PDA

Zobacz pełną wersję : d70 - maksymalna szybkość zapisu na kartę



gallilleo
01-07-2005, 11:51
Są dostępne karty extreme III Sandiska. Producent deklaruje na nich szybkość x133 i transfery ~ 20MB.
Moje pytania
1. Czy D70 będzie potrafił skorzystać z takich transferów - czyli jaki d70 osiąga maksymalny transfer przy pracy z kartami CF.
2.Czy jest sens zakupu takiej karty - a raczej czy przy tej szybkości można będzie osiągnąć to co przy JPG'ach na kartach x80 (zapis bez przepełnienia bufora) z RAW'ami?
3. Czy ktoś używa takiej karty i jak się sprawuje? (zwisy/pady/zacięcia...)

pozdrawiam

Irvine
01-07-2005, 18:22
D70 skorzysta tylko roznice sa bardzo niewielkie. Jak sie okazuje najszybciej zapisuja karty Sandisk Extreme i Ultra II o wielkosci 512MB. Ale jak wspomnialem roznice sa minimalne: 4.561MB/sec vs 4.552MB/sec.
Przy kartach gigabajtowych wyglada to tak: 4.560MB/sec vs 4.560MB/sec.
Jak wiec widac z tego porownania zakup tej karty nie ma wiekszego sensu. A jak widac z mojej stopki zakupilem takie dwie gdyz nie poczytalem dokladniej na ten temat. W przypadku pierwszej mam jeszcze wytlumaczenie bo kupilem ja do mojego 8800 ale i tak nie widzialem szczegolnej roznicy. Teraz wiem ze moglem zaoszczedzic kilka zloty kupujac UltraII , nie tracac praktycznie nic na szybkosci.
Jesli chodzi o dzialanie to nie zauwazylem zadnych problemow. Do zgrywania zdjec uzywam czytnika z firewire i to chodzi jak blyskawica a do laptopa zgrywam za pomoca PCMCIA i to jest dosc powolne. Zadnych zwisow, padow itp jeszcze nie doswiadczylem.