Zobacz pełną wersję : świecenie na wprost
Witam. Zastanawiam się jak zostało zrobione to zdjęcie, jak było obrabiane, że mimo wyraźnego świecenia na wprost wygląda ono całkiem dobrze:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315418_4285163696477_1942298473_n.jpg)
A jak ja robię zdjęcie z lampą na wprost, to wygląda to mniej więcej tak: :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/7794/dsc2628u.jpg)
ma ktoś jakieś pomysły jak to pierwsze zdjęcie było robione? A może to po prostu canon?
RobertMiernik
16-11-2012, 15:17
Na drugim jest po prostu za dużo lampy.
Pierwsze zostało tylko dopalone a nie zdominowane, widać to w tle chociażby.
Umiejętna obróbka też rzadko kiedy szkodzi...
wygląda na niewielki soft założony na lampę systemową, ale mogę się mylić :)
inny przykład, niby walone na wprost, a ich skóra wygląda kozacko:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/550136_467328759976762_698885809_n.jpg)
eeee to chyba tylko lampa z wyciągniętym ekranikiem z główką pochyloną pod kątem 45 stopni.
tak jak tutaj np.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/5230/dsc1000q.jpg)
Mocno ingerowałeś w to foto? Raw czy jpg?
Tylko RAW. Czy mocno , nie. Na pewno podciągnąłem na klarowności i ekspozycji, poprawiłem kontrast i delikatnie podniosłem kolor.
i mając 200 fotek z imprezy tak się bawisz z każdą osobno?
Jest coś takiego jak opcja kopiuj/wklej odnosząca się do ustawienia suwaków. Fakt nie ma złotego środka dla wszystkich fotografii więc ustawiam sobie na pierwszym zdjęciu stałe zmienne, wklejam je do wszystkich wybranych zdjęć a potem dostosowuje pozostałe opcje dla uzyskania jak najlepszego efektu przy każdym kolejnym zdjęciu.
i mając 200 fotek z imprezy tak się bawisz z każdą osobno?
Zawsze możesz zrobić akcje w PS a potem jechać seryjnie.
Zawsze możesz zrobić akcje w PS a potem jechać seryjnie.
A nie łatwiej w LR czy Bridge'u wywołać zdjęcia z określonymi ustawieniami ??
Mi "obrobienie" 200-300 zdjęć z imprezy zajmuje może z 20-30 minut... Plus to co przeznaczę na wybrane klatki.
Zawsze możesz zrobić akcje w PS a potem jechać seryjnie.
O to jak znajdziesz wspólny obróbkowy mianownik dla wszystkich xxx różnorodnych zdjęć to staniesz się dla mnie jak i dla wielu bogiem fotografii który naszą ciężką prace skróci do 2 kliknięć.
ja uwielbiam miec lampe na body.
Do takiej pracy modyfikuje sie swiatlo.
Jak ?
Ksiazki, ksiazki, ksiazki.... Nauka...
Bo nie ma schematu.
sokolnik
22-11-2012, 18:23
nigdy nie walę na wprost, a wszystkie te modyfikatory i inne softy i dyfuzory o dupę obić :) zawsze światło odbite :P te cienie pod nosem i na ciele od rąk to strasznie źle wygląda. ja ostatnio odbijałem wszystko i wyszło coś takiego (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=218531)
jak nie można tak linkować swoich wątków to przepraszam :)
Jak masz od czego odbić, to ok, ale jak u mnie czarną halę o wysokości 5m, to raczej nic nie wskórasz.
sokolnik
22-11-2012, 19:23
Jak masz od czego odbić, to ok, ale jak u mnie czarną halę o wysokości 5m, to raczej nic nie wskórasz.
hmm to prawda :) ale wtedy trzeba mieć pełną klatkę, super szkła i lecieć bez lampy :) a nie pchać się z amatorskim body i KITem :) albo okiełznać sztukę walenia na wprost i siedzieć nad obróbką :) przekonałem się że focenie w klubie lub na koncercie to trudna sprawa. mnie strasznie drażnią ostre cienie pod nosem albo jak na zdjęciu 1 (na czole o daszku czapki). Podobnie można walić kompaktem (lampa na wprost), większość ludzi nie zobaczy różnicy. Użytkownicy forum tak, ale człowiek co zdjęć nie robi nawet nie wie gdzie patrzeć
Ja sobie zrobiłem softa 15x22 - tzn. jeszcze robię - z pierwszych prób cienie usuwa o wiele lepiej niż błysk z odbicia, ale to takie próby w domu na kwiatkach... Możliwe, że do soboty wieczora skończę, to sprawdzę w klubie jak się sprawdza...
Witam. Zastanawiam się jak zostało zrobione to zdjęcie, jak było obrabiane, że mimo wyraźnego świecenia na wprost...
patrząc na cienie (choćby na cień czapki pana po lewej stronie) ja tu nie widzę wyraźnego świecenia na wprost, a odbicie od sufitu zapewne z wysuniętym dyfuzorem
witold68
23-11-2012, 11:15
patrząc na cienie (choćby na cień czapki pana po lewej stronie) ja tu nie widzę wyraźnego świecenia na wprost, a odbicie od sufitu zapewne z wysuniętym dyfuzorem
...no wlasnie, eksperci....a zwlaszcza kolega 'sokolnik', podane przez kolege przyklady zdjec (blade, przejaskrawione), nijak maja sie do zdjecia nr 1, które ma klimat...nie jestem fachowcem, ale wydaje sie jakby na zdjeciu nr.1 swiatlo bylo
lekko z góry...ale moze sie nie znam ? :)
patrząc na cienie (choćby na cień czapki pana po lewej stronie) ja tu nie widzę wyraźnego świecenia na wprost, a odbicie od sufitu zapewne z wysuniętym dyfuzorem
...no wlasnie, eksperci...nie jestem fachowcem, ale wydaje sie jakby na zdjeciu nr.1 swiatlo bylo
lekko z góry...ale moze sie nie znam ? :)
Źle widzicie - na zdjęciu 1. już po samych cieniach można stwierdzić, że jest błyskane lampą na wprost, a to co myślicie, że światło pada z góry - przecież lampa jest wyraźnie wyżej niż oś obiektywu, a tu zdjęcie jest zrobione z bardzo bliska (UWA lub rybie oko), co sprawia, że lampa świeci z góry na pierwszy plan.
witold68
23-11-2012, 12:14
Źle widzicie - na zdjęciu 1. już po samych cieniach można stwierdzić, że jest błyskane lampą na wprost, a to co myślicie, że światło pada z góry - przecież lampa jest wyraźnie wyżej niż oś obiektywu, a tu zdjęcie jest zrobione z bardzo bliska (UWA lub rybie oko), co sprawia, że lampa świeci z góry na pierwszy plan.
...faktycznie, tak moze byc...
Źle widzicie - na zdjęciu 1. już po samych cieniach można stwierdzić, że jest błyskane lampą na wprost, a to co myślicie, że światło pada z góry - przecież lampa jest wyraźnie wyżej niż oś obiektywu, a tu zdjęcie jest zrobione z bardzo bliska (UWA lub rybie oko), co sprawia, że lampa świeci z góry na pierwszy plan.
no cóż, tak se tłumacz, spierał się w ogóle nie będę, bo nawet mi się nie chce, ale mnie Twoje tłumaczenie nijak nie przekonuje
Może mi ktoś powiedzieć gdzie to zdjęcie #1 ma klimat i super światło? Założyłem okulary bo mogłem czegoś nie zauważyć ale siedzę, patrzę i drapię się po głowie gdzie ten klimat i wyjątkowość tego zdjęcia.
fotopstryczek
23-11-2012, 16:07
koledze chodzi o to, że niby błyskane na wprost, a twarze i ręka nie są wypalone, za to widać w miare realne kolory skóry :)
na moje oko to wysokie ISO przysłona ok 4 i lekki błysk z sabinki na wprost ewt. przez mydelniczkę i po sprawie.
koledze chodzi o to, że niby błyskane na wprost, a twarze i ręka nie są wypalone, za to widać w miare realne kolory skóry :)
Jeżeli brak przepałów to już klimat i super światło to ja nie mam więcej pytań :)
Też się zastanawiałem gdzie to super zdjęcie, może coś pominąłem.
:-)
fotopstryczek
26-11-2012, 15:11
Jeżeli brak przepałów to już klimat i super światło to ja nie mam więcej pytań :)
ja tylko przetłumaczyłem o co mu mogło chodzić, nie wiń posłańca za złe wiadomości, oszczędź moją głowę :-)
misio1399
28-11-2012, 21:26
Wszystko fajnie ale te kolorki na tej dziewczynie rudowłosej dziwnie siadły... twarz wyglada strasznie
misio1399
06-12-2012, 23:00
z tego co widze to pstrykacze klubowi tylko 45 stopni i strzały jak z automatu :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.