PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z PSE na PS



swiatlo
21-03-2007, 07:11
No więc w końcu po latach intensywnego używania PSE przyszedł czas na samego PS-a. Zainstalowałem, uruchomiłem i okazało się że nie ma żadnych problemów. Wziąłem dowolnie wybrany obrazek do obróbki i spoko. Jak ktoś zna już PSE to sam PS jest pestką. Oczywiście zamówiłem opaśną książkę "Photoshop CS2 Bible" aby się nauczyć wszystkiego co ma PS a czego nie miałem w PSE, bo nie ma sensu używać PS-a udając że dalej pracuję w PSE.
Zauważyłem jednak parę rzeczy na które nie mam odpowiedzi:
1. Po instalacji pojawiły się trzy programy: PS CS2, Image Ready oraz Bridge. Uruchomiłem IR i widzę dokładnie to samo co w CS2. Muszę się wczytać w instrukcje jaka jest różnica. Chyba że ktoś chce szybko tutaj rzucić odpowiedzią.
2. Nie ma Panorama Merge. W PSE używałem panoramy do sklejania różnych ujęć w celu robienia HDR-u. Teraz tego nie ma. Znowu będę musiał to jakoś znaleźć w podręcznikach, chyba że znowu ktoś szybką odpowiedź rzuci :)
3. Musiałem zaktywować produkt przez internet na numer seryjny. I od razu pojawiła się wątpliwość: czy to znaczy że nie będę mógł go używać wymiennie na dwóch komputerach? Czy można uaktywnić ten sam numer seryjny dwa razy: jeden na laptopie a drugi na dużym desktopie?

Dzięki

bubel
21-03-2007, 09:21
image ready jest do grafiki internetowej, np. animowanych gifow itp ;) bridge to fajne narzedzie - cos jak przegladarka grafiki zintegrowana z pakietem adoba; niestety czesto niedoceniane przez nowych uzytkownikow, ale jak sie je zobaczy w dzialaniu, np. przy masowej obrobce rawow, to czlowiek zdaje sobie sprawe z funkcjonalnosci bridge'a
panorame/hdr-a sproboj znalezc w menu plik > automate (czy tam "batch", czy jakos tak), chyba gdzies tam to powinno byc
co do licencji to nie kojarze juz jak to jest w cs2 (pracuje na starszym i poki co, dobrze mi z tym :D ) ale jezeli juz, to szukaj czegos o transferze licencji z kompa na kompa... ale nie jestem pewien czy da sie tak "na dwa kompy"...
pozdr,
b.

bombel
21-03-2007, 14:21
Wszystko się zgadza (poza użytkownikiem :)). Należy dodać, że ImageReady jest potężnym i niezastąpionym kombajnem do cięcia (slices) i optymalizacji grafiki (waga/jakość) na potrzeby serwisów www - w tym również animowanej, jak również pomocnym webmasterom programem, np. pomaga niewprawnym w tworzeniu 'image maps', rollovers i podobnych spraw - generuje potrzebny kod w javascripcie.

Dla fotografa, który nie tworzy stron www jest raczej nieprzydatny, a przynajmniej nie od razu.

Bridge zaś, to rzeczywiście coś więcej niż przeglądarka, ale o tym trzeba się samemu przekonać.

aldus
21-03-2007, 18:07
Drobna uwaga w kwestii aktywacji. Bezboleśnie można program aktywować bodajże 3 razy (mogę się tu mylić co do liczby). Po wyczerpaniu tego limitu są dwie możliwości:
1) przed reinstalacją softu deaktywować go,
2) po reinstalacji bez uprzedniego deaktywowania aktywację można przeprowadzić jedynie telefonicznie z pomocą supportu firmy Adobe.
Używanie tej samej kopii programu równolegle na dwóch komputerach jest chyba naruszeniem warunków umowy licencyjnej.

manio
26-03-2007, 03:10
Wszystko się zgadza (poza użytkownikiem :)). Należy dodać, że ImageReady jest potężnym i niezastąpionym kombajnem do cięcia (slices) i optymalizacji grafiki (waga/jakość) na potrzeby serwisów www - w tym również animowanej, jak również pomocnym webmasterom programem, np. pomaga niewprawnym w tworzeniu 'image maps', rollovers i podobnych spraw - generuje potrzebny kod w javascripcie.

Dla fotografa, który nie tworzy stron www jest raczej nieprzydatny, a przynajmniej nie od razu.

Bridge zaś, to rzeczywiście coś więcej niż przeglądarka, ale o tym trzeba się samemu przekonać.

Akurat w pracy w odroznieiu od chalupy mam Psuja , z tym image ready jako kombajnem do ciecia i optymalizacji to sie zgodze tylko ze CS2 sam w sobie ma swietne slajsy i optymalizacje, rollovery wyplute z imageready sa ze tak powiem do d... bo zasmiecone ;), faktycznie do gifow animowanych jest swietny, natomiast do reszty bajerow juz dawno macromedia wtrzepapla je wszystkie do swoich programow (przepraszam obecnie Adobe ;))

Władca Pixeli
26-03-2007, 06:05
3. Musiałem zaktywować produkt przez internet na numer seryjny. I od razu pojawiła się wątpliwość: czy to znaczy że nie będę mógł go używać wymiennie na dwóch komputerach? Czy można uaktywnić ten sam numer seryjny dwa razy: jeden na laptopie a drugi na dużym desktopie?
Jak będziesz mieć problemy z drugą instalacją to zadzwonisz do Adobe na bezpłatny numer 800-833-6687, wyjaśnisz że instalujesz na laptopie i bez problemu aktywujesz po raz drugi.
Podobnie jak będziesz instalował system po kilku miesiącach i będą problemy z aktywacją to trzeba zadzwonić i wyjaśnić.
Po 6-12 miesiącach (nie pamiętam dokładnie) system w Adobe resetuje licznik instalacji.

P.S.
Oczywiście grzecznie wyjaśnisz, że nie będziesz pracował na obu komputerach w tym samym czasie :mrgreen:

wielebny0
02-04-2007, 02:40
a adobe elements 5 ? Ściągnołem ze strony producenta wersję TRY /trial/ i pomimo że ma wtyczkę Camera Raw, pokazał FIGĘ! nie był łaskaw podjąć współpracy.... ktoś miał do czynienia z tym programikiem?

Third Eye
02-04-2007, 04:59
Tutaj znajdziesz składanie panoram: File/Automate/Photomerge
Pozdrawiam