PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 19 GP Stanów Zjednoczonych



adolfik9501
15-11-2012, 20:55
Witam.

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Zakończenie zapewne będzie takie samo jak dwóch poprzednich, niestety. Jednakże, mamy nowy tor w kalendarzu, który zapowiada się ciekawie. Więc zaczynamy.

Przed nami 2012 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX na torze Ciruit of the Americas (COTA), który znajduje się rzut beretem od lotniska w Austin, w stanie Teksas.

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/united_states_882/circuit_diagram.html))

Z satelity widok zaś jest taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(30° 8'9.43"N, 97°38'4.32"W (http://maps.google.com/?ll=30.13648,-97.634597&spn=0.017481,0.025513&t=h&z=16))

Trochę danych technicznych tego jeszcze pachnącego olejną ;) toru:

Długość: 5,513 km
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 308,405 km

Strefa DRS:

Powiadają, że strefa będzie na prostej między zakrętami 11 i 12. Póki co nie wiadomo, gdzie będzie pomiar, ani ile będzie miała strefa długości, choć wspominają o aktywacji 650 metrów przed 12. Jak będzie zobaczymy.

Rekordów brak, wyników brak, filmów z jazd brak poza oficjalnymi:

0WQDYsp6Rlo

oraz dziadek Mario w zabytkowym, prawdziwym Lotusie w barwach JPS wykonuje rekreacyjny przejazd co by fury nie uszkodzić, a i zapewne sobie na nowym torze stracha nie napędzić. Swoje lata już ma ;)

j_hE6mznDnc

Harmonogram:

Piątek, 16 listopada 2012 r:

1 trening: 16:00 - 17:30
2 trening: 20:00 - 21:30

Sobota, 17 listopada 2012 r:

3 trening: 16:00 - 17:00
Kwalifikacje: 19:00

Niedziela, 18 listopada 2012 r:

Wyścig: 20:00

Wreszcie jakieś ludzkie godziny ;)

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

Pierwszy zakręt wydaje się być sporym wyzwaniem dla Romana ;)

Zapraszam.

MadOnion
15-11-2012, 22:06
CZekamy na GP Baraka Obamy ; )

adolfik9501
16-11-2012, 18:38
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ciekawym czy na pełnej pętli będą rozgrywane przyszłoroczne wyścigi MotoGP i V8 Supercars na tym torze.

EDYTA: A Borówie przypominam, że NASCAR także śmiga po torach drogowych, nie tylko owalach.

EDYTA2: Hamerykańce zainteresują się F1 gdy wyrówna się osiągi, tak jak to ma miejsce właśnie w NASCAR czy IndyCar.

MadOnion
16-11-2012, 21:08
Słyszałem ze pierwszy traning to coś w stylu gwiazdy tańczą na lodzie ; |)

adolfik9501
16-11-2012, 22:35
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
17-11-2012, 18:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z czołówki Button na twardszych oponach.

Pyra001
17-11-2012, 18:16
Ciekawy i ładny tor. I trzymam kciuki za Alonso o za Groszka cobt Palucha zabrał z toru, wystarczyło by tylko aby oponke przeciął :)

MadOnion
17-11-2012, 18:34
Kwalifikacje live tylko w polsacie sp ex : / ehhh

adolfik9501
17-11-2012, 19:27
Grosjean z karę przesunięcia o pięć miejsc za wymianę skrzyni biegów. Cała nadzieja w Pastorze ;)

Celeborn
17-11-2012, 19:36
A czemu na polsacie nie ma relacji?

adolfik9501
17-11-2012, 21:09
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

RBR się trzyma toru jak przyklejony. Wspominałem już kiedyś o banie dla Neweya :)

Hamilton jak to on, cały czas ogień na tłoki. W Mercu będzie musiał się mocno napocić by na pudła się wspiąć, jeśli nic nie poprawią.

Alonso - Ferrka słabiutko bo i przyczepności brak, do tego chyba w pełni czystego kółka nie miał.

Na jutro zapowiada się procesja przez eski, trochę sztucznych wyprzedzeń z DRSem i ewentualnie jakaś walka między Szynkaltonem a Paluchem. Choć Maldonado tuż... Dłużej będzie miał po prostej więc się bardziej rozpędzi, a w jedynce kto wie co się stanie...

Pyra001
17-11-2012, 21:22
Klnąć nie będę, ale kwalifikacje rozczarowują. Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że ani Ferarka, ani Merc, ani tez McLarenki nie potrafią zrobić bolidu, a producent oranżadki potrafi. Tak samo nie wierzę iż Alonso, Masa, Hamilton, Baton, Kimi nie potrafią jeździć. Potrafią. Ale jak to ujął Alonso oni wszyscy ścigają się z Neweyem. A i tak trzymam kciuki za Kimiego. I może by tak zrobić ściepę narodową dla Maldonado, bo daleko nie jest ...... jedno dobre zetknięcie się przedniego skrzydła i tylnej opony ...... ale ja niczego nie sugeruję :)

adolfik9501
17-11-2012, 21:24
Jak Newey był Williamsie, czy McLarenie to i bolidy inne miejsca w hierarchii zajmowały (takie jak teraz RBR). Generalnie ten gość to kosmita.

EDYTA: 8 tytułów MŚ (a będzie dziewiąty) zapewnił Newey - Mansell, Prost, Hill, Villeneuve, Hakkinen (2), Vettel (2). W porównaniu do dominacja Williamsa z lat 1992-1993 to obecnie RBR cieniuje ;)

adolfik9501
18-11-2012, 20:21
Szachy się już zaczęły. Massa "wymienił" skrzynię, co kosztowało go przesunięcie o 5 pozycji w tył. Tym samym Ferdek przesunął się o jedną pozycję do przodu i wystartuje z lepszej, mniej śliskiej części toru. Że też ten Massa akurat teraz musiał skrzynię popsuć ;)

schwepes
18-11-2012, 20:36
Nie wymienił skrzyni, tylko została zerwana plomba...

adolfik9501
18-11-2012, 20:43
Nie wymienił skrzyni, tylko została zerwana plomba...

Wiem, wiem. Choć kto wie czy jednak nie wymienią skoro ponoć wymianę rozważali.

adolfik9501
18-11-2012, 22:49
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Hamilton zabrał Paluchowi zabawkę :) Będzie się chłop w Mercu marnował. Choć po takim jak on kierowcy się można wszystkiego spodziewać.

Vettel - nie jestem pewien, ale chyba Vettel narzekał na głupie wyprzedzanie w F1? W Abu Dhabi był chyba innego zdania.

Generalnie fajny wyścig. Nie spodziewałem się. Zwłaszcza Hamilton w roli Terminatora był dobry.

Sebastianito
18-11-2012, 22:52
Bardzo ladny wyscig moim zdaniem. Swietna postawa Alonso chociaz bardzo odstawal od prowadzacej dwojki. Takie zakonczenie sezonu bardzo lubie! Przypomina mi to rok 1999 kiedy to w WRC, RMSP i F1 wszystko rozstrzygalo sie na ostatnim rajdzie, wyscigu.

adolfik9501
18-11-2012, 22:57
Będzie brakowało Alonso punktów z Belgii i Japonii, gdzie nie ukończył nie z własnej, czy zespołu winny. Szkoda.

Co do wyścigu to fajnie, że dużo się działo poza strefą DRS. W ogóle było git.

Erie
18-11-2012, 23:42
nie dość, że polszmat nadaje retransmisję to jeszcze ją pociął reklamami, no kurde co za ludzie :( - a chciałem sobie dla odprężenia obejrzeć wyścig (i nie ważne, że wyniki znałem już)


Będzie brakowało Alonso punktów z Belgii i Japonii, gdzie nie ukończył nie z własnej, czy zespołu winny. Szkoda.
Co do wyścigu to fajnie, że dużo się działo poza strefą DRS. W ogóle było git.

Teraz byłoby "fair" jakby to paluszek dostał w oponkę - bo tak naprawe Alonso stracił ok. 30-40 punktów nie ze swojej winy tylko z winy szaleńców na torze. Więc może groszek by ładnie podjechał paluszkowi w Brazylii?

schwepes
19-11-2012, 07:18
Teraz byłoby "fair" jakby to paluszek dostał w oponkę - bo tak naprawe Alonso stracił ok. 30-40 punktów nie ze swojej winy tylko z winy szaleńców na torze. Więc może groszek by ładnie podjechał paluszkowi w Brazylii?
I żeby wyrównać szanse, może jakaś awaria alternatora u Alonso..? Skręca mnie, jak słyszę o "sprawiedliwości" w kontekście zawodów sportowych.

Erie
19-11-2012, 10:33
I żeby wyrównać szanse, może jakaś awaria alternatora u Alonso..? Skręca mnie, jak słyszę o "sprawiedliwości" w kontekście zawodów sportowych.

Niech Cię skręca, co mnie to. Awaria alternatora to wynik złego przygotowania bolidu - błąd zespołu, rozcięcie opony lub rozbicie bolidu przez innego szalejącego kierowcę to już przyczyna zewnętrzna. A że sprawiedliwości nie ma nigdzie to i w zawodach sportowych jej nie będzie.

MadOnion
19-11-2012, 14:56
nie dość, że polszmat nadaje retransmisję to jeszcze ją pociął reklamami, no kurde co za ludzie :( - a chciałem sobie dla odprężenia obejrzeć wyścig (i nie ważne, że wyniki znałem już)

Ja tez sie wkurzyłem na maxa, czekałem cały dzień specjalnie nie łaziłem po necie zeby nie trafic na wyniki, dorwałem do 22:15 i ogladam, jest fajnie 9 okr. jeb reklama, łapie za pilota chce przewinąć po chwili dociera do mnie że to "Live" no nic przeczekałem ale moja radość po skończonych reklamkah nie trwała długo 22 okr. kolejny cykl reklam!
Wyłączyłem tv i poszedłem spać, mam nadzieje że Brazylie pokażą w cywilizowany sposób chyba że będzie Szkalna Pułapka 5 na żywo ze studia polszmatu!

siona
19-11-2012, 15:09
Ja tez sie wkurzyłem na maxa, czekałem cały dzień specjalnie nie łaziłem po necie zeby nie trafic na wyniki, dorwałem do 22:15 i ogladam, jest fajnie 9 okr. jeb reklama, łapie za pilota chce przewinąć po chwili dociera do mnie że to "Live" no nic przeczekałem ale moja radość po skończonych reklamkah nie trwała długo 22 okr. kolejny cykl reklam!
Wyłączyłem tv i poszedłem spać, mam nadzieje że Brazylie pokażą w cywilizowany sposób chyba że będzie Szkalna Pułapka 5 na żywo ze studia polszmatu!

niech żyje RTL :D

kisio
19-11-2012, 15:15
Na Polsat Sport Extra było live.

MadOnion
19-11-2012, 16:56
NA RTL pewnie wiecej reklam jak wyścigu, a sport extra nie mam. : )

siona
19-11-2012, 17:42
na RTL jest całkiem git. jest trochę reklam ale nie do przesady. za to jeśli nieco po ichnemu szprechasz to jednak sporo ciekawych informacji się przewija. no i weź pod uwagę, że ten mały w czerwonej czapeczce (lauda mu jest) ma wstęp do każdego boksu i na każdy zakamarek toru ...

schwepes
19-11-2012, 18:20
Niech Cię skręca, co mnie to. Awaria alternatora to wynik złego przygotowania bolidu - błąd zespołu, rozcięcie opony lub rozbicie bolidu przez innego szalejącego kierowcę to już przyczyna zewnętrzna. A że sprawiedliwości nie ma nigdzie to i w zawodach sportowych jej nie będzie.
Rozcięcie opony w Japonii to niestety wina Alonso. Wjechał w Raikkonena - albo próbując go wypchnąć z toru, albo go po prostu nie widząc w zamieszaniu na starcie. Fernando nie zostawi Kimiemu miejsca zjeżdżając po starcie do lewej krawędzi toru i nadział się na jego skrzydło. Ciężko było oczekiwać od Fina, żeby "dał po hamulcach" narażając się tym samym na wjechanie mu w tył bolidu przez innego zawodnika, jak i na ucieczkę poza tor. Od biedy można to uznać za "incydent wyścigowy" choć moim zdaniem więcej jest w tym winy Alonso.

Piszę niestety, bo od kilkunastu lat kibicuję Ferrari i liczyłem na przerwanie dominacji Red Bulla w tym roku. Niestety w równej walce na torze Alonso jest bez szans. Dzięki defektom Red Bulla zachował jeszcze matematyczne szanse na tytuł, ale nawet scenariusz jak z GP Abu Zabi nie da mu możliwości na cieszenia się z 3. tytułu mistrza. Przy obecnej formie "byków" jedynie defekt lub jakiś katastrofalny błąd Vettela lub zespołu mógłby pozbawić do trzeciej korony mistrzowskiej.

Pisanie o tym, jaka to "fair" by nie była awaria lub wypadek jednego z zawodników walczących o tytuł, jest po prostu dziecinne.

Pyra001
19-11-2012, 23:40
Wyścig i tor genialne. Wyprzedzania i to nie tylko w "DRS to zuło", ogólnie było ciekawie, jak się RBR nr. 2 popsuł a później paluch dał się wyprzedzić Luisowi to nadzieje ożyły, red Bull się psuje, kers lub alternator, a to były niestety płonne nadzieje. Teraz czekam na Brazylię i na deszcz na torze Inter Lagos

adolfik9501
21-11-2012, 00:08
(...) Niestety w równej walce na torze Alonso jest bez szans. (...)

Nie wiem czy z formą RB i Ferrari można mówić o równej walce...