PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż sprzętu fotograficznego na umowę



charlie_kr
10-11-2012, 20:53
Witam,
Sprzedaję obiektyw. Nabywca chce sporządzić umowę kupna/sprzedaży do rozliczenia.
Czy w ramach tego ja jako sprzedający będe musiał odprowadzić jakiś podatek? Czy po prostu wziąć pieniądze, podpisać umowe i zapomnieć o sprawie?
Czy tak jak w przypadku sprzedaży np. samochodu, nie płacę nic, a podatek od wzbogacenia płąci nabywca?
Pozdrawiam

jjj
10-11-2012, 21:25
Tak jak z samochodem.

charlie_kr
10-11-2012, 21:43
Czyli nie muszę opłacać żadnego podatku od sprzedaży? ani zgłaszać do US?

jjj
10-11-2012, 21:50
Tak, to problem kupujacego.
No chyba, ze produkt kupowales na firme i np odliczales VAT. Wtedy przy sprzedazy musisz wystawic fakture i odprowadzic podatki (w tym VAT)

charlie_kr
10-11-2012, 21:51
Tak, kupilem na firme, ale firme zamnąłem.

jjj
10-11-2012, 21:56
Hmmm, w takiej sytuacji to szczerze mowiac nie wiem (musialbym to skonsultowac z ksiegowym). Moze ktos Ci tutaj odpowie. Nie chcialbym Cie wprowadzic w blad.

RobertMiernik
11-11-2012, 00:14
Jeśli firmę zamknąłeś, to musiałeś się rozliczyć z towaru na nią kupionego, który Ci został.

Jeśli towar już jest Twój (to znaczy, zapłaciłeś za niego VAT), możesz go sprzedać na umowę, tak jak pisał trzyjot.