PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka torba do D5100 ?



Thorgen
08-11-2012, 21:22
Piszę z zapytaniem o to jakie Torby polecacie do tego modelu. Używam obiektywu 18-105.
Zastanawiałem się nad firmą LowePro.
Szczególnie podobają mi się modele Cirrus i Adventure. Zastanawiam sie tylko czy zmieści się wszystko do 120 z tych modeli.
Pomożecie ?
Z góry dzięki.

GonzoG
08-11-2012, 21:34
Do Cirrusa 120 wchodzi D5100 z 18-55 + 55-200 i zostaje luz.
do cirrusa 140 wchodzi: D60 z 18-55, 55-200 VR, lampa Nissin Di622, ładowarka z kablem, stopka do lampy, druga bateria, pilot, zapasowym komplet aku AA...

Tak więc twój D5100 z 18-105 utonie w tej torbie...

zgera
08-11-2012, 21:35
Wystarczy poszukać: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=209756

matomi
09-11-2012, 10:20
Polecam http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

jamnik
10-11-2012, 00:13
Kupiłem dla żony i jej D5100 + N16-85 torbę Nova 140AW. Jest wniebowzięta (żona, nie torba). Absolutny komfort fotografowania. W związku z tym - gorąco polecam! Tym bardziej, że rozmiary N18-105 i N16-85 są zbliżone.

misiu610
18-11-2012, 22:27
Osobiście noszę D5100 + 18-105 w Noca 170AW i jest jeszcze miejsce 2 obiektywy.

maroo77
19-11-2012, 22:42
a ja z kolei mam KATA GRIP 12 DL. ten sam obiektyw.

misiu610
20-11-2012, 19:11
D5100 jest jednym z mniejszych aparatów i zmieści się w praktycznie każdej torbie. Inną kwestią jest ochrona aparatu. To jest główny argument, dla którego warto kupić torbę za 150, a nie 50zł. Inna kwestia, to ile chcesz nosić ze sobą obiektywów.

misiekhel
21-11-2012, 23:17
Polecam Lowepro Nova 140AW, naprawdę fajna torba i dobra firma co za tym idzie jakość również. Posiada oczywiście pokrowiec przeciw deszczowy.

uqasch
22-11-2012, 14:29
a co myślicie o plecakach? możecie jakiś polecić?

sunnyluk
26-11-2012, 08:22
Ja mogę polecić serię plecaków Benro Quicken. Sam posiadam największy model 500N i jestem z niego bardzo zadowolony. Wykonanie myślę nie dużo gorsze niż bardzo podobny plecak Vanguarda a cena jednak niższa. Zmieści się w nim naprawdę sporo, choć ja trochę przesadziłem z rozmiarem i teraz wziąłbym któryś z mniejszych modeli...
Jeśli Benro Cię zaciekawi to warto poczytać http://www.optyczne.pl/57.1-poradnik-Benro_-_plecak_czy_torba_.html a jak masz jakieś pytania to służę pomocą.

norbert_p1
05-10-2013, 21:11
Nie wiecie czy to Lowepro TLZ 50 (Lowepro kabura Toploader Zoom 50 AW) wejdzie d5100 z obiektywem 18-105? Nie chcę większej, bo chcę aby wszedł tam tylko aparat z tym obiektywem i ewentualnie drugi aku oraz filtr polra.

Nikkoś
05-10-2013, 21:30
Proponuję Lowepro Rezo 140 AW , wchodzi d5100 z 18x105 , ładowarka i parę dodatków . Torba niewielkich rozmiarów , stabilnie stoi , pokrowiec przeciwdeszczowy ale chyba wszystkie Lowepro to mają .

Yey
04-06-2014, 16:38
Witam właśnie kupiłem d5100 z 18x105 i szukam torby z powiedzmy "przyszłością" Jak trochę się odłoży kasy to chciałbym kupić jakąś 50 i jakąś fajną lampę. Ale priorytetem teraz jest dla mnie futerał. Podobają mi się te pistoletowe ale tam nic nie włoży się i każdy widzi że się nosi lustrzankę za pare tysiaków a złodziei nie brakuje dlatego poszukałem i spodobał mi się LOWEPRO Nova 170 AW. Czy taki pomieści na spokojnie d5100 z 18x105 z tulipanem plus stałkę 50 i lampę i ładowarkę. Czy może być problem? chciałbym jak najmniejszy co pomieści wszystko. Czy raczej polecacie inny poszukać? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam Jakub.

kwiatek88
04-06-2014, 18:15
Witam właśnie kupiłem d5100 z 18x105 i szukam torby z powiedzmy "przyszłością" Jak trochę się odłoży kasy to chciałbym kupić jakąś 50 i jakąś fajną lampę. Ale priorytetem teraz jest dla mnie futerał. Podobają mi się te pistoletowe ale tam nic nie włoży się i każdy widzi że się nosi lustrzankę za pare tysiaków a złodziei nie brakuje dlatego poszukałem i spodobał mi się LOWEPRO Nova 170 AW. Czy taki pomieści na spokojnie d5100 z 18x105 z tulipanem plus stałkę 50 i lampę i ładowarkę. Czy może być problem? chciałbym jak najmniejszy co pomieści wszystko. Czy raczej polecacie inny poszukać? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam Jakub.

Zakup torby lub plecaka należy dokładnie przemyśleć.Raczej kup coś większego bo sprzętu będzie przybywać.
Wiem,że myslimy, że aktualny zestaw nam wystarczy na długo ale z reguły tak nie jest.Duże torby są pojemne ale nieporęczne.Celuj od razu w plecak!No chyba że będziesz chodził ze sprzętem tylko do cioci na imieniny.
Ja miałem tak;mała torba-duża torba-mały plecak-wiekszy plecak.Nie popełniaj tego błędu!!!

Yey
04-06-2014, 20:42
Witaj. No przeglądałem plecaki ale są trochę nieporęczne i duże przede wszystkim. Na dzień dzisiejszy posiadam tylko jeden obiektyw i mojego nikona. Jestem całkowitym amatorem. W tej chwili się uczę podstaw fotografowania i na przyszłość myślę dokupić lampę bo ta co jest w lustrzance jest trochę słaba i w dodatku obiektyw mam duży i zasłania trochę. Masz rację że sprzęt będe kompletował ale myślę tylko o jednym dodatkowym obiektywie ze względu na duży koszt. Ja nie jestem jakimś zamożnym człowiekiem a wydać na obiektyw tysiąc czy za lampę 700 zł to jest bardzo dużo ale zawsze fascynowała mnie fotografia i postanowiłem trochę z bólem wydać te 2200 za aparat i jestem zadowolony. Teraz szukam statywu i myślę że najlepszym będzie Velbon Sherpa 600 ale też koszt 350zł nie jest mały i myślę o jakiejś niezniszczonej używce. Tak samo torba też bym chciał by była w miarę tania i podejrzewam że gdybym nie trafił na to forum to bym miał statyw za 70zł z allegro i torbę nikona za też 70zł ale jak coś kupuję to z głową i by mi posłużyło trochę.
Więc w najbliższych 2-3 latach na pewno kupię lampę i jakiś obiektyw. Chciałbym by mi się to zmieściło w torbie i oczywiście ładowarka i bateria i karty pamięci. No Jak twierdzisz że ta może okazać się mała to może by szukać 180? Ona ma pare centów więcej i myślę że zmieściła by drugi obiektyw (jak by mi się uwidziało jakiś zoom kupić). Czy radzicie jakąś inną kupować? Może ktoś ma 170 lub 180 używaną ale w bardzo dobrym stanie? Bo nie powiem koszt nowej jest duży ale jak nie będe miał alternatywy to kupię.
Dziękuję za każdą radę.
Pozdrawiam Jakub.

kwiatek88
04-06-2014, 23:18
Z torbą sprawa jest niejednoznaczna.Po pierwsze,co będziesz focił? Najbliższe otoczenie czy będą to plenerowe wypady czy dalsze wyjazdy?.Przeładowana torba i statyw w plenerze urwie Ci szyję a plecak da komfort.Jedni na wakacje zabierają cały sprzęt a inni body z jednym obiektywem.W domu też można cały sprzęt trzymać w torbie albo na półce.To są indywidualne preferencje i sam wypracujesz własną metodę bo każdy będzie radził inaczej.Nie ma jednej opcji na każdą okazję.Ja mam mniejszą torbę i plecak.Jeżeli to hobby Cię fascynuje sprzętu będzie przybywać.Ja też miałem poprzestać na body i obiektywie a nie mam nieograniczonych możliwości finansowych.