PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry kompakt głównie do filmowania.



vvilk
27-11-2012, 00:51
Witam Wszystkich!
Potrzebuję Waszej porady odnośnie kupna aparatu.
Rok temu sprzedałem kamerę bo myślałem, że uda mi się ją zastąpić lustrzanką. Niestety przy dzieciach to nierealne. Padło więc na to, że zamiast wymarzonego obiektywu do makro na "gwiazdkę" zażyczę sobie kompakcik. :)
Już raz przymierzałem się do tego i wtedy mało brakowało a kupiłbym Olympusa XZ-1. Teraz też już trochę poczytałem i wstępnie mam już swojego faworyta ale może coś pominąłem.
Moje kryteria we właściwej kolejności:
1. Nagrywanie filmów, głównie w warunkach domowych w słabym świetle.
2. Szybki i skuteczny AF
3. Wielkość aparatu - ma to być typowy kieszonkowiec, nic z wymienną optyką nie wchodzi w grę.
4. Jakość zdjęć - fotki "u cioci na imieninach" i krótkich spacerkach z dziećmi (nie zawsze chce mi się ciągać D7000).
Modele, nad którymi się zastanawiam, to w kolejności alfabetycznej: Fuji X10, Olympus XZ-2, Panasonic LX-7, Sony RX100.

Bardzo liczę na Wasze opinie i doświadczenie i z góry dziękuję za pomoc.

Antonioo
27-11-2012, 01:00
Wg mnie pod względem filmów Sony RX100 zje każdy z tych aparacików. . .a co do dziedziny foto , to już kwestia dyskusji --> komu,co,do czego i za ile;)
Efekt tej wyliczanki widać u mnie w stopce ;)

ropusz
27-11-2012, 08:28
Dokładnie, RX100 to najlepszy wybór. Nie wiem czy w XZ-2 coś poprawili ale we wszystkich XZ-1 jest myszkujący AF, co jest naprawdę upierdliwe. Wiem, bo mam.

vvilk
27-11-2012, 10:43
A co da lepszy efekt koncowy, wieksza matryca i ciemniejszy obiektyw RX100 czy mala matryca i bardzo jasne szklo w LX-7?


Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.

stachmuszel
27-11-2012, 10:46
A co da lepszy efekt koncowy, wieksza matryca i ciemniejszy obiektyw RX100 czy mala matryca i bardzo jasne szklo w LX-7?


Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.

No właśnie jest to kwestia dyskusyjna.

vvilk
27-11-2012, 10:55
Widzialem filkim z porownania Sony do Nikona V1 i wygladalo to rewelacyjnie.


Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.

hostman22
27-11-2012, 18:12
z tych co wymieniłeś rozważałbym fuji albo sony (rx100 jest naprawdę mały, byłem w szoku jak go po raz 1 zobaczyłem :D).
Olympus chyba ma najbrzydsze filmy, ale za to fajnie wygląda i ma dodatkowe akcesoria, fuji jest problem z 'orbami' oraz dość ciekawy wizjer.

Jeżeli same filmowanie to można zastanowić się nad hx9v, zdjęcia jak z kompaktu bez rewelacji (na 10x15 styknie ;)). Za to jakością wideo ładnie deklasuje moją kamerę toshiby, za tyle samo $

militarius
27-11-2012, 18:22
używałem przez chwilę Sony WX10 i byłem zaskoczony jakością wideo :) jak chcesz to na PW wyślę sampla.

vvilk
27-11-2012, 19:05
Bardzo chetnie bym zobaczyl, szczegolnie cos nagrywanego w pomieszczeniu.


Wystukane na telefonie. Sorry za brak polskich liter.

militarius
27-11-2012, 19:24
poszło na priv ;)

vvilk
27-11-2012, 23:35
Dziękuję za filmik, rzeczywiście fajnie to wyszło. Jeżeli WX10 ma taką jakość przy matrycy mniejszej niż pół cala to zakładam, że RX100 z calową matrycą może być tylko lepszy. :)

mister
28-11-2012, 07:25
Dokładnie, RX100 to najlepszy wybór. Nie wiem czy w XZ-2 coś poprawili ale we wszystkich XZ-1 jest myszkujący AF, co jest naprawdę upierdliwe. Wiem, bo mam.


Z tego co widać po samplach to AF w XZ-2 też myszkuje.
Filmy z RX-a są naprawdę rewelacyjne.

vvilk
28-11-2012, 09:17
OK. W takim wypadku na placu boju zostaje tylko Sony RX100 i Panasonic LX-7.