08-11-2012, 17:03
Witam,
natknąłem się dzisiaj po raz pierwszy na fotografie wykonane techniką slit-scan i przyznam szczerze ze zaciekawiła mnie ta technika. W internecie natomiast jest mało o tej technice - zwłaszcza w naszym ojczystym języku. Macie może jakieś doświadczenia z tą techniką?
Na czym to tak generalnie polega?
Z tych zdawkowych informacji które udało mi się znaleźć wywnioskowałem ze technika ta dotyczy tylko analogów ze względu na ich konstrukcje (przesuwanie materiału światłoczułego). Dobrze zrozumiałem?
p.s. ja zrobilem w ramach zaspokojenia swojej ciekawosci (jakby kogos to interesowalo) cos innego ale podobnego. wyciąłem szczeline w grubym papierze i naswietlajac przez 13 sekund aparat na statywie z obiektywem 18mm przesuwałem ową kartkę. efekt trudno ocenic czy podobny (napewno surrealistyczny) ale niestety taki sposob pozbawia kompletnie zdjecie kontrastu
natknąłem się dzisiaj po raz pierwszy na fotografie wykonane techniką slit-scan i przyznam szczerze ze zaciekawiła mnie ta technika. W internecie natomiast jest mało o tej technice - zwłaszcza w naszym ojczystym języku. Macie może jakieś doświadczenia z tą techniką?
Na czym to tak generalnie polega?
Z tych zdawkowych informacji które udało mi się znaleźć wywnioskowałem ze technika ta dotyczy tylko analogów ze względu na ich konstrukcje (przesuwanie materiału światłoczułego). Dobrze zrozumiałem?
p.s. ja zrobilem w ramach zaspokojenia swojej ciekawosci (jakby kogos to interesowalo) cos innego ale podobnego. wyciąłem szczeline w grubym papierze i naswietlajac przez 13 sekund aparat na statywie z obiektywem 18mm przesuwałem ową kartkę. efekt trudno ocenic czy podobny (napewno surrealistyczny) ale niestety taki sposob pozbawia kompletnie zdjecie kontrastu