PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko do slubniakow



Strus
25-11-2012, 20:19
Czysta ciekawosc. Czy majac puszke ktora wypluwa sensowne ISO 6400 uzywacie jeszcze w ogole lampy ? Zarowno w koscie jak i na sali ? Czy jest ona potrzebna do czegos innego poza ewentualnym zamrozeniem ruchu czy takie ISO w supelnosci na wiekszosc kosciolow i sal wystarcza ?

Davit
25-11-2012, 20:52
powinieneś mieć lampę na sale-choć znam fotografów, którzy nie używają na sali w ogóle. W kościele w 95% nie jest potrzebna-czasami doświetla się lekko cienie pod oczami jak światło nie pada korzystnie.

barracuda
25-11-2012, 21:47
Czysta ciekawosc. Czy majac puszke ktora wypluwa sensowne ISO 6400 uzywacie jeszcze w ogole lampy ? Zarowno w koscie jak i na sali ? Czy jest ona potrzebna do czegos innego poza ewentualnym zamrozeniem ruchu czy takie ISO w supelnosci na wiekszosc kosciolow i sal wystarcza ?

Pytanie trochę dziwne, bo przecież ostatecznie lampy nie używa się tylko po to żeby mieć klatkę wystarczająco naświetloną tylko po to żeby to światło stworzyło nam inną, może lepsza atmosferę zdjęcia lub żeby po prostu poprawiło kilka rzeczy, których nie załatwi wysokie ISO.

tomnow:
25-11-2012, 22:13
Ja używam lampy. W kościele na body, na sali kilka lamp wyzwalanych radiem. Dla mnie to sprawa jakości światła a nie jego ilości.

Strus
25-11-2012, 22:57
Pytanie jest może i dziwne ale odpowiedzi mogą być ciekawe :)

marekb
26-11-2012, 07:22
Jak trzeba top sie używa. znaczy jak masz światło do niczego, znaczy złe światło, a nie za ciemno.

tomnow:
26-11-2012, 18:26
Jak trzeba top sie używa. znaczy jak masz światło do niczego, znaczy złe światło, a nie za ciemno.

To jest dokladnie to co mialem na mysli pod pojeciem 'jakosc swiatla' :)

i9000 | Tapatalk | CM10

Strus
26-11-2012, 18:33
Czyli że pomimo puszek z wysokim, ladnym ISO lampa sie jednak przydaje. Pytam bo u mnie lampy pracuja raczej tylko z parasolkami przy portretach. Bylem ciekaw jak to wyglada wlasnie przy slubach czy innych tego typu imprezach. Jakis obraz sytuacji juz mam

tomnow:
26-11-2012, 19:00
Najlepiej to jednak samemu sobis sprawdzic jak to wyglada i czy taki efekt pasuje czy nie.

i9000 | Tapatalk | CM10

misio1399
28-11-2012, 21:23
ja sobie na moim D300 nie wyobrazam zdjec w kosciele bez lampy gdyz ISO 2000 to straszny szum