PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w obróbce zdjęcia



sasz87
20-11-2012, 23:40
Witam chciałbym prosić o pomoc w obróbce NEFa do pobrania tu: https://rapidshare.com/files/1662886132/DSC_0121.NEF . Więc sprawa wygląda tak, ze po własnej obróbce wygląda ono tak jak poniżej. Powiem szczerze, że nie jestem do końca usatysfakcjonowany końcowym efektem ;/ najbardziej chodzi mi o kolor skóry, nie chodzi do końca aby pozbyć sie niedoskonałości, z tym sobie poradze. Zdjęcie lekko błyśnięte od białego sufitu. I jeszcze takie pytanie o odblak stołu w okularach dziewczyny. W jaki sposób go zminimalizować? (chociaż troche, nie mówie kompletnie) Ciekawy jestem jak by wygladała obróbka bardziej doświadczonych osób. Kadr może nie powala :P ma wartość albumową jak dla mnie:) Może jakieś propozycje HDR-owe gdyż moje próby tej techniki legły w gruzach jak narazie :( z góry dzięki za zainteresowanie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img831/8640/dsc0121123.jpg)

Pozdrawiam

galaza
23-11-2012, 15:15
Z okularami to przewalone. Trzeba było mieć polar na słoiku...

Me_how
24-11-2012, 17:04
Na szybko wyszło tak.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/8214199406_1249f3dc4a_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8197/8214199406_1249f3dc4a_b.jpg)

sasz87
24-11-2012, 17:33
O widze kolego Me_how poradziłeś sobie z odbiciami :) kurcze fajnie:), mógłbyś zdradzić sekret w jaki sposób Ci się to udało ? Bardzo skomplikowany jest to zabieg? Wiem magia PSa jest niewyobrazalna , ale to już trochę trzeba być bardziej biegłym. Czy według Was moja propozycja jest za jasna ?? bo na moim monitorze poprawiona wersja troszke ciemnawa sie wydaje, wiem może dlatego też że to wersja tak na szybko :).

Me_how
24-11-2012, 22:15
1. Rozmycie gaussowskie szkieł okularów.
2. D&B w okolicy oczu aby odzyskać szczegóły. Tu trzeba się pobawić aby oczy wyszły naturlanie - mnie trochę nie wyszło.
3. "przeszczepienie" za pomocą łatki skóry z czoła pod oczy aby odzyskać fakturę skóry.