PDA

Zobacz pełną wersję : LiveStream wprost z aparatu na youtube



Toniemek
03-11-2012, 15:01
Witam wszystkich,

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale i czy w ogóle na dobrym forum no ale mam pytanie:

Czy ktokolwiek próbował albo interesował się w jaki sposób można zrobić livestream obrazu prosto z aparatu na youtuba?
Załózmy ze posiadam laptopa, nikona D7000, szybkie łącze 60mb/s, konto na youtubie

Jakie okablowanie będzie potrzebne do tego typu zadań?
Jakie oprogramowanie może być pomocne?

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje

marcodon
14-01-2013, 15:30
może to być jeśli chodzi o program do montażu to wydaje mi się ze można to zrobić przez ediusa, premiere i bezpośrednio do neta , a co do kabi to z technikami pogadaj, ja masz hdmi to powinno się dać

GonzoG
14-01-2013, 16:46
(...) ja masz hdmi to powinno się dać
Laptopy z 99,9% nie mają wejścia HDMI, a wyjście.

Podejrzewam, że bez karty przechwytującej obraz (czy to zwykłe wideo, czy HDMI), nie zdziałasz za wiele.

D7000 nie ma możliwości zapisu wideo na dysk komputera przez USB, a dostęp do karty pamięci w aparacie podczas zapisu filmu - nie wykonalne, bo SD działa albo w trybie zapisu, albo odczytu. Więc przy odczycie wysypie się zapis.

Jeśli natomiast chciałbyś strumieniować obraz z LV, to wymagana jest do tego aplikacja z obsługa PTP i API Nikona - wątpię aby taka była, a nawet jeśli, to jest to bez dźwięku i w kiepskiej jakości.

Co do kart przechwytujących obraz - w większości są widziane w komputerze podobnie jak kamerka USB, więc można ustawić jako źródło obrazu do strumieniowania, nawet w przeglądarce internetowej.

Yanluk
15-01-2013, 13:47
Bez karty przechwytujacej jest to niemozliwe.
Najtansze rozwiazanie to uzywana kamera DV z FireWire i komputer z FireWire.
A jesli juz ma byc HD itd, to D7000 bedzie ok (chociaz jest limit czasowy chyba jak dlugo aparat moze byc w trybie LV) i karta przechwytujaca np Black Magic Design