fan911
02-12-2012, 14:00
Witam,
wkrótce będę miał do obfotografowania kilkadziesiąt pojemniczków plastikowych do sklepu internetowego. Nic wielkiego, max. kilkanaście cm wysokości.
Problem w tym, że nie mam sprzętu studyjnego do zrobienia takich zdjęć, żadnych lamp, parasolek, namiotów bezcieniowych. Raczej nie wchodzi w grę inwestowanie w sprzęt, wolałbym sobie poradzić domowymi sposobami :)
Mam do dyspozycji D90 + Nikkora 50 D f/1.8. Do tego lampkę SB700 i 2 statywy...
Chciałbym uzyskać w miarę jasne, dobre zdjęcia nadajace się do wycięcia z tła i wstawienia bez kompleksów do fajnego sklepu internetowego. Przykład mniej więcej jak będzie wyglądał sklep i oproduktowanie:
http://www.archiduchesse.com/ i takie fotki są potrzebne, ale tak jak wspominałem - plastikowych pojemniczków :)
Pytanie do bardziej doświadczonych:
Jak sobie poradzić? Czy wystarczy np. preścieradło zamiast tła? Jak doświetlić lampą? Wyzwalać ją jakoś lampą wbudowaną, czy SB zamocować na korpusie?
Macie jakieś sugestie?
Dziękuję z góry za porady :)
Pozdrawiam!
wkrótce będę miał do obfotografowania kilkadziesiąt pojemniczków plastikowych do sklepu internetowego. Nic wielkiego, max. kilkanaście cm wysokości.
Problem w tym, że nie mam sprzętu studyjnego do zrobienia takich zdjęć, żadnych lamp, parasolek, namiotów bezcieniowych. Raczej nie wchodzi w grę inwestowanie w sprzęt, wolałbym sobie poradzić domowymi sposobami :)
Mam do dyspozycji D90 + Nikkora 50 D f/1.8. Do tego lampkę SB700 i 2 statywy...
Chciałbym uzyskać w miarę jasne, dobre zdjęcia nadajace się do wycięcia z tła i wstawienia bez kompleksów do fajnego sklepu internetowego. Przykład mniej więcej jak będzie wyglądał sklep i oproduktowanie:
http://www.archiduchesse.com/ i takie fotki są potrzebne, ale tak jak wspominałem - plastikowych pojemniczków :)
Pytanie do bardziej doświadczonych:
Jak sobie poradzić? Czy wystarczy np. preścieradło zamiast tła? Jak doświetlić lampą? Wyzwalać ją jakoś lampą wbudowaną, czy SB zamocować na korpusie?
Macie jakieś sugestie?
Dziękuję z góry za porady :)
Pozdrawiam!