PDA

Zobacz pełną wersję : Warto obejrzeć



costi
01-12-2012, 03:09
Co jakiś czas w wątku Humor pojawiają się filmiki, które niekoniecznie są śmieszne, za to poprawiają nastrój albo po prostu są świetne. Ponieważ w Humorze co i rusz ktoś narzeka ;) na nieśmieszność tychże, postanowiłem założyć ten temat, aby był miejscem właśnie na tego typu linki.

Pozwolę sobie zacząć, z filmem, a właściwie inicjatywą, która IMHO udowadnia, że jednak w dzisiejszych czasach wciąż są ludzie, którzy potrafią zrobić coś dobrego "bo tak". Mowa o Playing For Change. Z ich strony:

A decade ago a small group of documentary filmmakers set out with a dream to create a film rooted in the music of the streets. Not only has that dream been realized, it has blossomed into a global sensation called Playing For Change, a project including musicians of every level of renown, that has touched the lives of millions of people around the world.

While traveling the world filming and recording musicians, the crew became intimately involved with the music and people of each community they visited. Although many of these communities had limited resources and a modest standard of living, the people in them were full of generosity, warmth, and above all they were connected to each other by a common thread: music.

Out of these discoveries, the Playing For Change Foundation was born and made its mission to ensure that anyone with the desire to receive a music education would have the opportunity to do so. The Playing For Change Foundation is dedicated to the fundamental idea that peace and change are possible through the universal language of music.

A jak się to wszystko zaczęło? Dwóch czy trzech dźwiękowców znalazło gościa, który świetnie grał i śpiewał, i postanowili go nagrać. Ten polecił im kolejną osobę, którą poprosili, aby dodała do nagrania coś od siebie. Ta osoba poleciła im jeszcze kolejną i tak się zaczęło. A efekt tego pierwszego nagrania wygląda tak:
Us-TVg40ExM

Travis6Strong
01-12-2012, 13:46
Wątek dobry :)
no kurcze ale żeś mi przypomniał pioseneczke, ten projekt był daawno.. 4-5 lat temu ? - i mają więcej wykonanych utworów.

http://www.youtube.com/watch?v=nUUjJaW6Rmc
Akcja zaczyna się po 5 min. 6:48 słychać, że nasi byli;)

costi
01-12-2012, 21:48
Playing For Change to teraz fundacja, budują szkoły muzyczne w Afryce, najnowszy filmik na yt jest z września.

m3
03-12-2012, 22:56
To też coś dodam, i nawet związane z fotografią ;)
http://vimeo.com/50672419

ebstein
03-12-2012, 23:43
2U_CBZkuK-w

Dorian
04-12-2012, 00:57
Uwaga! +18! Naprawdę drastyczne sceny, ale polecam:

1aEyR0rl5xQ

sokolnik
04-12-2012, 01:27
MZ mocne

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blogs.reuters.com/fullfocus/files/2012/11/92POY92POYRTR2X3OM.jpg)

docxxx
04-12-2012, 01:40
2U_CBZkuK-w


Phi. Trzy TRYLIONY klatek na sekunde! Zobaczcie, co dzieje się ze światłem!

Y_9vd4HWlVA

freefly
04-12-2012, 12:50
MZ mocne

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blogs.reuters.com/fullfocus/files/2012/11/92POY92POYRTR2X3OM.jpg)

Brat mojego dziadka w 1945 jako nastolatek zapędzony był przez sowietów do zbierania i pakowania na wozy takich "apetycznych" trucheł rozsianych po polach i lasach.................gołymi rękami. Najbardziej cenne były zwłoki poniemieckie, bo miały solidne skórzane buty a nawet płaszcze skórzane, które były wykorzystywane przez szewców do wyrobu cywilnych trzewików. Wtedy nic się nie marnowało, taki był "kryzys".;-)

gryson
05-12-2012, 12:48
Phi. Trzy TRYLIONY klatek na sekunde! Zobaczcie, co dzieje się ze światłem!

Ale w filmiku wrzuconym przez ebstein-a wcale nie chodzi o fotografię. Obejrzałeś do końca?

docxxx
05-12-2012, 22:10
Ale w filmiku wrzuconym przez ebstein-a wcale nie chodzi o fotografię. Obejrzałeś do końca?

Ale zonk. Teraz kapuje :(