vvilk
27-11-2012, 00:51
Witam Wszystkich!
Potrzebuję Waszej porady odnośnie kupna aparatu.
Rok temu sprzedałem kamerę bo myślałem, że uda mi się ją zastąpić lustrzanką. Niestety przy dzieciach to nierealne. Padło więc na to, że zamiast wymarzonego obiektywu do makro na "gwiazdkę" zażyczę sobie kompakcik. :)
Już raz przymierzałem się do tego i wtedy mało brakowało a kupiłbym Olympusa XZ-1. Teraz też już trochę poczytałem i wstępnie mam już swojego faworyta ale może coś pominąłem.
Moje kryteria we właściwej kolejności:
1. Nagrywanie filmów, głównie w warunkach domowych w słabym świetle.
2. Szybki i skuteczny AF
3. Wielkość aparatu - ma to być typowy kieszonkowiec, nic z wymienną optyką nie wchodzi w grę.
4. Jakość zdjęć - fotki "u cioci na imieninach" i krótkich spacerkach z dziećmi (nie zawsze chce mi się ciągać D7000).
Modele, nad którymi się zastanawiam, to w kolejności alfabetycznej: Fuji X10, Olympus XZ-2, Panasonic LX-7, Sony RX100.
Bardzo liczę na Wasze opinie i doświadczenie i z góry dziękuję za pomoc.
Potrzebuję Waszej porady odnośnie kupna aparatu.
Rok temu sprzedałem kamerę bo myślałem, że uda mi się ją zastąpić lustrzanką. Niestety przy dzieciach to nierealne. Padło więc na to, że zamiast wymarzonego obiektywu do makro na "gwiazdkę" zażyczę sobie kompakcik. :)
Już raz przymierzałem się do tego i wtedy mało brakowało a kupiłbym Olympusa XZ-1. Teraz też już trochę poczytałem i wstępnie mam już swojego faworyta ale może coś pominąłem.
Moje kryteria we właściwej kolejności:
1. Nagrywanie filmów, głównie w warunkach domowych w słabym świetle.
2. Szybki i skuteczny AF
3. Wielkość aparatu - ma to być typowy kieszonkowiec, nic z wymienną optyką nie wchodzi w grę.
4. Jakość zdjęć - fotki "u cioci na imieninach" i krótkich spacerkach z dziećmi (nie zawsze chce mi się ciągać D7000).
Modele, nad którymi się zastanawiam, to w kolejności alfabetycznej: Fuji X10, Olympus XZ-2, Panasonic LX-7, Sony RX100.
Bardzo liczę na Wasze opinie i doświadczenie i z góry dziękuję za pomoc.