PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Coolpix 8800 czy może Canon 350D



j23
29-06-2005, 23:26
Wiem, ze jeden to kompakt a drugi cyfrowe lustro. Natomiast chcę kupić jeden z tych modeli (są w zbliżonej cenie) i nie do końca jestem pewien który z nich ma trafić do mnie,

Od 3,5 roku mam Nikona 880 (z nazwy tylko 0 brakuje do 8800 ...) i jestem z niego zadowolony - teraz chciałem zrobić krok dalej i stoję przed dylematem.
Nie wiem czy nie powinienem wybrać cyfrowej lustranki, a tutaj oferta Canona jest według mnie trochę tańsza.
Do czeg wykorzystuję aparat: góry; trochę makro - kwiatki, owady, kamienie, itp; rodzina; fotografie na potrzeby stron internetowych, prezentacji multimedialnych...

Prosze o radę, kilka zdań porad, na co zwracać uwagę.
W standardzie Canon daje ponć nienajlepszy obiektyw - do czego mógłbym go wykorzystywać i jakie dodatkowe wydatki musiałbym ponieść, żeby był odpowiednikiem Nikona.

maroo
29-06-2005, 23:36
Ale trudne pytania zadajesz...

Jak kupisz Coolpixa, to pieniądze wydasz raz.

Żeby w pełni zaspokoić swoje potrzeby (i to co masz od razu w Coolpixie), to do lustrzanki musisz dokupić przynajmniej teleobiektyw i jakiś obiektyw makro.

W sumie wyjdzie to wszystko dużo drożej.

Jednak dla mnie przyjemność i komfort focenia lustrzanką jest wart o wiele więcej niż ta różnica w cenie.

Tylko dlaczego akurtat Canon?

j23
29-06-2005, 23:43
Tylko dlaczego akurtat Canon?
Jest tańszy od Nikonowego lustra i ma 8-milionową matrycę
Ale czekam na inne sugestie

Irvine
30-06-2005, 00:12
W tym przypadku jest chyba bardzo trudno doradzic i wybor w zasadzie zalezy od Twoich upodoban.
Roznica w wielkosci matrycy pomiedzy d70 a 350d nie przejmuj sie zbytnio.
Ja 6 miesiecy temu kupilem 8800, zaczalem sie nim bawic ale dosc szybko zaczelo mi brakowac tego co kiedys mialem w F801: szybkosci pomiedzy zdjeciami. Zorientowalem sie rowniez ze wole wizjer jak okienko i ustawienie zoomu reka itp. Stad zdecydowalem sie kupic 70-tke. I nie zaluje. Mimo ze ciezkawo na plecach i jest to duzo kosztowniejsza zabawka. Jednak musze tez przyznac ze 8800 to swietny aparat, zoom plus VR jest nie do pobicia. Zdjecia wychodza naprawde dobre. I nie musisz targac na plecach dodatkowego ekwipunku.
Konkludujac to wybor pomiedzy tego typu aparatami dla typowego amatora glownie zalezy od osobistych preferencji. Pojdz do sklepu i potrzymaj w reku jeden i drugi. To tez pomaga.

Pinki
30-06-2005, 00:17
Jeszcze pomysl o plecaku na te wszystkie obiektywy zwlaszcza na wycieczce w gory :D

I mysle ze 6 czy 8 mln matryca to przy tym co robisz nie ma takiego znaczenia gdybys dalej myslal o lustrze.
Ja od niedawna mam 8800 i uwazam ze jest super. Nie za lekki ale i nie cegla u szyi, w reku lezy swietnie, obsluga nie jest trudna, VR dziala bosko.

Polecam

Czornyj
30-06-2005, 00:45
Tylko dlaczego akurtat Canon?
Jest tańszy od Nikonowego lustra i ma 8-milionową matrycę
Ale czekam na inne sugestie
Ciekawe w jaki sposób tańszy? Cena korpusu Canona jest jakieś pieć stów wyższa niż d70. Owszem, kit Canona z pseudoobiektywową zatyczką 18-55 jest jaką stówe tańszy niż kit Nikona z doskonałym, szybkim, cichym 18-70.
Bezsprzeczna wyższość Nikona d70 nad 350d była już na tych forach tak szeroko, wnikliwie, analitycznie, profesjonalnie omawiana, że nie budzi już chyba żadnej wątpliwości.

Wracając do tematu (sorki za OT) - kup 8800 - ma dobre makro, długie tele z VR, jest poreczny, jakość zdjeć jest niezła - jak popsuł mi sie d70 to używałem 8700 do robienia zdj. produktów do hipermarketów, był do tego aż za dobry, wiec na potrzeby www czy prezentacji tym bardziej. Oczywiście nie ma porównania z d70 który jest aparatem kompletnym, niezawodnym, szybkim jak błyskawica, 10 razy czulszym itp itd, ale jeśliby chciał kupić zestaw obiektywów odpowiadający 8800 to by to nieco podrożyło sprawe... dodatkowo pewną przewagą 8800 nad lustrznką jest to, że jest lekki i maleńki - oczywiście dla kogoś kto tym pracuje to jest koszmar, ale na wycieczce w góry czysta wygoda....

irekka
30-06-2005, 09:58
Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć - wszsytko zalezy czego oczekujesz po sprzęcie. Ale zazwyczaj tak jest, że po jakims czasie zaczyna czegos w kompakcie brakować - i wtedy trzeba przesiąść się na lustro. A może lepiej wybrać od razu drogę bez przesiadki ? Z lustra nikona czy też canona będziesz pewnie zadowolony - pamiętaj jednak ze wybierając między d70 a 350d wybierasz system a nie tylko aparat. I ze jest to studnia bez dna jeżeli chodzi o wydatki. Ale zaróno szkła, lampy i inne akcesoria będa pasowały do przyszłych modeli- chyba , ze nikon po razk kolejny zmieni system błysku, albo format matrycy i obiektywy dx staną się ofertami na aukcjach. Co do wyższości d70 nad 350 - nie jest to bezsprzeczne. Gdybym teraz miał wybierać to pewnie 350 byłby mój - mimo, że używam nikonów kilanaście lat - a dlaczego ? Najkrócej: bo mi się bardzo ten model podoba.