Zobacz pełną wersję : Idzie zima... więc ostrożnie ;)
Idzie zima, zalecana ostrożność w zakupach (http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,12794719.html)
Aż dziw bierze, że ludzi wciąż tak łatwo nabrać...
Żeby ktoś zyskał, ktoś musi stracić. Nie ma innej możliwości. Zawsze będą owce do strzyżenia i postrzygacze.:wink:
maniak666
06-11-2012, 13:21
Ilu "Plichtów" maści wszelakiej musi jeszcze podziałać w naszym pięknym kraju , żeby ludziska myśleć logicznie zaczęli.
Ilu "Plichtów" maści wszelakiej musi jeszcze podziałać w naszym pięknym kraju , żeby ludziska myśleć logicznie zaczęli.
dużo, bardzo dużo - ileż to sklepów/ firm typu japan coś tam już "powstało", a ludzie dalej jak naiwni lecą na nirealne ceny
zakupy grupowe to kolejny po porównywarkach cenowych sposób na nadużycia i na to by owiec do strzyżenia było więcej, a przy okazji wykańcza się sensowne sklepy
Ilu "Plichtów" maści wszelakiej musi jeszcze podziałać w naszym pięknym kraju , żeby ludziska myśleć logicznie zaczęli.
Logicznie myśli tylko jakiś margines społeczeństwa. I nic tego nie zmieni. Na darwinizm społeczny nic nie poradzisz.
dużo, bardzo dużo - ileż to sklepów/ firm typu japan coś tam już "powstało", a ludzie dalej jak naiwni lecą na nirealne ceny
zakupy grupowe to kolejny po porównywarkach cenowych sposób na nadużycia i na to by owiec do strzyżenia było więcej, a przy okazji wykańcza się sensowne sklepy
mozesz wyjasnic a co chodzi z tymi naduzyciami w porownywarkach cenowych?
mozesz wyjasnic a co chodzi z tymi naduzyciami w porownywarkach cenowych?
sklep x wystawia produkt z ceną np. 80% ceny konkurencji - jest na pierwszym miejscu, ludzie u nich "kupują", wpłacają kasę, a potem okazuje się, że tylko wpłacili kasę i kasa zniknęła
krokus66
09-11-2012, 13:19
Przysłowia:
1. Bogaci żyją z biednych a biedni ze swojej pracy.
2. Chytry dwa razy traci.
Ludzie wiecznie szukają gdzie jest 2 zł taniej, śmiechu warte. Jak widać wśród oszukanych są tzw.
3. Głupich nie sieją, sami się rodzą.
4. Jeśli umiesz liczyć, licz na swoje ręce.
itd.
Pawel Pawlak
09-11-2012, 13:29
Ku zadowoleniu naciągaczy, przeciętny Polak zobaczywszy że wszyscy sprzedają za 100zł +/- 10% a jedne sprzedaje za 50zł, bez zastanowienia wysyła kasę temu co chce 50zł bo w końcu trafił na jednego uczciwego w całym stadzie krętaczy i naciągaczy. Daleko nie trzeba szukać - wystarczy to forum.
Zarabianie pieniędzy w naszym kraju jest bardzo proste, jeśli potrafi się wyłączyć etykę.
Przysłowia:
1. Bogaci żyją z biednych a biedni ze swojej pracy.
Trudno a bardziej demagogiczną bzdurę.
to tak w ramach wątku - http://telby.pl/pl/akcesoria-foto-video_obiektywy-i-akcesoria
uhm... już nieaktywny sklep, ale ceny mieli bardzo "niezłe" :D
krokus66
12-11-2012, 12:38
Trudno a bardziej demagogiczną bzdurę.
Jest to przysłowie południowoamerykańskie.
Jakbyś choć przez krótką chwilę się nad tym zastanowił, to nigdy byś czegoś takiego nie powiedział.
Jest to przysłowie południowoamerykańskie.
Podobna sam Che Guevara był autorem tego słynnego przysłowia. Najbardziej znane jest w niezamieszkałych rejonach Patagonii (podobno):wink:
krokus66
12-11-2012, 13:14
Podobna sam Che Guevara był autorem tego słynnego przysłowia. Najbardziej znane jest w niezamieszkałych rejonach Patagonii (podobno):wink:
Też słyszałem właśnie o Patagonii. Marks bądź Che Guevara wręcz ciśnie się na usta. Myśl zawarta w tym przysłowiu była jednak aktualna 3 tys. lat temu i będzie nadal aktualna za następne 3 tys. lat. Na to nie ma lekarstwa.
... Na to nie ma lekarstwa.
Na demagogię niestety również nie ma.
Sklep jeszcze czynny: http://www.66procent.pl/
trzeba się spieszyć z zakupami ;)
krokus66
12-11-2012, 15:35
Na demagogię niestety również nie ma.
Zgadzam się całkowicie.
Podobnie jak nie ma na głupotę oraz niczym nieuzasadnioną dziecinną naiwność w wieku dojrzałym. Dlatego największym wrogiem ustrojów totalitarnych jest wiedza ich obywateli. Ciemną masą bardzo łatwo się steruje, manipuluje i zarządza. Taka jest okrutna prawda.
Zgadzam się całkowicie.
Podobnie jak nie ma na głupotę oraz niczym nieuzasadnioną dziecinną naiwność w wieku dojrzałym. Dlatego największym wrogiem ustrojów totalitarnych jest wiedza ich obywateli. Ciemną masą bardzo łatwo się steruje, manipuluje i zarządza. Taka jest okrutna prawda.
A w nie totalitarnym obywatele posiadają wiedzę, że mają konsumować i że to ma być ich celem samym w sobie.;)
Żona niedawno wróciła ze szkolenia z Niemiec. Była tam grupa około 30 osobowa. Wszyscy powyżej 45 roku życia. Szkolenia,szkolenia, szkolenia. Na koniec czas na zakupy i promocje. I co się okazało prawie wszystkie kobiety wpadły do sklepu i wykupiły jakieś ,,gówniane,, perfumy bo w promocji były o 2 euro taniej. Nawet ich nie wąchały. Faceci chociaż zamienili to na lokatę 45% i po drodze wszystko wypili. Głupota i pazerstwo idzie w parze bez względu na wiek.
krokus66
12-11-2012, 21:39
@kolumb
Z tą lokatą 45% to Ci się udało. Nie znałem tego. Cały wpis Ci się udał.
Nie oczekuj rozsądku od niewiasty. Dlatego powinna mieć męża, który nie tylko nią się zaopiekuje ale również będzie najlepiej wiedział jak wydać jej pieniądze.
A w nie totalitarnym obywatele posiadają wiedzę, że mają konsumować i że to ma być ich celem samym w sobie.;)
:lol:
Zgrabnie to ująłeś mimo, iż tak nie myślisz.
"Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim". Oscar Wilde.
Wiem, że to jest bardzo romantyczne, gorzej, głupie i naiwne ale ... ja w to naprawdę wierzę.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.