PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze karty pamięci



astra510
19-11-2012, 22:46
Witam.
Zamierzam kupić nową kartę pamięci do mojego D200.
Myślałem o SanDisk Extreme III 4 GB.
Mój problem polega na tym iż cena tej karty na allegro to jakieś +-70 zł a w fotojocker około 160.
Co wybrać? Czy te karty są identyczne, gdyż różnią sie wyglądem zewnętrzny od tej którą posiadam od 2 lat ?

Mam też kartę Kingstona 2 GB 50X, która czasami się wiesza, przeważnie na zdjęciach seryjnych lecz nie tylko.
Czy ktoś wie dlaczego?
Piny ok format niezależny czy z aparatu czy z poziomu kompa. Wiesza się w różnych momentach, natomisat z Extreme III pracuje idealnie.

Bardzo dziękuje za pomoc

GonzoG
19-11-2012, 23:53
Extreme III były w sumie 3 generacje. Od prawie 2 lat już karta nie produkowana, więc jej cena została na poziomie na jakim kiedyś była.
Aktualnie są Extreme i Extreme Pro - również 2 generacje:
Extreme 30MB/s (starsza)
Extreme 45MB/s (nowsza, ale 16GB i większe)
Extreme Pro 45MB/s i 95MB/s (starsze)
Extreme Pro 95MB/s nowsza...
wiem można się pogubić - ale różnią się jeszcze drobnymi oznaczeniami - głównie standardów prędkości.
Teraz w sumie jest jeszcze dość szybka SanDisk Ultra UHS-I 30MB/s (8GB i większe) - ogólnie porównywalna osiągami z Extreme III 30MB/s... więc nie ma sensu płacić za starą powolną kartę.

----
Edit:
zapomniałem o cenach:
SanDisk Ultra UHS-I 30MB/s 8GB kosztuje ok 30 zł
SanDisk Extreme 8 GB - ok 80 zł

Travis6Strong
20-11-2012, 00:09
Ja używam ultrasów i jestem z nich zadowolony ;)

dax1990
20-11-2012, 00:21
Ja też używam Sandisk ULTRA 30MB/s i jestem bardzo zadowolony.

5iatka
20-11-2012, 08:15
kupiłem ultre 8gb i nie ma różnicy względem 1b extreme III ( starej ) w testach jest tylko szybsza ( z posiadanych przeze mnie ) 4gb extreme.
Przy mocno seryjnych zdjęciach zapychają się wszystkie, ale aż takich serii nie robię długich

astra510
20-11-2012, 15:29
dzięki za pomoc