Zobacz pełną wersję : Pochylone zdjęcia
emilcabaj86
12-11-2012, 17:49
Witam,
Czasami podczas wykonywania zdjęć przechylam aparat np. o 30 stopni jeśli chcę umieścić w kadrze najistotniejsze elementy, albo dodać mu dynamiki.
Usłyszałem opinię, że nie powinno robić się przechylonych zdjęć z poważnych uroczystości, chociażby np. z 11 listopada (ze składania wieńców).
Jaka jest Wasza opinia?
D_Z_I_A_D_E_K
12-11-2012, 20:50
ale w dół, czy w górę?
w prawo, czy lewo?
jackrabbit
12-11-2012, 21:10
no z tego co napisal to wynika ze prawo albo lewo
11 listopada z tego co widze na filmikach nie jest juz powaznym swietem wiec zaryzykowalbym odwazniejsze kadry, na pogrzebie dziadka moze juz niekoniecznie
Przemekkk666
05-12-2012, 18:54
Hej!
Ja mam takie pytanie - zrobilem na Marszu Niepodleglosci taka fotke
http://img17.imageshack.us/img17/6605/dsc3823kopia001.jpg
nie pomyslalem ze pochylenie zdjecia moze fotke zepsuc...
Chcialem sie upewnic tylko czy Wy tez uwazacie ze ten pochylony Palac Kultury wyglada zle?
(pomijam kable wiszące) Na tyle zle ze nie mozna go publikowac :smile:
Pochyły pałac to jeden z mniejszych problemów tej fotki ;)
krokus66
06-12-2012, 11:54
Hej!
Ja mam takie pytanie - zrobilem na Marszu Niepodleglosci taka fotke
http://img17.imageshack.us/img17/6605/dsc3823kopia001.jpg
nie pomyslalem ze pochylenie zdjecia moze fotke zepsuc...
Chcialem sie upewnic tylko czy Wy tez uwazacie ze ten pochylony Palac Kultury wyglada zle?
(pomijam kable wiszące) Na tyle zle ze nie mozna go publikowac :smile:
Uważam, że w przypadku statycznych zdjęć nie zachodzi potrzeba pochylania aparatu. Przy innych zdjęciach poprzez skrzywienie możemy podkreślić dynamikę zdjęcia.
Oglądałem bardzo dużo zdjęć z czasów wojny i o ile pamiętam nie było/ nie nadużywano zdjęć przekrzywionych; były normalne. Wrzesień 39r, II WŚ, Powstanie Warszawskie, Melchior Wańkowicz - Monte Casino oraz Robert Capa - II WŚ oraz Wietnam.
Nie jestem przeciwko, ale uważam, że tak jak ze wszystkim nie należy nadużywać/ przemęczać odbiorcy danym środkiem wyrazu.
Przemekkk666
06-12-2012, 17:58
Dzieki Wam za rady :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.