charlie_kr
30-10-2012, 00:14
Poszukuję statywu pod tele.
Robię zdjęcia sportowe. Głównie piłka nożna. Do tej pory korzystam z monopoda, ale denerwuje mnie w nim kilka rzeczy, głównie to, że czasem bywa niestabilny.
Poszukuję zestawu - statyw z głowicą gimbalową.
Coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=YeMW7alpki0&feature=fvsr
Myślałem o głowicy triopo DG-3 http://fotozakupy.pl/glowica/triopo-dg-3,12738s
Czytałem o niej różne opinie. Większość jest pozytywna a cena kusi, 650 zł to chyba mało za taki gadżet.
Ale jak ze statywem? Czy musi spełniać jakieś wymogi? Oprócz tego, żeby była możliwość rozłożenia go na takiej wysokości, abym mógł dosięgnąć siedząc na krzesełku. Czy mogę wziąć pierwszy lepszy?
i kolejne pytanie - czy taki zestaw z głowicą DG-3 pozwoli mi na swobodną pracę z 300 2.8? Czy nie będzie problemów z wyważaniem?
Pozdrawiam
Robię zdjęcia sportowe. Głównie piłka nożna. Do tej pory korzystam z monopoda, ale denerwuje mnie w nim kilka rzeczy, głównie to, że czasem bywa niestabilny.
Poszukuję zestawu - statyw z głowicą gimbalową.
Coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=YeMW7alpki0&feature=fvsr
Myślałem o głowicy triopo DG-3 http://fotozakupy.pl/glowica/triopo-dg-3,12738s
Czytałem o niej różne opinie. Większość jest pozytywna a cena kusi, 650 zł to chyba mało za taki gadżet.
Ale jak ze statywem? Czy musi spełniać jakieś wymogi? Oprócz tego, żeby była możliwość rozłożenia go na takiej wysokości, abym mógł dosięgnąć siedząc na krzesełku. Czy mogę wziąć pierwszy lepszy?
i kolejne pytanie - czy taki zestaw z głowicą DG-3 pozwoli mi na swobodną pracę z 300 2.8? Czy nie będzie problemów z wyważaniem?
Pozdrawiam