PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłka do Francji



TMB
07-11-2012, 23:44
Czesc:)
Mam takie krótkie zapytanie - jaką opcją najlepiej bedzie wysłać list do Francji, jezeli wysylam przez Pocztę Polską?
Polecony, Priorytet, Express(wyłącznie przy priorytecie)? Pytam się, bo wiem że czasami niektóre opcje "wydłużają" czas dostawy....a zależy mi na czasie.

Dzięki! :)

gALL
08-11-2012, 01:01
List priorytetowy, bez zadnych dodatkow typu "polecony". Do 3 dni roboczych powinien byc na miejscu. Jak dodasz do priorytetu "polecony" moze isc i 2 tygodnie. Nie znam uslugi priorytet+express. Jak musisz miec pewnosc, ze dojdzie nie masz wyjscia i tylko polecony w dowolnej kombinacji.

shaolin
08-11-2012, 03:19
Do Kitaju idzie ~1,5 tyg (PP, polecony+priorytet), wiec do Francji powinno isc 3-4x krocej ;)

elanek
08-11-2012, 09:26
Do Kitaju idzie ~1,5 tyg (PP, polecony+priorytet), wiec do Francji powinno isc 3-4x krocej ;)
I z tym poleconym możesz się zdziwić. 3-4 dni to za mało czasu na Polskę :)
Najlepiej priorytet.

sinner
08-11-2012, 11:28
o i lotniczą oczywiście ...

gALL
08-11-2012, 14:13
Priorytet z definicji jest lotniczy.

Aras
08-11-2012, 14:15
No właśnie. Za granicą chyba nawet odpowiednikiem naszego "priorytetu" jest "air mail".

TMB
08-11-2012, 14:27
Są takie przypadki, ze zwykły list dochodzi na drugi dzień na podkarpacie, a czasami tydzień idzie do Płocka ;)
Ale dzięki za podpowiedź! :) Wysyłam priorytetem.