PDA

Zobacz pełną wersję : Jak fotografować aby nie było cienii?



d40nikon
23-11-2012, 20:05
Zauważyłem, że na moich zdjęciach zazwyczaj są brzydkie, podłużne cienie za postacią. Czy jeśli świecę z przodu beauty dishem nad modelką lampą 300Ws wyeliminuje cień świecąc za postacią lampą 430ex? Kontrą świecić w kierunku beauty disha czy w podłoże za modelką? Jeśli może polecić mi ktoś jakąś lekturę odnośnie walki z cieniami będę bardzo wdzięczny.

fafniak
23-11-2012, 20:08
Jak jest światło to jest i cień :)
Może pokaz lepiej coś dla przykładu żeby chętni do pomocy wiedzieli dokladnie co chcesz zlikwidować...

mini21
23-11-2012, 23:16
Proponuje fotografować w namiocie bezcieniowym - hihihi :D

Tomek Konopka
24-11-2012, 01:05
d40nikon popatrz sobie tu :) http://strobox.com/photos

markB
27-11-2012, 04:09
Np.: http://www.lastoliteschoolofphotography.com/tag/hilite

fucile
27-11-2012, 16:32
Zauważyłem, że na moich zdjęciach zazwyczaj są brzydkie, podłużne cienie za postacią. Czy jeśli świecę z przodu beauty dishem nad modelką lampą 300Ws wyeliminuje cień świecąc za postacią lampą 430ex? Kontrą świecić w kierunku beauty disha czy w podłoże za modelką? Jeśli może polecić mi ktoś jakąś lekturę odnośnie walki z cieniami będę bardzo wdzięczny.

będę oryginalny i odpowiem na Twoje pytanie - tak, świecąc na tło, ale tylko w ciasnym kadrze (portret beauty np.)