PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelny Nikon F 65?



brzózio
30-06-2005, 15:26
Jestem tu nowy bo od nie dawna mam Nikona (F 65 + Nikkor 50 1.8 na razie...) i już niestety pojawił się problem. Na każdej odbitce (wykonane zostały w porządnym labie), na jednym z ich krótszych brzegów znajdują się minimalne zaczerwienione obwódki. Znajomy powiedział, że prawdopodobnie aparat jest nieszczelny i gdzieś z tyłu puszcza światło. Co Wy o tym sądzicie bo jestem trochę zmartwiony? POzdrawiam.

Gamling
30-06-2005, 16:54
Ciezko powiedziec cos nie widzac zdjec. Jesli masz mozliwsc to podaj jakiegos linka zeby zobaczyc. A to Ci sie stalo na jednym filmie?

szymony
30-06-2005, 17:05
A negatyw z tego ogladałeś?? I jak wygląda perforacja??

brzózio
30-06-2005, 17:12
To był mój pierwzszy, próbny film tym aparatem. Nie oogłądałem negatawu, muszę to zrobić, choć wątpię żebym coś tam dojrzał.

ALF
30-06-2005, 20:20
kup jakiś film 12 klatkowy, zrób zdjęcia w różnych warunkach na różnych nastawach przysłon i czasów, daj w labie do zeskanowania, wklej na forum to pogadamy, bo tak to wróżenie z fusów...

szymony
30-06-2005, 21:17
To był mój pierwzszy, próbny film tym aparatem. Nie oogłądałem negatawu, muszę to zrobić, choć wątpię żebym coś tam dojrzał.
Czyli na perforacji i pomiędzy klatkami nie powinno być nic po za przeźroczystą choć kolorową maską. Na perforacji w zależności od producenta naniesione są numery klatek, kod kreskowy, nr partii itp.
Jeżeli masz czerwony zafarb, to pomiędzy klatkami i lub perforacj powinieneś dostrzec zielone mazy. Jeżeli mazy występują tylko na kadrach i ewentualnie pomiędzy nimi, a nie ma ich na perforacji, to może świadczyć o uszkodzenu migawki.

brzózio
03-07-2005, 23:18
Uff. Aparat jest ok. Obejrzałem negatyw i nic nie znalazłem tam niepokojącego. Zaniosłem więc odbitki do labu, w którym zostały wykonane no i tam okazało się, że to ich wina. Dzięki w każdym razie za rady. Niepotrzebnie panikowałem, ale wcześniej mój nowiutki Nikon (nie zrobiwszy nawet jednego filmu) przeleżał w osławionym serwisie na ul. Postępu 1,5 miesiąca i strach mnie ogarnął na myśl, że może go to znów spotkać. :shock: Mam jeszcze kilka pytań odnośnie slajdów, ale to może w innym dziale, zresztą nie wiem bo, jak już wspomniałem, jestem tu nowy. Pozdrawiam.

ALF
04-07-2005, 02:16
do slajdów dział jak najbardziej trafny, ale przejrzyj najpierw archiwum (szukaj), jeśli nie znajdziesz odpowiedzi załóż nowy wątek, ten skoro problem rozwiązany zamykam :P