Zobacz pełną wersję : Problem braku obrotowych/uchylnych LCD w Nikonach ... :) Może coś takiego?
http://fripers.pl/product_info.php/info/p2977_Monitor-LCD-Swivi-FreePower.html Wpadło mi dzisiaj przy przeglądaniu produktów...
dominikpl72
06-12-2012, 12:16
Fajne :)
Hmm - zastanawiam się tylko -czy na wyjściu HDMI z body zawsze jest podawane to co aktualnie widać na ekranie aparatu (obraz Live View, obraz z informacjami o parametrach itp ) ?
No i rozdzielczość 800x600 to 480.000 pikseli czyli mniej niż np 921.000 pikseli w moim D90
Jakieś wielkie to i nieporęczne. Lepszy (bo mniejszy) jest ekranik od Seculine: http://secu-line.com/index.html?PNO=123693359782288000. Do tego można nim robić różne inne cuda poza samym oglądaniem kadru.
No i rozdzielczość 800x600 to 480.000 pikseli czyli mniej niż np 921.000 pikseli w moim D90
W D90 masz 921 tyś punktów, a rozdzielczość masz VGA (640x480) czyli nieco ponad 300 tyś. pikseli.
dominikpl72
06-12-2012, 16:50
W D90 masz 921 tyś punktów, a rozdzielczość masz VGA (640x480) czyli nieco ponad 300 tyś. pikseli.
hmmm to jak to własciwie jest: 640 x 480 = 307.200 i dalej co ? x 3 kolory RGB daje 921.000 ?
hmmm to jak to własciwie jest: 640 x 480 = 307.200 i dalej co ? x 3 kolory RGB daje 921.000 ?
Dokładnie - producenci lustrzanek podają ilość punktów - lub inaczej zwanych subpikseli - czyli 3x więcej niż rozdzielczość.
Dokladnie tak, nawet specyfikacja podaje 921dot, a nie pixeli.
dominikpl72
07-12-2012, 00:24
No to wychodzi na to że tym razem dałem się złapać na marketingowy bełkot :)
I - jak zwykle - forum okazało się przydatne :)
Mam nadzieję, że nie tylko ja zostałem "oświecony" :)
chickensnd
07-12-2012, 01:10
Moim zdaniem malo przydatny LCD juz bardziej praktyczniejszy większy polecany przez kolegę wyżej...
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Ja tam używam tabletu z Androidem... znacznie tańsze rozwiązanie... i ma pełne sterowanie aparatem...
chickensnd
07-12-2012, 01:49
Podlaczyles aparat do tabletu kablem? ROOT? Jaki tablet?
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Moim zdaniem malo przydatny LCD juz bardziej praktyczniejszy większy polecany przez kolegę wyżej...
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Zalęży do jakich celów. W studio większy ok, ale w terenie to ja wolę mniejszy, bo mniej do dźwigania.
Podlaczyles aparat do tabletu kablem? ROOT? Jaki tablet?
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Kabel USB-OTG, Android 4.0 lub nowszy i aplikacja DSRLDashboard (w Google Play) - jak do Nexusa to nic więcej nie trzeba.
Ja mam Ainol Elf II, w którym trzeba zmienić system na CM9 lub nowszy.
Więcej o DSLRDashboard: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214565
chickensnd
08-12-2012, 10:49
Teraz to juz będę musiał zamówić kabelek ;)
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.