PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc potrzebna w kalibracji Maca



igorbyrski
02-11-2012, 22:54
Witam
Potrzebuje pomocy w kalibracji mojego iMaca.
Dysponuje i1 display pro i do tego basICColor display.
Problem polega na tym ze nie wiem jaki typ monitora posiadam :)
w specyfikacji jest napisane :
This model has a 21.5" glossy LED-backlit 16:9 widescreen TFT active matrix display with "IPS technology" and a native resolution of 1920x1080
a sofcie basiccolor do wyboru mam :
Generic
CCFL
Wide Gamut CCFL
White LED
RGB LED
projector
Prosze o podpowiedz
dzieki

GonzoG
02-11-2012, 23:06
Podświetlenie LED, więc najprawdopodobniej White LED, bo jabłko się nie chwali że stosuje LED RGB.

igorbyrski
03-11-2012, 00:06
dziekuje bardzo - spróbuje :)

igorbyrski
03-11-2012, 00:19
proszę jeszcze o opinie innych forumowiczów - bo ja jednak stawiałbym na CCFL ale chcę miec pewnosc ze wybrałem odpowiedni typ monitora
dziekuje

GonzoG
03-11-2012, 00:54
Tu chodzi o wybranie typu podświetlenia w monitorze:
CCFL to cold-cathode fluorescent lamp - podświetlenie, jakie było kiedyś stosowane w LCD
White LED - podświetlenie białymi diodami LED, również EDGE LED
LED RGB - stosowane w droższych monitorach, głównie przeznaczonych do grafiki i obróbki zdjęć.

Tak więc na 100% nie powinieneś wybrać CCFL. Apple podaje, że podświetlenie LED, skoro nie podali RGB LED, to powinieneś wybrać White LED.

igorbyrski
03-11-2012, 01:27
dzieki Gonzo :) teraz rozumiem