PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić bliznę?



Wolves
26-11-2012, 18:45
Witam
Mam pomysł na ciekawe zdjęcie ale dla jednego zdj nie warto sie kaleczyć :) wie ktoś jak zrobić sztuczną bliznę ? albo jak zrobić ją w darmowych programach graficznych ? Pozdrawiam

puciek
26-11-2012, 18:48
http://kryolan.impre-art.com.pl/katalog/kat,110,f-x-na-halloween.html

piwkoo
26-11-2012, 18:54
Są tańsze sposoby: odpalasz PSa, wczytujesz zdjęcie, na nowej warstwie pędzlem malujesz kilka kresek i już masz blizne jak ta lala ;);)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piwkoo.cal.pl/blizna.jpg)

freefly
26-11-2012, 19:06
Są tańsze sposoby: odpalasz PSa, wczytujesz zdjęcie, na nowej warstwie pędzlem malujesz kilka kresek i już masz blizne jak ta lala ;);)


A ile kosztuje PS?:wink::wink:

piwkoo
26-11-2012, 19:12
A ile kosztuje PS?:wink::wink:

no dobra, może być paint ;p

Wolves
26-11-2012, 19:13
do painta trzeba mieć komputer.. panowie nie szalejcie :)

freefly
26-11-2012, 19:15
do painta trzeba mieć komputer.. panowie nie szalejcie :)

A do zdjęć aparat. Posiadasz?
W sumie najtaniej byłoby wziąć kartkę i ołówek i narysować.;-):lol:

Wolves
26-11-2012, 19:17
ołówek ? to wyższa technologia :) poprostu węglem narysuje ;p

Vinci
26-11-2012, 19:23
A ile kosztuje PS?:wink::wink:

Oj tam, oj tam na trialu da radę :-P

Swego czasu bawiłem się w ten sposób zmieniając córkę w orka. Tutorial znalazłem w magazynie .psd (już chyba nie wydawanym), autorem był o ile pamiętam Cherub (może znajdziesz coś na jego stronie).
Rana znaleziona w necie, bądź ciekawa faktura (kora, szczelina, rozpadlina), zabawa warstwami w PS-ie i blizna jak ta lala :)

krzychun
26-11-2012, 19:25
http://www.youtube.com/watch?v=HPIFo2hpFoU
Najtaniej będzie ukraść rower, rozpędzić się na żwirowej drodze i zeskoczyć.

A poważnie - jeśli to poważny projekt to skumać się z jakąś poważną wizażystka czy charakteryzatorem z pobliskiego teatru.

Wolves
26-11-2012, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=HPIFo2hpFoU
Najtaniej będzie ukraść rower, rozpędzić się na żwirowej drodze i zeskoczyć.

A poważnie - jeśli to poważny projekt to skumać się z jakąś poważną wizażystka czy charakteryzatorem z pobliskiego teatru.

to nie jest poważny projekt, zwykłe zdjęcie które będę mógł wrzucić do portfolio, w mojej miejscowości nie ma pobliskiego teatru :)

RobertMiernik
26-11-2012, 21:07
Wizażystki z teatru to tanie jak barszcz są...

Wolves, jestem do końca tygodnia w Częstochowie, jak zasponsorujesz wosk (albo sztachetę) to Ci machnę bliznę, jaką tylko chcesz..

Wolves
26-11-2012, 21:51
Wizażystki z teatru to tanie jak barszcz są...

Wolves, jestem do końca tygodnia w Częstochowie, jak zasponsorujesz wosk (albo sztachetę) to Ci machnę bliznę, jaką tylko chcesz..

chodzi mi raczej o blizny na rękach, mam pomysł na ciekawy portret, więc co do rąk to lepiej biczem niż sztachetą :) jak coś to się zgłoszę

sokolnik
26-11-2012, 22:55
ostatnio robiłem zdjęcia imprezy Wydziału Sztuki. Niektóre dziewczyny miały super blizny. Same robiły. Może to jest jakaś myśl. Szkoła plastyczna, wydział sztuki? tam młodzi ludzie mają talenty i na pewno zrobią za niewielkie pieniądze :)

Andre
27-11-2012, 15:52
moze to ? http://www.youtube.com/watch?v=5Maep6YvPDc&feature=related

hostman22
27-11-2012, 17:24
:D http://www.youtube.com/watch?v=hB5G9rEkJ7c&feature=related

Rafał_Sz
27-11-2012, 17:50
Witam
Mam pomysł na ciekawe zdjęcie ale dla jednego zdj nie warto sie kaleczyć :) wie ktoś jak zrobić sztuczną bliznę ? albo jak zrobić ją w darmowych programach graficznych ? PozdrawiamMusisz zdobyć coś, co się nazywa kolodium, w aptece nie powinno być z tym problemu. Malujesz tym skórę w miejscu "blizny", czekasz aż odparuje i już jest już prawie pięknie, mała korekta i skóra ma idealną fakturę jak... blizna :). Potem trzeba skorzystać z kobiecego zestawu do malowania (blizna ma nieco kolor) i już.

Sam takie rzeczy kiedyś robiłem dla żartów (w produkcji używam kolodium) i były niezłe śmiechy. Dodam, że ta metoda była kiedyś powszechnie stosowana w przemyśle filmowym.

Uwaga. Samo kolodium jest całkowicie nieszkodliwe, ale jak ktoś ma las na ręce to będzie lekka depilacja przy usuwaniu "blizn". ;)

KaleidoStar
27-11-2012, 20:03
Rafał,a na twarzy można użyć? na pirata się robię w przyszłym tygodniu i by mi się przydała blizna :D btw co jest z moim mózgiem, ze za każdym razem tytuł tego wątku czytam jako "jak zdjąć bieliznę"...

ekonet
28-11-2012, 09:45
Musisz zdobyć coś, co się nazywa kolodium, w aptece nie powinno być z tym problemu. Malujesz tym skórę w miejscu "blizny", czekasz aż odparuje i już jest już prawie pięknie, mała korekta i skóra ma idealną fakturę jak... blizna :). Potem trzeba skorzystać z kobiecego zestawu do malowania (blizna ma nieco kolor) i już.

Sam takie rzeczy kiedyś robiłem dla żartów (w produkcji używam kolodium) i były niezłe śmiechy. Dodam, że ta metoda była kiedyś powszechnie stosowana w przemyśle filmowym.

Uwaga. Samo kolodium jest całkowicie nieszkodliwe, ale jak ktoś ma las na ręce to będzie lekka depilacja przy usuwaniu "blizn". ;)
Coś mi się kołacze po zakamarkach pamięci, że podobnie można użyć białka z surowego jajka kurzego.

RobertMiernik
28-11-2012, 10:42
Tylko jajko jest mało elastyczne po zaschnięciu

Rafał_Sz
28-11-2012, 11:32
Rafał,a na twarzy można użyć? na pirata się robię w przyszłym tygodniu i by mi się przydała blizna :D btw co jest z moim mózgiem, ze za każdym razem tytuł tego wątku czytam jako "jak zdjąć bieliznę"...Kolodium używa się bezpośrednio na rany, więc nic nie powinno się stać. Na wszelki wypadek można wcześniej skórę delikatnie posmarować gliceryną, "blizna" będzie łatwiej odchodzić.


Coś mi się kołacze po zakamarkach pamięci, że podobnie można użyć białka z surowego jajka kurzego.Kolodium jest na bazie eteru i alkoholu etylowego, więc schnie praktycznie momentalnie. Jajko znacznie dłużej.

Kuba_
28-11-2012, 14:38
Musisz zdobyć coś, co się nazywa kolodium, w aptece nie powinno być z tym problemu.

No i tutaj może być problem, przynajmniej w Częstochowie:P Muszę zrobić kilka zdjęć na uczelnie więc pomyślałem, że podkradnę pomysł z bliznami od kolegi. Zwiedziłem dzisiaj 5 aptek w 3 panie nie wiedziały jak to napisać (jak powiedziałem okazało się, że nie ma) w jednej po prostu nie było, a w ostatniej zostałem poproszony o receptę;| Wolves jak uda Ci się gdzieś zdobyć ten specyfik, daj znać bardzo Cię proszę:) Ja jeszcze w najbliższym czasie przejdę się po jakichś sklepach artystycznych czy też hurtowniach kosmetycznych, więc jak sam zdobędę to również dam znać:)

Rafał_Sz
28-11-2012, 14:53
Ja kupuję tu (http://www.standard.pl/pl-surowce_chemiczne-5635-kolodium,4proc.html), ale biorę to w ilościach hurtowych. Popytaj w aptekach które robią leki na zamówienie, kolodium dla aptek produkuje ta firma (http://www.galfarm.com.pl/3-al-kontakt.html). Może zadzwoń do nich i spytaj, kto to będzie miał u Ciebie. Jeśli jest w Twoim mieście Cefarm, to też możesz u nich spytać.

Kuba_
28-11-2012, 16:58
No to pani w której mają ten specyfik jako recepturowy, zażądała ode mnie recepty... Będę szukał... Wielkie dzięki za pomoc!

Rafał_Sz
28-11-2012, 17:07
No to pani w której mają ten specyfik jako recepturowy, zażądała ode mnie recepty... Będę szukał... Wielkie dzięki za pomoc!Nie ma za co.
Problem może być w tym, że głównym składnikiem kolodium jest eter. I przy odpowiednim użyciu, można się nieźle tym eterem sponiewierać. ;)

ekonet
28-11-2012, 17:41
No to pani w której mają ten specyfik
Intrygujące. ;)

Nie ma za co.
Problem może być w tym, że głównym składnikiem kolodium jest eter. I przy odpowiednim użyciu, można się nieźle tym eterem sponiewierać. ;)
Mogliby dodawać podtlenek azotu, byłoby jeszcze wesoło na dokładkę. ;)