PDA

Zobacz pełną wersję : Matówka do FA



dyno74
30-06-2005, 09:20
Witam wszystkich, poszukuje matówki B2 (gładka) lub E2 (gładka z siatką) do FA. Może wiecie gdzie można je kupić (oczywiście na Allegro już sprawdzałem). Jest dużo na eBayu ale niegdy nic tam nie kupowałem i nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, ale myślę, że koszty wysyłki będą niewspółmierne do ceny matówki.
A może da się używać tych z Fm3a - te można kupić bez problemu. W Sterling Photo mają w ofercie matówki Beattie ale nie moge się z nimi skontaktować od dłuższego czasu.

Dziękuje i pozdrawiam, Arek.

gALL
30-06-2005, 09:31
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2sek grzebania w Googlach i bys mial wszystko jasne:
http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/nikonfeseries/fefmshared/html/screens.htm

dyno74
30-06-2005, 10:01
Ww. strone znam prawie "na pamięć" i co wynika z tego opisu, że Nikon twierdzi, iż można używać matówek serii 2 do FM3a, i nie wymaga to korekcji ekspozycji, ale nic nie wspomniał o sytuacji odwrotnej. I po co od razu Wrrrrrrr... Poprostu może znajdzie się ktoś z doświadczeniem w tym temacie.

kiemlo
30-06-2005, 10:34
Wydaje mi się, że gdzies słyszałem, że korekcja nie jest potrzebna, ale głowy nie dam... To na pewno łatwo sprawdzić samemu.

Widzę, że zapytałeś o to na NikonMF@yahoo... tam powinni pomóc :)