PDA

Zobacz pełną wersję : Status naprawy w Nikon Polska



puciek
27-11-2012, 12:14
Do znawców tematu, czy Nikon zmienia status naprawy po odesłaniu sprzętu do klienta? Moje body zmieniło status na naprawione w piątek i nie wiem, czy już je odesłali czy nie. Jak to jest z tym statusem i ile czasu po naprawie mogą je pakować i wysyłać?

grzesiu26
27-11-2012, 12:55
W moim przypadku od zmiany statusu na "naprawione" do wysyłki minęły 2 robocze dni.
Tak samo - naprawili w piątek (rano zmienił się status), ale wysyłka była we wtorek.

puciek
27-11-2012, 13:04
A po wysyłce nie zmieniali statusu na wysłane? Wysłali chociaż info o wysłaniu i numerze nadania?

zgera
27-11-2012, 18:07
A po wysyłce nie zmieniali statusu na wysłane? Wysłali chociaż info o wysłaniu i numerze nadania?

Po wysyłce również zmienia się status, działa to tak:
1. Status naprawa zakończona.
2. Sprzęt został wysłany do klienta, mogłem niedokładnie to sformułować ale coś w tym stylu, taki status nie oznacza że paczkę odebrał kurier tylko sprzęt został spakowany i przygotowany do wysyłki.
Od tego momentu za dobę lub dwie kurier odbierze przesyłkę i sprzęt pojedzie do klienta.
W dniu otrzymania przesyłki otrzymywałem SMS-a oraz e-malia o treści: Firma Nikon wysłała do państwa przesyłkę o nr.xxxxx.

puciek
27-11-2012, 18:43
No to moje body od piątku leży i czeka na zapakowanie...... Super serwis, nie ma co,,,,, po prostu brak słów.

zgera
27-11-2012, 21:38
Po wysyłce również zmienia się status, działa to tak:
1. Status naprawa zakończona.
2. Sprzęt został wysłany do klienta, mogłem niedokładnie to sformułować ale coś w tym stylu, taki status nie oznacza że paczkę odebrał kurier tylko sprzęt został spakowany i przygotowany do wysyłki.
Od tego momentu za dobę lub dwie kurier odbierze przesyłkę i sprzęt pojedzie do klienta.
W dniu otrzymania przesyłki otrzymywałem SMS-a oraz e-malia o treści: Firma Nikon wysłała do państwa przesyłkę o nr.xxxxx.

TWÓJ PRODUKT ZOSTAŁ WYSŁANY 27/03/2012.

Tak dokładnie brzmi status informujący o wysyłce sprzętu, znalazłem jeszcze starą fakturę z danymi i sprawdziłem.
27.03.2012 to był wtorek, kurier w tym przypadku był w piątek.
Innym razem kalibracja body, skalibrowali następnego dnia po otrzymaniu, wysyłka kurierem, można powiedzieć naprawa expresowa ale na wysyłkę sprzętu do mnie czekałem prawie tydzień.

puciek
27-11-2012, 22:45
Czyli po prostu kpina. Wypuszczają na rynek wadliwe sztuki, wiedza o tych wadach i wcale nie spieszą się z ich usuwaniem. Ech, to było chyba ostatnie moje body od Nikona, o wadach którego krążą legendy - teraz już wiem, że część jest prawdziwa.....

Lu80
29-08-2013, 17:11
Mam złamaną nogę i tak nie mam jak fotografować w tej chwili - biorąc pod uwagę to oraz to że kończyła mi się gwarancja na obiektyw (do 15.08) postanowiłem wysłać do serwisu parę rzeczy
Sprzęt (D800 -AF lewy skrajny + 24-70 problemy z ostrością) wysłałem 13.08.2013> 14 rano został odebrany w serwisie Nikona (sprawdziłem status przesyłki).
Po kilku dniach zaniepokojony tym że nie dostałem nawet potwierdzenia na mail> napisałem maila na którego dostałem odpowiedź 19.08.2013 z numerami zleceń i informacją że wg. nich przesyłka nadana została przeze mnie 14 a przyjęta przez nich 19... od tego momentu przez 9 dni miałem status "oczekuje na naprawę". Wczoraj od razu zmienił się na "zlecenie zamknięte" Dzisiaj już drugi dzień ten sam status... Tak szybko zreperowali/przetestowali że nawet nie miałem info że jest w naprawie? i co oznacza "zlecenie zamknięte"? Jestem głupi nie nadążam za ich systemem przyjmowania/reperowania/odsyłania/informowania klienta... Ktoś coś wie? Albo może miał taki status i orientuje się w jakim czasie po nim można oczekiwać sprzętu z powrotem?

TOP67
29-08-2013, 17:33
Tylko jedno można wywnioskować, że uznali gwarancję (albo nie znaleźli problemu).

jasiek_1972
31-08-2013, 21:42
W moim przypadku od czwartku mam status: Zlecenie zamknięte. Zanim dojedzie to akurat będzie miesiąc. Też uważam, że to kpina taki czas realizacji :evil:

Lu80
02-09-2013, 16:27
po 2 dniach "zlecenie zamknięte" zmieniło się na "wysłane do klienta"
w moim przypadku "zlecenie zamknięte" oznaczało > obiektyw-nie stwierdzono usterki, aparat-standardowo "regulacja systemu autofocusa zg. za specyfikacją producenta"..

Oranz79
11-09-2013, 02:43
A ja tam nie dawno, miesiąc temu serwisowałem tam swój sprzęt i wszystko odbyło się bez problemu i szybko, macie pecha :p