PDA

Zobacz pełną wersję : Sumowanie mocy błysku...



Al Bundy
20-03-2007, 23:25
Wiele mnie już w życiu zaskakiwało ale ostatnio zasłyszałem coś co mnie zdziwiło. Może jakiś fachmistrz błyskacz powie czy postawienie obok siebie 2 lamp o mocy np. 100Ws każda i wyzwolenie ich jednocześnie da nam tą samą siłę błysku co jedna lampa 200Ws? Mam wrażenie że jestem oszukiwany twierdzeniem że tak do końca nie jest... Coś słyszałem o różnicach w temperaturze które są - może minimalne - ale są charakterystyczne dla każdej z osobna...

Prawda to czy bajka?

Zastanawiało mnie to zwłaszcza w hipotetycznej sytuacji postawienie obok siebie lamp różnych producentów.

Jacek_Z
21-03-2007, 02:20
Tak, 2 x 100 WS = 200 WS
w mocy - osiaganych przysłonach wyjdzie to to samo.
Oczywiscie o ile producent nie bujał w parametrach.
temp barwowa sie nie zmienia jak sie pracuje lampie na połówce mocy, czy na 2 lampach zamiast jednej.

siła błysku będzie 2x wieksza - ale jednak dostaniesz ja z 2 punktów i bedą 2 cienie.
jaka bedzie wydajność bardzo zależy od zastosowanego reflektora - a tu może byc dla ciebie praktycznie pies pogrzebany.
inna przysłona ci wyjdzie z softboxa duzego, inna z małego, inna z parasolki, inna z reflektora 60 stopni itd, itd.

Al Bundy
22-03-2007, 21:41
Dzięki za info - faktycznie pozostaje mi to przećwiczyć i się przekonać czy to ma praktyczne zastosowanie...