PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria w D80 - problem !



clonee
21-03-2007, 12:41
Na początku chciałbym się przywitać, jako, że jestem nowy, przewertowałem zawartość forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, postanowiłem postawić nowy temat, jeśli jednak ten problem był poruszany to z góry przepraszam.
Do rzeczy...
Mam problem z baterią. Aparat kupiłem w sobotę ( 17.03.2007 ), ładowałem, tzn. próbowałem ładować 3 razy, ale po kolei.
Po rozpakowaniu w/w modelu, postanowiłem zacząć od ładowania baterii. Wszystko było ok, ale w instrukcji przeczytałem, że całkowicie rozładowana bateria powinna ładować się do 2,5 h. Ja u siebie ładowałem od godz. 16 dnia zakupu do ~13 w niedziele i lampka od ładowarki wciąż migała.... nie wytrzymałem wsadziłem do aparatu, a tam 76% naładowania :(. Popstrykałem trochę, zeszło do zera, wyłączył się, ładowałem drugi raz, o dziwo wszystko było ok , po max 3 h stan w aparacie wskazywał - 100%. Pomyślałem, że już będzie wszystko ok. Wczoraj ładowałem trzeci raz, włączyłem koło godz. 19, postanowiłem zostawić go na noc, wstaje rano ładowarka miga, wsadzam do aparatu i nie mogę go uruchomić, baterie są rozładowane do cna... Już sam nie wiem, co robić :( S.O.S

RyWe57
22-03-2007, 23:21
Odpowiedź jest w TEMACIE : "EN-EL3e - akumulator 3-miesięczny i już nie ładuje się do pełna"
Po prostu istnieje seria(serie) baterii z walniętą elektroniką.
Bateria jest naładowana(ładowarka kończy pracę) ALE wysyła do aparatu mylną informację o poziomie naładowania.
U mnie pokazuje !! 1% !! i po kilku zdjęciach aparat nie pracuje.Wkładam do ładowarki i po 1-2 minutach JEST naładowana. Pomiar napięcia TO potwierdza. Aparat jednak znowu wyświetla info z baterii>>1%
Myślę , że trzeba pisać do NIKONA.
Użytkownicy ,którzy kupili aparaty za kilka tysięcy NIE MOGĄ być traktowani gorzej niż kupujący TYLKO baterie.
Baterie oryginalne i zamienniki mają ROCZNĄ gwarancję.
"clone" podaj numer baterii>>>może ustali się numer serii z defektem