PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki acces point



manfred
15-11-2012, 21:41
Witam serdecznie posiadam router TPLINK TDW8901G. Ale niestety nie mogę dekoder tv n podpiąć kablem do routera. Czy możecie mi polecić jakiś AP który będzie dobrze współpracował z routerem w sieci bezprzewodowej?

Kurtz
15-11-2012, 21:52
Ahm, a troche dokladniej? Jak wyglada siec, bo dla mnie to troche mgliscie ;)
Chodzi Ci o rozwiaznaie w stylu wifi-client + AP?

manfred
15-11-2012, 21:55
Tak właśnie o to mi chodzi. A jak wygląda sieć. No normalnie ;-) w sumie to nie wiem co napisać.

Mavcio
15-11-2012, 23:10
Kolego o ile rozumiem chcesz to mieć zrobione tak:

router wysyła sygnał wi-fi do AP, a ten jest podłączony do dekoderów N-ki tak ? ;)

Najlepiej AP kup tej samej firmy co router, będzie najmniej problemów w konfiguracji....


http://allegro.pl/tp-link-tl-wa500g-access-point-20dbm-bstok-4177-i2741144335.html

taki Ci w zupełności wystarczy ;)

Aukcja pierwsza z brzegu, żeby nie było że się reklamuje...

Chyba że potrzebujesz większej ilości portów ?

manfred
16-11-2012, 07:50
No jak już kupić to wole aby było kilka tych portów więcej. Czy taki też się nadaję http://allegro.pl/tp-link-tl-wr543g-ap-ap-client-wisp-antena-5dbi-i2777779423.html ? Mam tylko pytanie o prace w standardzie bo są tam wymienione b/g a gdzies czytałem ze potrzebny jest n (nie od nazwy platformy;-) )

puciek
16-11-2012, 08:41
W Twoim przypadku AP 802.1n nie ma zastosowania, bo masz router b/g bez n. Szybki internet w routerze n potrzebny jest tylko do usług, które korzystają z internetu. W przypadku oglądania TV nie ma to żadnego znaczenia.

manfred
16-11-2012, 09:03
A ten router co podalem w linku bedzie odpowiedni?

puciek
16-11-2012, 09:24
Powinien działać ale przy takich połączeniach czasami coś nie wypala, mimo że na pierwszy rzut oka powinno wszystko grać. Przy dwóch urządzeniach tej samej firmy masz największe szanse. Zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym, że w razie czego zwrócisz sprzęt.

Mavcio
16-11-2012, 13:59
Będzie działać ;)

manfred
17-11-2012, 00:02
Kupiłem TL-WR743ND ale ma ktoś pojęcie jak to skonfigurować?

Mavcio
17-11-2012, 14:49
Oba urządzenia muszą mieć tą samą maskę podsieci np. 255.255.255.0 a IP powinno różnić się tylko ostatnim oktetem np. 192.168.0.20 i 192.168.0.21


Ustawienia routera - domyśłny port WAN to Wi-Fi i tyle ;)

Zmienia się to w bodaj operation mode

Pomocny link dla Ciebie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2413053.html#11483249

puciek
17-11-2012, 16:00
Jak masz problemy, to pisz do mnie na GG. Pomogę zdalnie. 7455353

manfred
17-11-2012, 16:05
Poprosiłem speca tam gdzie zakupiłem AP. Podjechał i uporał się z tym w 10 minut.

Mavcio
17-11-2012, 18:29
To ja mam teraz Manfred do Ciebie pytanko, wysyłasz neta po wi-fi do dekoderów działają Ci wszystkie kanały HD i usługi korzystające z internetu na dekoderze ?

manfred
17-11-2012, 18:46
Tak wszystko działa bez problemu. Tzn gdy słucham muzy to nie mogę oglądać programu w HD ale to chyba normalne