PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia makro-Nikon D70s



Yossi
19-03-2007, 17:37
--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Nikona D70s. Niestety nie dysponuję jeszcze dobrymi obiektywami. Mam 2 NIKKORY: 28-80mm i 70-300mm a chciałbym fotografować owady. Stąd prośba do fachowców - co możecie mi doradzić? Kupić dodatkowy obiektyw? Jaki? W granicach 500-600zl (jeśli to możliwe), czy też raczej jakąś soczewkę makro? Jestem jeszcze "zielony" w tym temacie więc proszę o wyrozumiałosć. Dzieki

TJD
19-03-2007, 17:40
Przeczytanie 2 razy tego samego posta zajęło tyle czasu, że zabrakło mi go na odpowiedź.

Yuras
19-03-2007, 17:43
..żeby nie przeinwestować na początku, to kup adapter z bagnetu nikona na m42 - jakieś 25zł (do makro nawet ten tańszy bez soczewki na nieskończonosć może być), do tego zestaw pierścieni zenitowych pod M42 (ze 20zł) i choćby zwykłego heliosa 50mm (max 25zł). Będziesz ostrzył manualnie operując również w manualu przesłoną ale efekty przerosną pewnie oczekiwania. Jeśli chcesz poszaleć, kup Tamrona 90mm. Nowy w wersji Di kosztuje ok 1500zł, poprzednia wersja bez Di używana jak dobrze trafisz to i 800zł dasz.

TJD
19-03-2007, 17:47
No i co w ten sposób mądrego przekazałeś nowemu Koledze i innym forumowiczom...?

Mam nadzieję, że udało mi się przekazać informację o pewnej zasadzie panującej na forum (dublowanie postów).

Yossi
19-03-2007, 18:01
Przepraszam wysłanie tego postu 3 razy. Myślałem, że nie poszedł.

Yuras
19-03-2007, 18:03
Przepraszam wysłanie tego postu 3 razy. Myślałem, że nie poszedł.

..i nic się nie stało, będziesz miał 109 postów to też będziesz drwił z kociaków.. ;)