Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 18 GP Abu Dhabi
adolfik9501
01-11-2012, 20:55
Witam.
Przed nami 2012 FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX na torze Yas Marina. Będzie to 4 wyścig na tym obiekcie. Obiekt jako całość imponuje, ale jako tor jest do zadu.
Układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/abu_dhabi_881/circuit_diagram.html))
Widok z satelity:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(24°28'15.99" N, 54°36'15.39" E (https://maps.google.com/maps?q=24.467222,54.603056&ll=24.467854,54.607716&spn=0.031874,0.065789&t=h&z=15))
Osobiście wolałbym aby z 4 poprowadzono "esa" prosto w 6, bez tej pseudo szykany 5/6. Ciekawe mogłoby być puszczenie pętli jak w V8 Supercars, zaraz po zakręcie nr 3 w lewo w sekcję "Corkscrew". Spora różnica wzniesień oraz nazwa nawiązują do Laguna Seca ;).
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5554 m
Ilość okrążeń: 55
Dystans wyścigu: 305.355 km
Pierwsze Grand Prix: 2009
Strefa DRS:
Jak widać na diagramie będą dwie niezależne strefy DRS.
1 strefa: pomiar - 40 m przed zakrętem nr 7, aktywacja - 470 m po zakręcie nr 7;
2 strefa: pomiar - 50 m po zakręcie nr 9, aktywacja - w zakręcie nr 10;
DRS to zło :)
Pierwszy zwycięzca:
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:34'03.414 hrs. 194.789 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:37'11.866 hrs. 188.494 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'38.441 min. 203.028 km/h.
Rekord toru:
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'40.279 min. 199.387 km/h.
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Harmonogram:
Piątek, 2 listopada 2012 r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 3 listopada 2012 r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 4 listopada 2012 r:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępny będzie tu (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy m.in. na stronach: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.meczyki.pl/, http://www.drhtv.com.pl/index.html.
Z wideoteki YT:
aWYPpxIgXpI
Nadgorliwym modom proponuję zbanować Ferdka za bluzgi :-)
Z ostatnich wiadomości z karuzeli transferowej:
Hulkenberg idzie do Saubera, a STR nie zmienia składu (Vergne, Ricciardo).
Zapraszam.
Nareszcie na treningi, kwalifikacje i wyścig nie trzeba się zrywac w środku nocy. Może zdążę wstać ;)
adolfik9501
01-11-2012, 21:44
Ja już dawno nie zrywam się, nawet w dzień, na treningi. Pozostały tylko kwalifikacje i wyścig, a i zaczynam zauważać, że to już nie jest mus, tylko przyzwyczajenie. Jak nie oglądnę to nic się nie stanie. Singapur w tym roku olałem, miałem lepsze rzeczy do robienia.
W temacie wyścigów jak od jakiegoś czasu orbituję w kierunku Antypodów ;)
MadOnion
01-11-2012, 23:25
Ferdek to niezły alfons :D
Curva curve
adolfik9501
02-11-2012, 12:39
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
adolfik9501
02-11-2012, 16:39
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
schwepes
02-11-2012, 20:02
obawiam się, że znam scenariusz na niedzielne GP...
obawiam się, że znam scenariusz na niedzielne GP...
Cała nadzieja w alternatorze... ;)
Cała nadzieja w alternatorze... ;)
Też podzielam tę nadzieję, a może tym razem opona jak rok temu ?;)
MadOnion
03-11-2012, 12:41
19 min do konca P3
Vet tylko 2 okr. instalacyjne... cos sie dzieje
adolfik9501
03-11-2012, 13:03
19 min do konca P3
Vet tylko 2 okr. instalacyjne... cos sie dzieje
Jeśli na 19 minut do końca 3 treningu Vettel ma tylko dwa okrążenia instalacyjne to...
wiedz, że coś się dzieje.
:)
MadOnion
03-11-2012, 13:05
Wjechał na 3plac na sam koniec ;) ehhh
adolfik9501
03-11-2012, 13:08
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
adolfik9501
03-11-2012, 16:06
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Ciekawym dlaczego Palec nie dotarł do boksu... może jakaś kara będzie ;)
Start z ostatniego miejsca ? Myślę że adekwatnie do kary Hamiltona jaką dostał za niedotarcie do boksów po kwalifikacjach. I zrobiłoby się jeszcze ciekawiej. Kimi jest przed Alonso a palec by wystartował z końca :)
schwepes
03-11-2012, 20:49
Vettel nie miał wystarczającej ilości paliwa - start z ostatniego miejsca lub pitlane. Oficjalnie.
Vettel nie miał wystarczającej ilości paliwa - start z ostatniego miejsca lub pitlane. Oficjalnie.
Juuuuuuuupi !!
MadOnion
03-11-2012, 20:51
brawo ! :D
Vettel nie miał wystarczającej ilości paliwa - start z ostatniego miejsca lub pitlane. Oficjalnie.
Biedactwo. :p
Celeborn
03-11-2012, 22:28
Niech to Alonso wykorzysta.
MadOnion
04-11-2012, 10:56
Myślicie że Vet ma szanse dojechac na punktowanym? Alonso musi zachowac zimna glowe kazdy punkt sie liczy, najważniejsze być przez Vet
Alonso miał serię 0 pkt, Vettel serię 25 pkt. Niech się teraz rolę obrócą, tylko że Alonso miał te zera przez pecha, a Vettel przez próbę oszustwa (tylko nie wyszło biedaczkowi).
Celeborn
04-11-2012, 14:13
Palec grzebalec nie ma szans dzisiaj zdobyć dobrych punktów.
adolfik9501
04-11-2012, 14:32
Na punkty szanse ma tym bardziej, że zmieniono skrzynię biegów oraz dokonano sporo zmian w ustawieniach bolidu. Dlatego startuje z pitlane.
OT: Jestem właśnie po oglądnięciu wczorajszych 2 wyścigów V8, w wersji sprinterskiej (bez tankowania, zmian opon, krótki dystans), do tego na wersji F1 toru. Generalnie denny ten tor jest, mimo kilku akcji jak to w V8, a w dziennym świetle traci bardzo dużo ze swego nocnego uroku.
schwepes
04-11-2012, 14:34
Ja jednak jestem przekonany, że Vettel zdobędzie punkty. Nie dużo, ale wydaje mi się że wbicie się do pierwszej dziesiątki nie będzie dla niego problemem. Przy okazji ciekaw jestem jak wysoko wyląduje Vettel w klasyfikacji na speed trap :).
adolfik9501
04-11-2012, 14:45
Trudno z takim bolidem nie zdobyć punktów, a po zmianie ustawień i przełożeń w skrzyni, nie będzie to raczej problemem. Jakby startował z ustawieniami z kwalifikacji, to byłoby znacznie trudniej.
MadOnion
04-11-2012, 14:55
Pewnie po 1 okr. wbije sie na 18 pole, pozniej DRS i nowe opony będą dawać przewage, punkty raczej pewne tym bardziej ze uniknie ewentualnego zamieszania w pierwszym zakrecie.
Kimi drugi, zamieszanie w 1 zakrecie oczywiscie bylo i juz dwoch kolezkow pozegnalismy. Groszek zlapal przy okazji kapcia, Vettel przeskoczyl do przodu.
EDIT: Vettel juz 16, a dopiero 4 okrazenie ;)
EDIT2: Vettel coraz wyzej, Webber coraz nizej :D
EDIT3: Rozpiernicz total!
adolfik9501
04-11-2012, 15:20
Od samego początku Palec ma szczęście...
EDYTA: A miało być tak pięknie... ;)
O żesz w mordę! Ale się dzieje! Przed chwilą Sweter ratował się i przejechał tabliczkę "DRS". ;)
SejftiKar na torze, Vettel se urwal kawalek skrzydla przedniego... dwoch ziutkow sprzata na torze smieci po rozpierniczu totalnym ;)
adolfik9501
04-11-2012, 15:31
Ja się pytam, kto odpowiada za to, że tabliczki są ze styropianu, a nie z mocniejszego materiału, np. żelbetonu ;)
Ja się pytam, kto odpowiada za to, że tabliczki są ze styropianu, a nie z mocniejszego materiału, np. żelbetonu ;)
Moze od razu z nitrogliceryny ;)
adolfik9501
04-11-2012, 15:38
Vettel wyprzedzał poza torem!
EDYTA: Się wystraszyli i oddali pozycję.
EDYTA: Vergne liczy na posadę w RBR.
EDYTA: Smutek i radość w jednym: HAM out, RAI 1.
Hamiltonowi furka sie zepsula...
Webber sie wywrocil (ale jedzie dalej), Vettel 10 ;)
adolfik9501
04-11-2012, 15:50
Brakujące ogniwo broi. Robi to wszystko dla swej Żabiej Księżniczki ;)
MadOnion
04-11-2012, 15:54
rosną szanse Kimiego na majstra ;)
MadOnion
04-11-2012, 15:56
vet 7 czyli 6
adolfik9501
04-11-2012, 15:56
rosną szanse Kimiego na majstra ;)
Majstra Abu Dhabi :)
Wiele się dzieje, woda na młyn dla Palucha...
Boryszuk
04-11-2012, 15:56
Alez Webber dzis szaleje :D
Hmm, jakby KOV dojechal 12 to Marrusia, czy Caterham bedzie na 10 miejscu?
adolfik9501
04-11-2012, 15:59
Hmm, jakby KOV dojechal 12 to Marrusia, czy Caterham bedzie na 10 miejscu?
Jeśli po razie będą mieli 12 miejsce, to liczy się potem ile jest 13, 14 itd.
Jeśli po razie będą mieli 12 miejsce, to liczy się potem ile jest 13, 14 itd.
Dzięki.
MadOnion
04-11-2012, 16:04
Borowa twierdzi ze Vet musi a nie musi
adolfik9501
04-11-2012, 16:06
Borowa twierdzi ze Vet musi a nie musi
Borówa jest gupi ;)
Tytuł linku na www.gazeta.pl: "Hamilton już mnie jedzie". ;)
Co za wyścig, co za wyścig, proszę państwa... ;)
Boryszuk
04-11-2012, 16:17
I Webber sie doprosil... Coz za wyscig...
Webber skonczyl... Borsuk byl szybszy.
A tak sie staral chlopak (Webber, nie Borsuk ;)).
adolfik9501
04-11-2012, 16:19
Najwięcej na tym zyskał Vettel. Ma nówki opony.
Boryszuk
04-11-2012, 16:20
W tym przypadku to Webber akurat rykoszetem oberwal...
Nie. Vettel ma tego nie wygrać.
kurdę
adolfik9501
04-11-2012, 16:20
I taka sierota do McLarena trafił...
EDYTA:
Tor jest za łatwy do wyprzedzania zwłaszcza z DRS oraz poprawionym bolidem (Vettel). Za grzebanie po kwalifikacjach w bolidzie jest kara, ale Vettel miał już karę za myk z paliwem w kwalifikacji, więc za grzebanie powinno być coś w stylu "Stop & Go" w wyścigu, by to była kara, a nie nagroda - start z boksu, zamiast bajzlu na starcie.
Kimi rządzi ;)
Przerzucam sie na tenis ;)
adolfik9501
04-11-2012, 16:30
Perez kara "S&G" za kolizję i wypchnięcie DiResty.
ech, paluch ma szczęście - 2x sc i nówki "letnie" opony i... 3. miejsce, ech
adolfik9501
04-11-2012, 17:03
Qrde coś Iv.pl twierdzi, że obrazki to nie obrazki i nie mogę wyników załadować... Ktoś zapoda wyniki, albo jakie serwery co się teraz używa...
MadOnion
04-11-2012, 17:04
Alonso przed kwalifikacjami drugie miejsce i pozycje przed Vet brałby w ciemno. Kimi był dziś mocny i fajnie ze wygrał...
Wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i559.photobucket.com/albums/ss40/slon1/Untitled.jpg)
Celeborn
04-11-2012, 17:47
Najlepszy wyścig w sezonie.
MadOnion
04-11-2012, 21:57
Ja się pytam, kto odpowiada za to, że tabliczki są ze styropianu, a nie z mocniejszego materiału, np. żelbetonu ;)
yhyhyhyy
Dla mnie wyścig dobry ale nie najlepszy, najbardziej szkoda mi Levisa świetne treningi świetne kwalifikacje i wielki pech na koniec, kiedyś za nim nie przepadałem teraz pokazuje że F1 beż niego była by poprostu przeciętna. Gratki dla Kimiego za P1 i za te teksty przez radio ; ) („Leave me alone, I know what I'm doing!”)
Vergne faktycznie jak by mógł to by jechał pod prąd ; )
Ps. :D
Kto to jest Brakujące Ogniwo
Żabia Księżniczka
Borsuk
itp
wow, ależ się działo, własnie pooglądałem nagrania, super wyścig, brawo Kimi, tylko jakim cudem z ostatniego miejsca można wylądowac na trzecim ? te dwa wyjazdy SC były jakby pod Vetela, szkoda że zdobył aż tyle punktów. I tez jestem za tym aby te tabliczki były z żelbetu, a krawężniki przy torze miały kolce ;), ale i tak najlepsze tory to te ze żwirkiem na poboczach, tam wyjazd poza tor to konkretna strata a nie jak na dzisiejszym torze, szybki powrót tuż pod koła tego co jedzie prawidłowo i co najlepsze, sedziowie nie widzieli tam przewinienia, chyba oślepli na chwilkę.
adolfik9501
05-11-2012, 12:56
(...)
Kto to jest Brakujące Ogniwo
Widziałeś facjatę Maldonado... ;)
Żabia Księżniczka
... i jego kobietę ;)
Borsuk
Moim zdaniem to Boryszuk ubiegł Shaolina w kwestii wypadnięcia Webbera, ale kto ich tam wie, tyle tych pseudonimów operacyjnych w wątkach o F1 się przewija ;)
W kwestii samego wyścigu:
Dość ciekawy, nie powiem. Cieszy wygrana Kimasa, choć ewidentnie Szynkalton był nie do ugryzienia ;) Patrząc co Alonso wyprawia podczas wyścigów, wydaje mi się, że gość naprawdę jest meega dobry. Oczywiście DRS to zło, a już na pewno w takiej postaci.
Co się zaś tyczy Palucha:
- chyba nie ma lepszego toru na odrabianie strat, dwie długie strefy DRS, z tego druga dzięki pierwszej skuteczniejsza;
- auto "podrasowane" przez noc by było jeszcze szybsze, inne priorytety więc i trza było ustawienia zmienić;
- śmiech mnie ogarniał jak wyprzedzał po 2 maruderów na jednej prostej, generalnie jazda ze sporymi umiejętnościami, na najniższym poziomie w grze na PSP...
- wydaje mi się, że powinno się coś jednak pozmieniać odnośnie kar w takim przypadku jak był w niedzielę: koleś dostaje karę, za ryzykowanie z paliwem w Q, ok, przesunięcie na koniec stawki, ale jak się ma do tego "uciążliwość" startu z boksu, skoro można było szperać przy samochodzie?! Za grzebanie powinna być jednak jakaś dotkliwa kara (jak pisałem wcześniej S&G na 10-15 sek. w wyścigu, do odbycia po 20% dystansu), albo zakaz grzebania, ewentualna naprawa/wymiana części na nowe z tymi samymi ustawieniami, a tak zrobiono z RBR rakietę, która ośmieszała inne bolidy, wydaje mi się, że gdyby Vettel startował "normalnie" z czoła stawki, mógłby ukończyć niżej, a tak wraz ze sprzyjającymi okolicznościami wdrapał się na podium. No ale co pan zrobisz, jak nic pan nie zrobisz. Takie były warunki, takie okoliczności - RBR je wykorzystał bardzo dobrze.
MadOnion
05-11-2012, 13:45
Widziałeś facjatę Maldonado... ;)
Facjate widziałem : D śmiało może grać Frankensteina bez charakteryzacji ; )
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/11/THUMB_WIDE_pastor_maldonado_hungaroring_-1.jpg
źródło (http://www.v10.pl/archiwum/motorsport/gp2/kierowcy/Maldonado/THUMBS/THUMB_WIDE_pastor_maldonado_hungaroring_2010_1.jpg )
adolfik9501
05-11-2012, 13:51
Ja jak go widzę, to od razu myślę: "O! Brakujące ogniwo" ;) Nic na to nie poradzę.
Ale jak w Hameryce brakujące ogniwo wpadnie na palucha i zepchnie go z toru to bedziecie się cieszyć ? bo ja będe :)
adolfik9501
05-11-2012, 20:09
Ale jak w Hameryce brakujące ogniwo wpadnie na palucha i zepchnie go z toru to bedziecie się cieszyć ? bo ja będe :)
Będziemy! Oj będziemy :)
Swoją drogą ciekawie się zapowiada ten tor, ale o tym w następnym odcinku...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.