Zobacz pełną wersję : Wywoływał ktoś HDR na papierze?
wicher123
12-11-2012, 16:29
Wiajcie.Chciałbym wywołać w LABie to swoje zdjęcie
https://picasaweb.google.com/111240403545160026095/JezioroNyskieOPoranku#5809836056966889330
Można bez problemu?HDR śmiało można wywoływać na papier?
ugryzę temat inaczej - na czym oparte są Twoje wątpliwości, w sensie, uważasz, że dlaczego nie można ? na papierze możesz wywołać każdy obraz, nawet gryzmoł pędzlem w paint'cie.
Zrób wydruk w jakimś większym formacie - te zdjęcia nadaje się do powieszenia na ścianie ;). Swoją drogą, wydruk dziś jest tak tani, że spokojnie można poświęcić parę złotych, aby zobaczyć, jak to wygląda.
Wiajcie.Chciałbym wywołać w LABie to swoje zdjęcie
https://picasaweb.google.com/111240403545160026095/JezioroNyskieOPoranku#5809836056966889330
Można bez problemu?HDR śmiało można wywoływać na papier?
W LAB to chyba raczej nie mozna, natomiast w RGB to juz tak.
wicher123
12-11-2012, 18:15
ugryzę temat inaczej - na czym oparte są Twoje wątpliwości, w sensie, uważasz, że dlaczego nie można ? na papierze możesz wywołać każdy obraz, nawet gryzmoł pędzlem w paint'cie.
Na tym,że to nie będzie wyglądać ładnie,tylko sztucznie.To nie jest zwykłe WB.Miałem pewne wątpliwości.
HDR to technika, a obraz wynikowy niczym nie różni się od zdjęcia prosto z puchy - pod względem wydruku/wywołania na papierze.
wicher123
13-11-2012, 07:04
HDR to technika, a obraz wynikowy niczym nie różni się od zdjęcia prosto z puchy - pod względem wydruku/wywołania na papierze.
Nie raz,nie dwa zdarzylo sie,ze zdjecie u mnie na monitorze(mimo jego dobrej konfiguracji)wygladalo dobrze,tak jak zamierzalem a po otrzymaniu na papierze zalamalem sie,nie te zdjecia,nie te kolory itp.Kilka razy reklamowalem i udawalo sie.Dlatego pytalem o hdr,balem sie ze na monitorze bedzie ok a w punktach wywolywania zdjec cos sie moze rozjechac bo to jak nie patrzec mocna obrobka i ingerencja w zdjecie.
... jeśli już tak bardzo zależy ci na idealnym odwzorowaniu barw, to idź do porządnego labu, weź profil maszyny, wgraj na kompa, skalibruj monitor, obrabiaj fotki korzystając z tego profilu - efekt końcowy powinien cię zadowolić, o ile w labie akurat wywołując fotki skorzystają właśnie w tego profilu, chociaż z tego co wiem i tak te profile się zmieniają.
Nie raz,nie dwa zdarzylo sie,ze zdjecie u mnie na monitorze(mimo jego dobrej konfiguracji)wygladalo dobrze,tak jak zamierzalem a po otrzymaniu na papierze zalamalem sie,nie te zdjecia,nie te kolory itp.Kilka razy reklamowalem i udawalo sie.Dlatego pytalem o hdr,balem sie ze na monitorze bedzie ok a w punktach wywolywania zdjec cos sie moze rozjechac bo to jak nie patrzec mocna obrobka i ingerencja w zdjecie.
To jest właśnie efekt różnych monitorów i małej dokładności w wielu punktach foto, gdzie robią zdjęcia z cyfry.
Aby móc wyrzucać zdjęcia na papier, to trzeba obowiązkowo zrobić pełną kalibrację monitora - z użyciem kalibratora.
Zdjęcie wynikowe (po obróbce) niczym nie różni się od zdjęcia JPEG prosto z puszki. Obróbkę zdjęć można to porównać do malowania samochodu - przed i po dokładnie ten sam samochód, tak samo jeździ, tylko inaczej wygląda, ale technicznie nic się w nim nie zmienia.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.