PDA

Zobacz pełną wersję : coś małe dla żony



fedor
18-11-2012, 21:02
Potrzebuję dla żony jakiś malutki kompakt, dla żony. Marka nie istotna, ma być w miarę możliwości najtańszy i szybki. To tyle z wymagań. Mój stary Olek 740uz to zanim zrobi zdjęcie to..... lepiej nie mówić.

MariuszJ
18-11-2012, 21:20
Potrzebuję dla żony jakiś malutki kompakt, dla żony. Marka nie istotna, ma być w miarę możliwości najtańszy i szybki. To tyle z wymagań. Mój stary Olek 740uz to zanim zrobi zdjęcie to..... lepiej nie mówić.

Smartfon.

sprocket
18-11-2012, 21:32
Tak jest, iPhone 5 :)

fedor
18-11-2012, 21:35
mam, nie chce używać, i mało być tanie.

Mekano
18-11-2012, 21:35
Canon PowerShot SX230

MariuszJ
18-11-2012, 21:41
mam, nie chce używać, i mało być tanie.

Dlaczego nie chce używać? Robi zdjęcia takie jak kompakty, ma go zawsze ze sobą, użyteczność ze względu na połączenie z internetem i możliwości obróbki na miejscu bardzo wysoka... albo coś wyraźnie lepszego, albo to co mamy.

fedor
18-11-2012, 21:44
Nie znosi telefonów dotykowych. I nic jej nie przekona.

fedor
18-11-2012, 21:48
Canon fajny, ale cena nie ta. Nie oczekuję bardzo jakości, jedynym kryterium jest szybkość działania większa niż mój 10-letni olympus. Ma być do robienia zdjęć podczas projektu szkolnego więc ma nosić go stale do pracy.

Mekano
18-11-2012, 21:58
Chciales cos niedrogiego, to do ilu ma byc? To moze jakis jeszcze tanszy Canon? Ja polecilabym Ci tez Sony, ale czy z tych najtanszych cos sensowanego sie wybierze.. pewnie tak, zalezy jaka jakosc Twoja zone tez interesuje..

fedor
18-11-2012, 22:41
Myślę że ok 300-350 zł. Wiem że to nie dużo ale naprawdę nie potrzebuję nie wiadomo czego. A na kompaktach nie znam się wcale.

Mekano
18-11-2012, 23:22
dozbieraj troche, za ponad 100€ Sony DSC WX-1 / Canon SX-150X
Za 70€ jest Canon A810, a czy od tego Canona jest cos lepszego w tej cenie?

WojtehP
18-11-2012, 23:26
Każdy z nich jest gorszy od iPhona - przecież tez można robić zdjęcia przyciskiem "+"

Bez sensu w kmpakcie za 300 zł tez będzie używać tylko włączenia i spustu ....

Dla mnie to jakaś podpucha ...

Dodatkowo to jest dział dla innych systemów gdzie o nich sie rozmawia a nie pogawedki co lepsze do torebki ...

Mekano
18-11-2012, 23:44
Każdy z nich jest gorszy od iPhona - przecież tez można robić zdjęcia przyciskiem "+"

Bez sensu w kmpakcie za 300 zł tez będzie używać tylko włączenia i spustu ....

Dla mnie to jakaś podpucha ...

Dodatkowo to jest dział dla innych systemów gdzie o nich sie rozmawia a nie pogawedki co lepsze do torebki ...

No ale po to sa kompakty w roznych cenach by kazdemu cos doradzic wedle potrzeb prawda? ja tez pol roku temu szukalam czegos do torebki i gdyby nie wlasciciele od Nexow, ciezko stwierdzic czy zdecydowalabym sie na jakis, maly, lekki i do torebki... tymczasem jestem bardziej zadowolona niz z lustrzanki, wiec..

WojtehP
18-11-2012, 23:45
Jest na to dział "rynek" lub "cafe"

d5000
18-11-2012, 23:52
Dokladnie, kolega wyzej ma racje.
Pytania tego typu to raczej tutaj http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=88

fedor
19-11-2012, 23:20
Mekano, nie o to chodzi żeby dozbierać, poprostu taki założony budżet i . Dzięki za wsparcie.

WojtehP, jak jesteś takim fanem Iphona to sobie go używaj, ja nie wydam 3tysie za telefon a tym bardziej na coś czego fenomenu nie rozumiem. A co do podpuchy to nie mierz wszystkich swoją miarą. Sherlock się znalazł.

A jeśli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego.
Być może właśnie sobie coś znalazłem i to dzięki forumowiczom (tym dobrym).
Pozdrawiam.

Mekano
20-11-2012, 01:45
Być może właśnie sobie coś znalazłem i to dzięki forumowiczom (tym dobrym).
Pozdrawiam.

O, to czuje sie wyrozniona ;D

To jesli ma byc naprawde cos taniego, to po postu Sony DSC-W610, moze taki?

Władca Pixeli
20-11-2012, 04:04
Canon PowerShot A1300 - chyba jedyny aparat w tej cenie z wziernikiem.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/842873-REG/Canon_6178B001_Powershot_A1300_Digital_Camera.html

Poprzedni model A1200
http://forums.dpreview.com/forums/post/40384621

Jak ktoś chce bardziej płaski aparat to każdy PowerShot Axxxx nada się do robienia.

Oznaczenia są z rynku amerykańskiego więc w Europie mogą być inne.

Nie miałem do czynienia dokładnie z tymi modelami ale testowałem z ciekawości kilka kompaktów Canona w tym przedziale cenowym i dawały przyzwoite zdjęcia.

Większość tanich kompaktów pracuje na jednym lub kliku automatycznych programach.
Ja wymagałem nieco więcej od kompakta i skończyłem na G12 :mrgreen:

Jeżeli idzie o porównanie do Olympusa to mam jeszcze na chodzie Olympus C-2040Z z 2001 roku i cokolwiek dzisiaj kupisz to będzie szybsze.

gusi
20-11-2012, 06:10
Jeśli ma być stosunkowo tani, ale jednocześnie dobry, to zainteresuj się również modelem fuji f200exr.

Mekano
20-11-2012, 22:22
gusi, a przepraszam, ze zapytam w tym watku.. ale widze ze posiadasz rx100, jak go porownujesz do d300, o wiele lepsza jakos zdjec czy jednak gorsza? Pytam z ciekawosci..
No i rx100, jest wysmienite do torebki, tyle ze no wlasnie cena.. :)