Zobacz pełną wersję : Naciac sie na sms-a premium - nie dajcie sie oszukac.
krzysztofz24
12-11-2012, 15:59
Witam.
To moze zaczne tak; normalnie zly jestem na siebie bo lyknalem jak mlody pelikan.
Zawsze wszelkie bzdetne przychodzace smsy kasuje bez czytania.
Ale to widac nie wystarczy.
Otoz trafilem na taka stronke z zamiarem obejrzenia filmu online.
http://hdplayer.pl/
Fajnie to wyglada. To okienko wyskakuje po tym jak zobaczymy zajawke filmu.
Chcesz dalej ogladac, zarejestruj sie.
Juz mi sie jakas lamka zapalila;-), ale widac za slabo...moze by regulamin przeczytac-ale taka stronka profi, to nie moze byc walek. Przejrzalem ten regulamin tak na szybko tylko.
Oczywiscie po zarejestrowaniu, szybko mozna sie zorientowac ze film trzeba najpierw znalezc w google:-) na serwerze, wkleic linka do "playera" i dopiero ogladac.
Mimo wielu prob nie udalo mi sie tego zrobic. Zreszta wiele serwerow z filmami jest po prostu platne.
Dobroczyncow czytaj darmowych darczyncow to ze swieca szukac;-).
(W zyciu to za darmo mozna najwyzej w r..ja dostac i to nie zawsze. Oczywiscie dopiero teraz przypomnialem sobie ta zlota maksyme).
Moze cos, zle robie ze zaden wklejony link nie dziala? Nawet FAQ maja...i tak w koncu przeczytalem dokladnie regulamin.
Polecam punkt IV (Zasady korzystania z serwisu) numerek 6, 7, 8.
http://hdplayer.pl/regulamin
<---moderacja--->
Zagranie bazujace na niedopowiedzeniu, ludzkiej naiwnosci, <---moderacja--->
Oczywiscie napisane jest slownie (bo tak sie tego nie zauwaza niz jakby bylo cyframi) ile to rzeczywiscie kosztuje.
30,75 zl za sms.
Kasa nie jakis wielki majatek. Ale sam fakt naciecia sie <---moderacja---> jest wnerwiajacy.
Ktos moze napisac, trzeba bylo bardzo dokladnie czytac regulamin...no trzeba bylo.
Niestety sa ludzie <---moderacja--->bazujacy na niedopowiedzeniu.
Znalazlem taka stronke w sieci, o oszustwach z numerami premium.
Mozna tam wpisac nr do sprawdzenia.
http://www.ilekosztujesms.pl/92550/
Moj szczesliwy numerek jest zaraz na drugim miejscu;-).
Dzwonilem juz do operatora, niestety nie bardzo moga pomoc.
Mozna niby pisac reklamacje, ale temat nie rokuje raczej nadzie na pozytywne zakonczenie.
Takze drodzy koledzy i kolezanki, nie ma nic za darmo;-). I nie dawajcie sie naliczac na jakies gry on-line, filmy, rozwiazania konkursow czy cokolwiek podobnego.
Ba, sa nawet wzory CV za sms (oszukiwac osoby szukajace pracy, na wzory CV za sms 1.23 zl, a potem 30 zl do rachunku, to juz mi sie nawet nie chce nazywac takich oszustow)
Tam zawsze bedzie gdzies ukryte ile to bedzie nas kosztowac (albo zauwazymy dopiero przy rachunku).
jest kilka takich stron
polecam cda.pl i odsiebie.pl
<---moderacja--->
bazawykroczen.pl - to na szczęście już historia. :)
Michał Jędrak
13-11-2012, 02:06
W sumie to naciąłeś się na wielu płaszczyznach.
1. Wysłałeś SMSa do jakiejś firmy. SMSy to można do dziewczyny czy żony wysyłać, ale nie do kogoś obcego w internecie. Tyle się mówi dzieciom, aby nie korespondowały z obcymi w necie a dorośli też to robią.
2. Uwierzyłeś, że tak nowe filmy będą od razu dostępne i to w necie! Niektóre z nich jeszcze nie zeszły z kin i nie ma ich na DVD, więc skąd niby miałyby być legalnie streamowane przez internet.
3. No faktycznie nie czytałeś regulaminu :-)
Jeśli chcesz coś obejrzeć to masz przecież prawie darmowy i legalny serwis chomikuj.pl. Według polskiego prawa możesz ściągać sobie tyle filmów ile chcesz, ale nie możesz ich udostępniać. Skorzystaj więc z dobrodziejstwa chomika.
Ewentualnie możesz, tak jak ja, odciąć się od oglądania TV i mieć przez to więcej czasu (i jak widać, pieniędzy też).
A macie jakieś doświadczenia z iplą?
Bo ja "tivika" zaadoptowałem na dodatkowy monitor, a żonka czasem jednak by coś oglądnęła...
A macie jakieś doświadczenia z iplą?
Bo ja "tivika" zaadoptowałem na dodatkowy monitor, a żonka czasem jednak by coś oglądnęła...
Co konkretnego Cie interesuja w zwiazku z ipla?
Teraz wiele telewizorow ma to na pokladzie i dziala to calkiem fajnie.
Redskull
13-11-2012, 19:41
A ja polecam kinomaniak.tv. Można oglądać za free przed południem jak mają mały ruch na serwerze. Albo kupić premium za np 7zł na tydzień. Korzystam i szczerze polecam. oglądnąłem tak juz całego HOUSE`a, DEXTERA, Rodzinę Borgiów i całą masę filmów
krzysztofz24
13-11-2012, 22:00
A ja polecam kinomaniak.tv. Można oglądać za free przed południem jak mają mały ruch na serwerze. Albo kupić premium za np 7zł na tydzień. Korzystam i szczerze polecam. oglądnąłem tak juz całego HOUSE`a, DEXTERA, Rodzinę Borgiów i całą masę filmów
A ja wlasnie ogladam sobie 3 film dzisiaj na kinomaniak.tv:-)., bo wolne mam. Forumowy kolega mi przez PW polecil.
Swietna sprawa. Duzy wybor filmow. Ze zawsze cos mozna znalezc dla siebie.
Kopie od takich z kamery do wysokiej jakosci. Ale ogolnie jest dobrze.
Mam pytanie, bo dluzej znasz ten serwer. Co mi zasadniczo da rejestracja(nie mam na mysli konta premium, bo o tym czytalem).
Chodzi mi o to czy jak sie zarejestruje, to cos mi to da?.
Na razie uzywam jako "free user".
Redskull
15-11-2012, 08:06
Jeśli sie zarejestrujesz, to możesz korzystać z serwisu tak jak użytkownik premium. Nie dostaniesz się co prawda na bezpłatne oglądanie gdy serwery są zapchane, ale masz oglądanie bez limitu czasowego. Do tego program lojalnościowy (punkty za komentarze itp, które można wymienić na darmowy dostęp)
,... ale masz oglądanie bez limitu czasowego.
A jaki jest limit czasowy? Wczoraj weszłam na tę stronę, znalazłam film dla siebie, kliknęłam "oglądanie z limitem" - i szczerze mówiąc obawiałam się, że moje oglądanie skończy się po kilku(nastu) minutach. Jednak nie - oglądnęłam film od dechy do dechy;) Sama byłam zdumiona:) Film trwał 1h52min.
O co konkretnie chodzi z tym limitem?
krzysztofz24
16-11-2012, 01:33
A jaki jest limit czasowy? Wczoraj weszłam na tę stronę, znalazłam film dla siebie, kliknęłam "oglądanie z limitem" - i szczerze mówiąc obawiałam się, że moje oglądanie skończy się po kilku(nastu) minutach. Jednak nie - oglądnęłam film od dechy do dechy;) Sama byłam zdumiona:) Film trwał 1h52min.
O co konkretnie chodzi z tym limitem?
No wlasnie kurcze, dolacze do pytania bo nie do konca zrozumialem wyjasnienia;-).
Ja nawet obejrzalem kilka filmow pod rzad. Zauwazylem ze film w wysokiej jakosci dluzej sie buforuje zaleznie od pory dnia.
Szybciej rano i przed poludniem, a wolniej wieczorem, co w efekcie prowadzi do przycinania. (Zreszta pisza o tym w FAQ, ze jak za duzo osob chce ogladac, to pierwszenstwo maja uzytkownicy premium)
Ale wystarczy na poczatku zrobic na pare minit pauze i juz mamy "zapas".
Ogolnie mi wszystko smiga mimo opcji "free user"
Minusem sa tylko jakies bzdetne okienka wyskakujace przy odpalaniu filmu, ktore trzeba pozamykac.
Okienka blokuje adblock. Niby piszą o limicie, ale ja się z takim nie spotkałem (nawet oglądając jednego dnia 3 części Ojca chrzestnego co daje ponad 9 godzin). Natomiast zauważyłem, że po zalogowaniu nawet wieczorem filmy się lepiej buforują. Może mają kolejność: premium > zarejestrowany > free user?
Redskull
18-11-2012, 20:34
Hm...mnie zawsze wywala po 40 minutach :( Dopiero jak się zaloguję i uda mi się dołączyć do filmu "bez limitu" to moge za free ogladać. Macie farta :P
krzysztofz24
18-11-2012, 23:27
Hm...mnie zawsze wywala po 40 minutach :( Dopiero jak się zaloguję i uda mi się dołączyć do filmu "bez limitu" to moge za free ogladać. Macie farta :P
Powiem Ci, ze mnie zadziwiles. Obejrzalem juz w sumie kilkanascie filmow. O roznych porach dnia.
W jakosci roznej, czestk wysokiej.
Ogolnie to zero problemow
A ogolnie to swietna sprawa z tym kinomaniakiem.
I tak wracajac niejako do tematu, to przy odpalaniu filmu wyskakuja jakies bzdetne okienka.
Graj w gre on line, zarabiaj z nami pieniadze, zaklady sportowe....itp.
Na mile pachnie to naliczeniem sie. Juz mam nauczke, od razu zamykam:-).
I sa tez okienka z czatu. Standardowo, ze niby jakas dziewczyna pisze, oczywiscie zdjecie.
-Czesc, jestes tam?
-Co robisz, ja sie nudze.
-Odezwij sie.
Itp:-).
Nie mam zamiaru na to odpowiadac, ale ciekawi mnie w jaki sposob i kto chce mnie naliczyc.
Zalozmy, ze ktos odpowie na takie pytania z tego pseudo czatu, to co?
Jak sie naliczy?
Ktos wie o co w tym chodzi?
jackrabbit
18-11-2012, 23:40
I tak wracajac niejako do tematu, to przy odpalaniu filmu wyskakuja jakies bzdetne okienka.
Graj w gre on line, zarabiaj z nami pieniadze, zaklady sportowe....itp.
Na mile pachnie to naliczeniem sie. Juz mam nauczke, od razu zamykam:-).
I sa tez okienka z czatu. Standardowo, ze niby jakas dziewczyna pisze, oczywiscie zdjecie.
-Czesc, jestes tam?
-Co robisz, ja sie nudze.
-Odezwij sie.
Itp:-).
Nie mam zamiaru na to odpowiadac, ale ciekawi mnie w jaki sposob i kto chce mnie naliczyc.
Zalozmy, ze ktos odpowie na takie pytania z tego pseudo czatu, to co?
Jak sie naliczy?
Ktos wie o co w tym chodzi?
chodzi o to zeby przekierowac cie na strone porno lub randkowa, odpisac sie zwykle przeciez nie da bo to zwykle bannery sa
krzysztofz24
19-11-2012, 00:18
chodzi o to zeby przekierowac cie na strone porno lub randkowa, odpisac sie zwykle przeciez nie da bo to zwykle bannery sa
Jak nie mozna odpisywac, jak mozna:mrgreen:.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img211.imageshack.us/img211/6484/zrzut1.jpg)
To mowisz, ze to tylko zwykle przekierowanie na strone?
P.s Spoko, nie wyslalem:-);-).
Władca Pixeli
19-11-2012, 05:32
chodzi o to zeby przekierowac cie na strone porno lub randkowa, odpisac sie zwykle przeciez nie da bo to zwykle bannery sa
Uruchomiłem z ciekawości na tablecie. Pojawiła się całą masa okienek. Chciałem to pozamykać i wylądowałem ja jakiś stronach porno!!!
Przecież napisali Ci, że oglądają filmy, nie wspomnieli jakie :D
Złapałem się na promocję bonów do restauracji która w rzeczywistości okazała się być naciągnięciem na prenumeratę HD PLAYER z każdym SMS przychodzącym wartym prawie 19zł. Ktoś się z tym spotkał i wie może jak to G wyłączyć?
A nie prościej zablokować u operatora SMS premium?
Nie trzeba od razu wszystkich. Można ustawić limit wartości (pojedynczego SMS i miesięcznie). A na pewno należy zablokować prenumeraty (płatne SMS przychodzące).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://repostuj.pl/img/upload/20141107103150uid2518.jpeg)
Problem w tym że w/g Play nie jestem zarejestrowany jako odbiorca SMS premium.
Znalazłem już info na forum prawnym
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.