PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA [email protected]



Greg77
27-10-2012, 21:39
Tak wiec dostalem email z adresu podanego w tytule z faktura wystawiona przez "PLAYa" bez mojego nazwiska na kilka numerow telfonow, ktore nie sa nawet podane w calosci na kwote 414zl z platnoscia do 05.11.2012
Co ciekawe, od 2005 roku nie mieszkam w Polsce, ostatni abonament mialem w ORANGE i zerwalem umowe w styczniu 2005, wiec na 100% jest to oszustwo i pisze o tym jako ostrzezenie przed zlodziejami....lub balaganem w samym PLAY:D

Email dla zainteresowanych.

SX125
27-10-2012, 22:07
Są jeszcze wiadomości wysyłane przez niby allegro (chociaż z innego adresu) w związku z płatnością rachunku. Najlepsze jest to, ze otrzymałem takiego na maila, którego nie mam zarejestrowaego w serwisie ;)

credka
28-10-2012, 09:46
Greg, dzięki za ostrzeżenie. Swoją drogą, takiego maila można traktować jako samo przypomnienie, info, natomiast szczegóły i fakturę pobiera się ze strony Play24, co już jest bezpieczne, czyż nie?

zdyboo
28-10-2012, 10:34
W mejlu może być link do strony do złudzenia przypominającej stronę Play. Zalogujesz się na niej podając prawdziwe login i hasło, a twórcy strony sprawdzą czy czasem do innych usług nie pasują.

Greg77
28-10-2012, 13:23
Tak, w emailu jest link do strony logowania.....

HadrianKubasiewicz
28-10-2012, 15:12
Tez dostaje maile z tego adresu i sa to normalne rachunki za tel i wszystko sie zgadza - zadnego oszustwa tam nie ma...


Sent from my iPad using Tapatalk

qualin
28-10-2012, 16:28
A moze ktos wpisal Twojego maila do powiadomien o rachunkach. Zadzwon do play, albo mapisz im info podajac nr faktury oraz nr klienta z tego awizo i niech oni wyjasnia.

credka
28-10-2012, 16:56
Tak, w emailu jest link do strony logowania.....
To jeszcze raz zapytam - czy wchodzicie na swoje konta poprzez linki w mailach? Czy nie jest bezpieczniej zapisać sobie adres w zakładce lub wpisać ręcznie i oczywiście bez zapamiętania hasła, a maila traktować tylko jako przypomnienie o płatności?

Greg77
28-10-2012, 17:04
Tez dostaje maile z tego adresu i sa to normalne rachunki za tel i wszystko sie zgadza - zadnego oszustwa tam nie ma...

Tak tez wyczytalem w googlach, ale ja nie mam nic wspolnego z PLAY



A moze ktos wpisal Twojego maila do powiadomien o rachunkach. Zadzwon do play, albo mapisz im info podajac nr faktury oraz nr klienta z tego awizo i niech oni wyjasnia.

Mam zamiar ich zignorowac, bo nic z nimi wspolnego nie mam.....
Zastanawia mnie to, ze na fakturze nie ma zadnego nazwiska?!


To jeszcze raz zapytam - czy wchodzicie na swoje konta poprzez linki w mailach? Czy nie jest bezpieczniej zapisać sobie adres w zakładce lub wpisać ręcznie i oczywiście bez zapamiętania hasła, a maila traktować tylko jako przypomnienie o płatności?

Ja nie;)
Zwlaszcza kiedy chodzi o pieniadze:D

qualin
28-10-2012, 17:44
Play nie wysyla mailem faktury tylko awizo, fakture pobiera sie z ich strony. Nie ma tam danych osobowych tylko numer faktury, kwota itp.

Tak wyglada awizo od play:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img100.imageshack.us/img100/8708/awizow.jpg)

Greg77
28-10-2012, 18:38
Dokladnie taki smietnik dostalem z 5cioma numerami telefonow.......dobra w taki razie to jest blad PLAYa......niech sie sami ciagaja z prawowitym wlascicielem:D
Chyba, ze ktos uzyl moich danych osobowych do zakupu telefonow w PLAY:P

shaolin
29-10-2012, 05:05
Greg jak chcesz to mozemy to sprawdzic. Moze masz jakiegos Ajfona5, o ktorym nie wiesz :razz:

Greg77
29-10-2012, 08:34
Greg jak chcesz to mozemy to sprawdzic. Moze masz jakiegos Ajfona5, o ktorym nie wiesz :razz:

hehe.....chcial bym;)
Moze do nich napisze email;)