz Live View, obraz z informacjami o parametrach itp ) ?
No i rozdzielczość 800x600 to 480.000 pikseli czyli mniej niż np 921.000 pikseli w moim D90

markB
06-12-2012, 14:19
Jakieś wielkie to i nieporęczne. Lepszy (bo mniejszy) jest ekranik od Seculine: http://secu-line.com/index.html?PNO=123693359782288000. Do tego można nim robić różne inne cuda poza samym oglądaniem kadru.

zdyboo
06-12-2012, 15:13
No i rozdzielczość 800x600 to 480.000 pikseli czyli mniej niż np 921.000 pikseli w moim D90

W D90 masz 921 tyś punktów, a rozdzielczość masz VGA (640x480) czyli nieco ponad 300 tyś. pikseli.

dominikpl72
06-12-2012, 16:50
W D90 masz 921 tyś punktów, a rozdzielczość masz VGA (640x480) czyli nieco ponad 300 tyś. pikseli.


hmmm to jak to własciwie jest: 640 x 480 = 307.200 i dalej co ? x 3 kolory RGB daje 921.000 ?

GonzoG
06-12-2012, 18:03
hmmm to jak to własciwie jest: 640 x 480 = 307.200 i dalej co ? x 3 kolory RGB daje 921.000 ?

Dokładnie - producenci lustrzanek podają ilość punktów - lub inaczej zwanych subpikseli - czyli 3x więcej niż rozdzielczość.

chory
06-12-2012, 18:07
Dokladnie tak, nawet specyfikacja podaje 921dot, a nie pixeli.

dominikpl72
07-12-2012, 00:24
No to wychodzi na to że tym razem dałem się złapać na marketingowy bełkot :)
I - jak zwykle - forum okazało się przydatne :)
Mam nadzieję, że nie tylko ja zostałem "oświecony" :)

chickensnd
07-12-2012, 01:10
Moim zdaniem malo przydatny LCD juz bardziej praktyczniejszy większy polecany przez kolegę wyżej...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

GonzoG
07-12-2012, 01:19
Ja tam używam tabletu z Androidem... znacznie tańsze rozwiązanie... i ma pełne sterowanie aparatem...

chickensnd
07-12-2012, 01:49
Podlaczyles aparat do tabletu kablem? ROOT? Jaki tablet?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

markB
07-12-2012, 02:18
Moim zdaniem malo przydatny LCD juz bardziej praktyczniejszy większy polecany przez kolegę wyżej...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Zalęży do jakich celów. W studio większy ok, ale w terenie to ja wolę mniejszy, bo mniej do dźwigania.

GonzoG
07-12-2012, 11:47
Podlaczyles aparat do tabletu kablem? ROOT? Jaki tablet?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Kabel USB-OTG, Android 4.0 lub nowszy i aplikacja DSRLDashboard (w Google Play) - jak do Nexusa to nic więcej nie trzeba.
Ja mam Ainol Elf II, w którym trzeba zmienić system na CM9 lub nowszy.

Więcej o DSLRDashboard: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214565

chickensnd
08-12-2012, 10:49
Teraz to juz będę musiał zamówić kabelek ;)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2