PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia studyjne bez studia... :)



fan911
02-12-2012, 14:00
Witam,

wkrótce będę miał do obfotografowania kilkadziesiąt pojemniczków plastikowych do sklepu internetowego. Nic wielkiego, max. kilkanaście cm wysokości.

Problem w tym, że nie mam sprzętu studyjnego do zrobienia takich zdjęć, żadnych lamp, parasolek, namiotów bezcieniowych. Raczej nie wchodzi w grę inwestowanie w sprzęt, wolałbym sobie poradzić domowymi sposobami :)

Mam do dyspozycji D90 + Nikkora 50 D f/1.8. Do tego lampkę SB700 i 2 statywy...

Chciałbym uzyskać w miarę jasne, dobre zdjęcia nadajace się do wycięcia z tła i wstawienia bez kompleksów do fajnego sklepu internetowego. Przykład mniej więcej jak będzie wyglądał sklep i oproduktowanie:
http://www.archiduchesse.com/ i takie fotki są potrzebne, ale tak jak wspominałem - plastikowych pojemniczków :)

Pytanie do bardziej doświadczonych:
Jak sobie poradzić? Czy wystarczy np. preścieradło zamiast tła? Jak doświetlić lampą? Wyzwalać ją jakoś lampą wbudowaną, czy SB zamocować na korpusie?

Macie jakieś sugestie?
Dziękuję z góry za porady :)
Pozdrawiam!

gALL
02-12-2012, 14:48
Proste jak drut.

Potrzebujesz duze okno, ktore oblepiasz kalka techniczna (albo pochmurny dzien). Na wprost okna stawiasz stol, na stole (w strone okna) bialy karton (ze sklepu dla plastykow), wywijasz w cos w stylu stol bezcieniowy. Aparat na statyw, sam siadasz nisko aby nie zaslaniac swiatla z okna i jedziesz.

Wesoły_pstrykacz
02-12-2012, 15:05
gALL dobrze radzi, ale jeżeli chcesz się pobawić sabiną to można też tak:

Stawiasz pojemniczek na jednolitym białym tle (np kartka A3), strzelasz sb-700 przez jakiś home made dyfuzor (np. papier śniadaniowy). Po przeciwnej stronie przedmiotu ustawiasz białą kartkę w celu odbicia światła od lampy i złagodzenia cieni.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img217/3132/ustawienieoswietlenia1.jpg)

Travis6Strong
02-12-2012, 15:13
Najprostrzy domowy sposób to wziąć czyste białe prześcieradło lub inny materiał, położyć go na fotelu, kanapie (skoro fot. małych rzeczy) światłem stałym przyświecić + stałka 50 i masz swój efekt ;)

Lena&TheShadow
02-12-2012, 15:15
Moja znajoma szyje i robi na drutach różne pierdoły.
Dysponuje wolnym czasem, Canon'em 400D+50mm i lampą Metz 36-CT2
Wiesza kawałek tkaniny aby mieć tło, siada tyłem do białej ściany i robi zdjęcia korzystając ze światła odbitego.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=267923159977337&set=a.267923023310684.41264.262511207185199&type=3&theater
Jakbym jej zaproponowała jakieś zaklejanie okien papierem, pudła kartonowe, softboxy, dyfuzory to na kawę by już mnie nie zaprosiła. Tak sobie myślę aby nie strzelać z armaty do mrówek.

fan911
02-12-2012, 15:44
dziękuję za odpowiedzi.

Zainspirowaliście mnie do pokombinowania. Prześcieradło, karton... rozejrzę się i myślę, że "na sucho" na początek, żeby zobaczyć co i jak.

marekb
02-12-2012, 21:31
lepszy karton na podłoże, prześcieradło się marszczy robi niepotrzebne nierówności, tylko weź jakiś biały nie kremowy bo takie zdjęcia mają choć w przybliżeniu oddawać kolory.

fan911
03-12-2012, 10:23
OK :)

Pójdę do sklepu, zobaczę jak sprawa z kartonem białym wygląda :)
Dzięki za porady!

gALL
03-12-2012, 10:28
Jak już idziesz do sklepu dla plastyków, kup od razu szary i czarny karton. Przyda Ci się szybciej niż myślisz.

malachowskim
03-12-2012, 10:36
kawałek kartonu o sensownych wymiarach 4zł (białe) 6zł(czarne) - coś takiego + lampy systemowe i mamy małe studio do fotografii małych rzeczy.