PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki sprzęt do filmowania D600 vs D800?



Christoff
31-10-2012, 14:30
Szukam jakiejś lustrzanki FX do filmowania; niestety jakoś nie udało mi się znaleźć w sieci rzetelnego porównania jakości video D600 vs D800 vs D3s vs D4 - i tego jak te sprzęty sprawdzają się w tego typu przedsięwzięciach.

Czy ktoś może polecić jakąś dobrą recenzję? Ewentualnie jest praktykiem filmowania na Nikonie i może wypowiedzieć się czy te modele czymś się różnią jeśli chodzi o video? Bo jeśli się nie różnią, to rozumiem, ze najlepiej wybrać najtańszy czyli D600?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za pomoc:)
Christoff

kostek-brasil
01-11-2012, 21:39
Nikt sie nie wypowiedział w temacie, więc głupkowaty kostek spróbuje.. ;) Wydaje mi się, że trudno o takie porównanie "w praktyce" wśród użytkowników forum. Wszystkie w/w modele kosztują niemało i jeżeli ktoś posiada to pewno tylko jeden spośród nich.
Nie wydaje mi się, aby istniały na tyle istotne rożnice w kwestii funkcji filmowania, aby warte były dołożenia do D800, a tym bardziej D4. Nie sądzę, aby D600 w ogóle im pod tym względem ustępował i powinien Cię wpełni zadowolić. Podsumowując, jeśli aspekt fotograficzny nie jest dla Ciebie istotny, D600 ze względu na znacznie mniejszą cenę, to najlepszy wybór.

ps. gdybym wygrał w totka, miał bogatego sponsora i podobne problemy, hihi, to z pewnością brałbym D800, ale to ze wzgledów fot., nie filmowych ;)

MirM
01-11-2012, 21:56
Christoff

Skontaktuj się z Fatmanem.
Warto też przejrzeć wątki o tych aparatach, bo w nich wypowiadał się Fatman na temat filmowania.

lesheck
02-11-2012, 16:30
Podstawowa roznica jest taka, ze w D800 masz plynna regulacje przyslony z body, a w D600 jaka przyslone ustawisz na poczatku filmowania, taka jest caly czas. Chyba, ze masz obiektyw z pierscieniem, wtedy mozesz to kontrolowac.

Christoff
02-11-2012, 21:40
ok dzięki za info. A czy w praktyce regulacja przysłony się przydaje?
No i czy są jakieś ograniczenia związane z przegrzewaniem się matrycy (np. ograniczenia czasu nagrywania)?
I czy ma znaczenie szybkość kart w kontekście nagrywania (SD vs CF?)

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze

GonzoG
02-11-2012, 21:49
ok dzięki za info. A czy w praktyce regulacja przysłony się przydaje?
No i czy są jakieś ograniczenia związane z przegrzewaniem się matrycy (np. ograniczenia czasu nagrywania)?
I czy ma znaczenie szybkość kart w kontekście nagrywania (SD vs CF?)

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze

ad 1) tak, regulacja przesłony się przydaje - masz m.in. wpływ na GO
ad 2) tak, są 30 minut. Dodatkowo przy długim nagrywaniu i wysokim ISO (>3200) mogą pojawiać się hot piksele, czy przebarwienia przy krawędziach matrycy.
ad 3) nie ma znaczenia karta. Prędkość jaką potrzeba do zapisu filmów FHD max 5-6 MiB/s, raczej nie więcej.

TMB
03-11-2012, 01:36
ad 1) tak, regulacja przesłony się przydaje - masz m.in. wpływ na GO
ad 2) tak, są 30 minut. Dodatkowo przy długim nagrywaniu i wysokim ISO (>3200) mogą pojawiać się hot piksele, czy przebarwienia przy krawędziach matrycy.
ad 3) nie ma znaczenia karta. Prędkość jaką potrzeba do zapisu filmów FHD max 5-6 MiB/s, raczej nie więcej.

Odnosnie 1 - raczej Kolega nie to mial na mysli;) Chodzilo o to, czy w praktyce sie to przydaje. W czasie filmowania.
Powiem Ci tak - ogólnie nie. Szybciej zmiana czasu naswietlania. Ale raz na X godzin filmowania, zmiana przysłony podczas filmowania moze sie przydac. ale to raczej....mało ważny element;)

GonzoG
03-11-2012, 02:23
Odnosnie 1 - raczej Kolega nie to mial na mysli;) Chodzilo o to, czy w praktyce sie to przydaje. W czasie filmowania.
Powiem Ci tak - ogólnie nie. Szybciej zmiana czasu naswietlania. Ale raz na X godzin filmowania, zmiana przysłony podczas filmowania moze sie przydac. ale to raczej....mało ważny element;)

Miałem dokładnie na myśli to co napisałem - wpływ na GO. Jak ktoś chce się zająć filmowaniem, jest to ważna rzecz. Natomiast zapomniałem, że skokowa regulacja przesłony - jak to jest z poziomu body, czy normalnych obiektywów - się przy filmowaniu nie sprawdza i trzeba szkła z płynną regulacją - dedykowanych do VDSLR.

Tak więc taka opcja raczej ma nie wielkie znaczenie w samym aparacie, ważniejsze jest posiadania odpowiedniego obiektywu.

iljuszyn
03-11-2012, 10:31
A może troszeczkę z innej beczki... Panasonic seria GH2, jest gość na Vimeo, Big Col, zobaczcie efekty (wiem, że to nie FX)... a czemu Panasonic, bo to firma która wie co to są kamery i ma ogromny zasób wiedzy w przeciwieństwie do Nikona, który raczkuje. Jeżeli jednak ktoś się upiera przy lustrzance, to pozostaje tylko Canon z najwyższej półki, swoją drogą kolejny producent kamer.

Tutaj porównanie
http://www.eoshd.com/content/7631/panasonic-gh2-vs-5d-mark-iii

kisio
10-11-2012, 01:37
Jest nawet porównanie z Redem ;)

Generalnie to maleństwo kopie tyłki dużo większej konkurencji. Zwłaszcza po wgraniu firmware podnoszącego bitrate - to robi ogromną różnicę, co w połączeniu z niesamowitą ostrością daje zabójcze połączenie (filmy z Canona przy GH2 wyglądają na straszne mydło ;))

TomaSzSz
11-11-2012, 14:29
Podstawowa roznica jest taka, ze w D800 masz plynna regulacje przyslony z body, a w D600 jaka przyslone ustawisz na poczatku filmowania, taka jest caly czas. Chyba, ze masz obiektyw z pierscieniem, wtedy mozesz to kontrolowac.

Z tego co się orientuję zapowiedziany jest firmware, który pozwoli na sterowanie przesłoną w D600.

Michal Szipluk
20-01-2013, 15:43
Czy coś wiadomo co do regulacji przyslony podczas filmowania.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Michal Szipluk
21-01-2013, 20:56
Jutro się wybieram na zakupy do poznania, decyduje się jednak na D800, jakie szkła wybrać do tej puszki,pod kątem filmowania szczególnie jak również d focenia.
Puszka ma współpracować z kamerą Panasonic AG AC-160.
Myślałem o Nikon Nikkor 24-70 mm f/ 2.8 G ED AF-S lecz wolał bym coś ze stabilizacją.
Ten przedział ogniskowych wydaje się wystarczający ale waga szkła trochę uciążliwa jest.
Może macie jakąś inna propozycję?

cz4rnuch
22-01-2013, 01:06
Tamron 24-70 VC

Michal Szipluk
22-01-2013, 08:59
Wystarczy tylko jeden?
proponujesz tego Tamrona zamiast Nikora ?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

cz4rnuch
22-01-2013, 10:31
Wystarczy tylko jeden?
To już pytanie bardziej do Ciebie.


...proponujesz tego Tamrona zamiast Nikora ?Może zabrzmiało to tak jakbym Ci go polecał, ale nie mam tego szkła więc lepiej jak poczytasz i zapytasz w stosownym wątku <<klik>> (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201194) Kilku właścicieli już się znalazło. Po prostu zapytałeś o alternatywę systemowego, standardowego zooma do filmowania i fotografowania. Na dziś Tamron to jedyny stabilizowany obiektyw o zakresie 24-70 więc do filmowania prawdopodobnie nic lepszego z zoomów nie znajdziesz.

Fatman
22-01-2013, 10:44
Do filmowania zdecydowanie Tamron 24-70 2.8 VC (porównując z Nikkorem). Do zdjęć, to już zależy czy bardziej cenisz sobie stabilizację, czy szybkość AF (Nikkor jest trochę szybszy)

http://www.youtube.com/watch?v=K9SFjIfKD34 -kilka scen filmowanych z ręki za pomocą D800 i Tamrona 24-70 2.8 VC.

cz4rnuch
22-01-2013, 11:29
Przyszły mi jeszcze do głowy ciemniejszy kit od Nikona 24-85 ze stabilizacją oraz 24-120 ze stabilizacją i stałym światłem f4. Niestety gorsze światło, za to ceny niższe.

Fatman, te podlinkowane ujęcia robione są z ręki i włączonym VC? Czy może jeszcze jakoś dodatkowo to stabilizowałeś?

Fatman
22-01-2013, 14:06
No tak jak napisałem wyżej -z ręki :-)
Oczywiście VC aktywne, jak by było wyłączone, to by latał obraz jak cholera -mniej więcej tak: http://www.youtube.com/watch?v=3XF-baCC5yo

cz4rnuch
22-01-2013, 14:42
No tak jak napisałem wyżej -z ręki :-) Faktycznie, jakoś mi to umknęło, ale chodziło mi również o to czy nie zastosowałeś jakichś dziwnych chwytów rodem z kina kung fu czy np ZFindera. Czyli stabilizacja bardzo fajnie działa. Obraz sobie lekko "płynie", ale nie ma tego drażniącego oko drżenia.

Michal Szipluk
22-01-2013, 23:54
Stałem sie posiadaczem D800, pierwsze testy wideo pozytywne jest lepiej niz moja kamera jeśli chodzi o kiepskie światło po pierwszym teście iso 6400 nie jest aż tak tragiczne w porównaniu z AG AC-160 , kupiłem jednak Nikora 24-70 oraz Samyang 14 VDSLR T3.1 bez AF to jest ale przy tym kącie jest praktycznie do filmowania nie potrzebne.
Pozdrawiam i idę spać za dużo wrażeń.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2