PDA

Zobacz pełną wersję : Zgoda na wykorzystanie zdjęć



gryson
04-12-2012, 09:54
Witam
Moja koleżanka, której zrobiłem kilka sesji w plenerze i studio, chce zgłosić swoje zdjęcia do kalendarza. Ale wymagane jest przesłanie mojej zgody/oświadczenia, na wykorzystanie moich zdjęć (zgłasza ona) w tym kalendarzu. Oczywiście zgodę wyrażam, nie ma problemu, tym bardziej, że to dobra koleżanka. Ale jakoś nie potrafię złożyć sensowego oświadczenia i w necie jakoś nie mogę ogarnąć tego, a sprawa pilna.
Czy zatem może ktoś z szanownych koleżanek i kolegów ma gdzieś pod ręką, na dysku, w linku, wzór takiego oświadczenia, gdzie fotograf udziela zgody modelce na wykorzystanie swoich zdjęć w jakimś celu, w tym wypadku będzie to kalendarz.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Marek

zdyboo
04-12-2012, 10:07
To już nie wystarczy napisać?

Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.

gryson
04-12-2012, 11:15
To już nie wystarczy napisać?

Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.

A mnie skąd wiedzieć, czy wystarczy, pierwszy raz mam takie oświadczenie napisać, nie mam doświadczenia :)
Dzięki Tomku, spróbuję, może wystarczy :)

zdyboo
04-12-2012, 11:27
Podejrzewam, że twórcom kalendarza potrzebny jest dupochron tylko. Jakby chodziło o konkretne zapisy sami dawaliby druczek do wypełnienia i podpisania.

gryson
04-12-2012, 11:56
Na pewno masz rację, bo pytałem koleżanki czy nie mają jakiegoś wzoru oświadczenia, i niestety nie. Wyślę Jej zaraz Twoją formułkę i będzie musiało wystarczyć.

Semati
04-12-2012, 12:08
Tomek jesteś wielki.....
Nie dziwię sie koledze , w moim stanie REN też miałbym problem...

mateo912
04-12-2012, 15:10
To już nie wystarczy napisać?

Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.


Na pewno masz rację, bo pytałem koleżanki czy nie mają jakiegoś wzoru oświadczenia, i niestety nie. Wyślę Jej zaraz Twoją formułkę i będzie musiało wystarczyć.

masz jej wysłać skan tego oświadczenia? jeśli tak to lepiej jest napisać to oświadczenie, wkleić podglądówki zdjęć które zgadzasz się wykorzystać wydrukować, podpisać i zeskanować. bo MZ określenie "zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) " jest zbyt ogólne (na sesji powstaje wiele zdjęć)

zdyboo
04-12-2012, 15:25
masz jej wysłać skan tego oświadczenia? jeśli tak to lepiej jest napisać to oświadczenie, wkleić podglądówki zdjęć które zgadzasz się wykorzystać wydrukować, podpisać i zeskanować. bo MZ określenie "zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) " jest zbyt ogólne (na sesji powstaje wiele zdjęć)

Dlatego napisałem i przekazanych. To warunek łączny. Określenie w takim pozwoleniu, o które zdjęcia chodzi jest co najmniej problematyczne, ale w tym konkretnym wypadku można sobie pozwolić na pewien stopień swobody.

Owe pozwolenie, to nie ma być plik multimedialny, ja bym nie wklejał żadnych miniatur, jeżeli zdjęcia są przekazane w postaci elektronicznej, a w obecnych czasach tak raczej jest, to można wymienić wprost lub w postaci załącznika nazwy plików. W przypadku przekazywania kilkuset plików, wklejanie takich miniatur jet bez sensu, jak to potem przesłać na przykład faksem, żeby było wiadomo o jakie zdjęcia chodzi.

gryson
04-12-2012, 16:34
Zdjęcia ma wysłać 2, więc w tym oświadczeniu dopisałem nazwy tych plików, i że powstały w dniu takim a takim (w pliku są exify). Wydrukowałem i zaraz "zeskanuję" aparatem i wyślę mailem, bo koleżanka musi im ten skan wysłać. To tylko dwa zdjęcia, więc nie będę robił tragedii, choć dopisałem, że fotografie są do wykorzystania tylko w tym konkretnym kalendarzu.
Dzięki wielkie chłopaki za pomoc.