PDA

Zobacz pełną wersję : Aparaty Fuji typu XPRO1 XE1 X100 X10 i lampy ze stopką Nikon



dominikpl72
08-11-2012, 10:37
Mam dwa proste pytania:
1. Czy stopka lampy w kompaktowych aparatach Fuji typu XPRO1 XE1 X100 X10 jest kompatybilna z lampami Nikona ?
2. Jeśli tak - tao jaki zakres automatyki jest przenoszony przez stopkę:
- nastawy typu ISO, ogniskowa itp ?
- CLS (ale tu już chyba zbyt wiele wymagam) ?

MariuszJ
08-11-2012, 10:49
1. Tak
2. Żaden

PiterM
08-11-2012, 11:16
To jeszcze dodam, że X100 świetnie pracuje z zewnętrznym flashem, ale musisz w menu ustawić właśnie pracę z zewnętrzną lampą, gdyż inaczej będzie równocześnie odpalał też z wbudowanej. NIezależnie, czy lampę Nikona wstawisz na sanki, czy przez jakiś wyzwalacz. X100 + tani trigger 1+2 oraz posiadane z racji systemu dwie lampy Nikona i można cuda robić. Co ciekawe, to właśnie X100,a nie X-Pro1 czy X-E1, dają największe możliwości kreatywnego wykorzystania lamp, gdyż za sprawą centralnej migawki bez problemu synchronizują się na wszystkich czasach, np. 1/2000s. A wszystko razem mieści się w małej torbie... tak, X100 daje radę z flashem :D

kaku
10-11-2012, 18:27
Mam rozumieć, że lampa nikona tudzież wyzwalacz dedykowany do nikona odpali? To super, bo ciągle się zastanawiałem jak to zrobić bo wyzwalaczy do fuji nie widziałem.

verus
10-11-2012, 19:29
U mnie SB80DX normalnie odpala na X10, oczywiście w trybie M.

PiterM
11-11-2012, 12:05
Wyzwalacz odpali, ale albo zwykly prosty w trybie manualnym, a jesli juz masz pocket wizard pod automatyke nikona, to trzeba software'owo przestawic w tryb manualny, bo pod CLSem oczywiscie nie zadziala. Ale zeby nie gmerac co chwila w PW ja kupilem wyzwalacz + dwa odbiorniki Photixa za chyba cale 150zl i dziala bezblednie.