Zobacz pełną wersję : Nikon d5100 szkło 18-55 vs. 18-70
fotorider
13-11-2012, 20:55
witam
Jestem nowym uzytkownikiem, zakupiłem d5100 18-55 i myśle aby od razu zmienic obiektyw i mam na oku dwa
kitowy 18-105 albo Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED
czytałem recenzje to złe nie byly, ale wolałbym zaczerpnąc fachowej porady na forum.
zdjecia jakie najczęsciej robiłem i robie to krajobraz, architektura, potem makro i czasem portret.
z góry dziekuje za odpowiedzi
Nikkor AF-S DX 18-70 mm starszy model bez stabilizacji chyba. Brał bym 18-105 ewentualnie Nikkor AF-S 18-135mm.
Przejrzyj tematy, bo takich postów było już tak wiele, że się już doradzać nie chce. Zdania ekspertów w tej sprawie są podzielone ale mogę Ci powiedzieć, że (zakładając, że masz 18-55VR) lepiej zrobisz jak zakupisz stałkę 35mm 1.8G (i tak pewnie Cię to czeka) lub tele 55-200VR ewentualnie 55-300VR. Kwestia do czego ten obiektyw jest Ci potrzebny.
ps. 18-55VR to naprawdę całkiem fajne - małe szkiełko za niewielką kasę. Bardzo często niedoceniane.
pioter m
13-11-2012, 23:12
Kolejny nie wie, że jest podforum o obiektywach i wyszukiwarka.
PS. Kolega z Białegostoku dobrze radzi.
fotorider
14-11-2012, 11:55
wiem po swoim starym aparacie że starałem sie uzywac bardzo mało zoomu, wiec stałego szkła nie wykluczam, najczęsciej robiłem foty: krajobraz, architektura
jaki mogę kupić jescze stały lecz o większym kącie?
Do D5100 możesz myśleć tylko o obiektywach z własnym silnikiem i styl\kami, bo inaczej nie będziesz miał AF czy pomiaru światła. Ze stajni Nikona będą pasować w 100% tylko te, oznaczone symbolem AF-S lub AF-I Najtańszym rozwiązaniem są dwa: 35mm 1.8G i 50mm 1.8G. Oba kosztują około 750zł (nowe) Dlatego do szerokiego kąta polecam zostawić ten 18-55, a jak masz kasę, to możesz go wymienić na tamrona 17-50 2.8 ale na wersję z silnikiem. Niestety tu już trzeba dany obiektyw dobrać do body, bo trafiają się różne sztuki. Jest jeszcze AF-S 28mm 1.8G ale kosztuje ok. 2400zł i sigma 30mm 1.4 około 1800zł więc nie wiem, czy byłbyś zainteresowany.
militarius
14-11-2012, 12:46
ewentualnie Sigma 20mm 1.8, ale to też duże koszty.
Tylko z tego, co wyszukałem w necie, to ta sigma nie posiada silnika.
Psycholog
14-11-2012, 13:43
ps. 18-55VR to naprawdę całkiem fajne - małe szkiełko za niewielką kasę. Bardzo często niedoceniane.
Mam i się zgadzam.
Możesz tez kupić 35mm 1.8G dobry statyw i kleić zdjęcia w jakimś programie.
fotorider
14-11-2012, 17:57
to musze poważnie pomyśleć nad tym 35 mm zawsze mozna z montować obraz w PS
a oznaczenie AF-D ?
Nic nie zyskasz na wymianie 18-55 na 18- 70/105 czy nawet na Tamrona 17-50, najlepsze wyjście to dokupienie stałki 35 albo 50 albo 85 f1.8.
Nie ma takiego oznaczenia. Mogę się tylko domyślić, że chodzi o AF z literką D na końcu np: Nikkor AF 50mm 1.8D - takie obiektywy współpracują tylko z body, które posiadają własny napęd. (D50, D70, D80. D90, D7000 i wyższe) D5100 takiego silnika nie posiada więc będziesz musiał ostrzyć ręcznie.
thorndike
14-11-2012, 19:47
35 1.8G koło 750
krzysiozboj
14-11-2012, 20:23
Nie ma takiego oznaczenia. Mogę się tylko domyślić, że chodzi o AF z literką D na końcu np: Nikkor AF 50mm 1.8D - takie obiektywy współpracują tylko z body, które posiadają własny napęd. (D50, D70, D80. D90, D7000 i wyższe) D5100 takiego silnika nie posiada więc będziesz musiał ostrzyć ręcznie.
Nie wprowadzaj w błąd, D nic nie mówi o wbudowanym silniku tylko o pomiarze odległości.
Ale oznaczenie AF jednoznacznie świadczy o braku silnika. Nie napisałem, że świadczy o tym literka D na końcu. Oczywiście mowa o obiektywach Nikona.
krzysiozboj
15-11-2012, 10:25
Ale oznaczenie AF jednoznacznie świadczy o braku silnika. Nie napisałem, że świadczy o tym literka D na końcu. Oczywiście mowa o obiektywach Nikona.
Przepraszam, ja na szybko bez zrozumienia przeczytałem.
fotorider
15-11-2012, 12:05
skoro tyle osób mi sugeruje stałke to chyba taki też kupie a 18-55 sobie zostawie.
posiada ktoś może zdjęcia robione szkłem 35 mm?
thorndike
15-11-2012, 12:16
35 1.8G
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img809/9416/csc0556z.jpg)
skoro tyle osób mi sugeruje stałke to chyba taki też kupie a 18-55 sobie zostawie.
posiada ktoś może zdjęcia robione szkłem 35 mm?
oni posiadają tą stałkę http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=188002
fotorider
16-11-2012, 13:57
ladne:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.