PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt do 2000



26-10-2012, 14:56
Witam,
Szukam kompakta bez wymiennej optyki, zalezy mi na dobrej jakosci i dobrym trybie auto ( aparat na wakacje). W temacie kompaktow jestem kompletnie zielony i nie wiem nawet jakimi markami warto sie zainteresowac.
Co mi dobrego polecicie?

ropusz
26-10-2012, 15:01
Sony RX100

26-10-2012, 15:03
Dlaczego? Moze cos konkurencyjnego jeszcze warto obejrzec?
Zabieram sie za jakies testy nt. Ww.

zdyboo
26-10-2012, 15:17
Samsung EX2F

26-10-2012, 15:20
Ten soniacz kosztuje ponad dwa tysiace a 2000 to max.
Chociaz parametry by pasowaly, zwlaszcza duza matryca, jasnosc i zakres szkla

Edit: ex2f mimo mniejszej matrycy tez daje rade, fajnie jest ze jest jasny i ma nd. Niestety nie moge znalezx nigdzie w testach jak wyglada sprawa z wyzszymi czulosciami

Edit2 znalazlem sample, nie jest zle. Cena okej. Wszystko w temacie. Bez sensu rozwodzic sie bardziej nad aparatem na wakacje :)

tomek...
26-10-2012, 15:30
Panasonic LX7? Wprawdzie mała matryca, ale świetny obiektyw, niezła ergonomia, możliwość przypięcia lampy czy wizjera, filtr ND.
Sony RX-100 ma lepszą matrycę, ale jego ergonomia jest IMO beznadziejna. A wcale nie mam dużych rąk.

Pozdrawiam
Tomek

Antonioo
26-10-2012, 15:33
Osobiście polecam Fuji X10

Matryca 2/3' 12 mln CMOS
Obiektyw 28-112
f 2,0-2,8
Magnezowy korpus,
Wizjer,
stopka,
Filtry 40 mm

26-10-2012, 15:40
Wlasnie, zapomnialem o ergonomii, potrzebuje czegos wieksEgo w stylu coolpixa p510, nie mniejsze... Nie pytajcie dlaczego hehe

MirM
26-10-2012, 15:50
Nikon Coolpix P7700
http://www.ceneo.pl/18010428

26-10-2012, 15:55
Za male... :(

Ogryzek
26-10-2012, 16:26
Fuji X10.

MariuszJ
26-10-2012, 17:38
Jezeli rozważasz kupienie małomatrycowego kompaktu za 2000 zł, zastanów się najpierw czy nie wystarczy Ci telefon i 2000 zł na inne, drobne wydatki.

witold68
26-10-2012, 18:00
Zdecydowanie Fuji X10...rewelacyjna jakość obrazka :)

P.R.P.
26-10-2012, 18:59
Sony RX100

Popieram. ;)

mrawi
26-10-2012, 21:55
O fujiX10 poczytaj na fujiklub.pl i zobacz jakie perypetie ludzie mają z tym aparatem i serwisem fuji. Ja X10 odradzam, chyba, że szukasz wrażeń innych niż fotograficzne. Za mniej niż 900 zł masz samsunga EX1.

MariuszJ
26-10-2012, 21:57
O fujiX10 poczytaj na fujiklub.pl i zobacz jakie perypetie ludzie mają z tym aparatem i serwisem fuji. Ja X10 odradzam, chyba, że szukasz wrażeń innych niż fotograficzne. Za mniej niż 900 zł masz samsunga EX1.
Ostatnio jakiś forumowicz nabył w MM za 999 nexa c3 z 16mm.

Fuji odradzam - zbankrutujesz na futerałach.

nikof100
26-10-2012, 22:06
Fuji odradzam - zbankrutujesz na futerałach.

Fufu x10 nawet z futerałem to do 2k PLN się powinno zmieścić, a bardzo ergonomiczna i miły obrazek daje.

MariuszJ
26-10-2012, 22:07
Fufu x10 nawet z futerałem to do 2k PLN się powinno zmieścić, a bardzo ergonomiczna i miły obrazek daje.

Tak, futerały nieźle wychodzą.

verus
26-10-2012, 23:07
Tak, futerały nieźle wychodzą.

Są dobre, tanie i ładne na ebay, sam taki kupiłem i jest znakomity, prawie 60zł :
http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Camera-Case-Bag-For-Fujifilm-FUJI-X10-LC-X10-Dark-brown-Light-brown-/320984558214?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item4abc2baa86

MariuszJ
26-10-2012, 23:09
Są dobre, tanie i ładne na ebay, sam taki kupiłem i jest znakomity, prawie 60zł :
http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Camera-Case-Bag-For-Fujifilm-FUJI-X10-LC-X10-Dark-brown-Light-brown-/320984558214?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item4abc2baa86

Zaczyna się.

verus
26-10-2012, 23:24
Co do kompakta za 2 tys to FUJI X10 jest na pewno w czołówce :-)

drdln
27-10-2012, 00:35
Są dobre, tanie i ładne na ebay, sam taki kupiłem i jest znakomity, prawie 60zł :
http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Camera-Case-Bag-For-Fujifilm-FUJI-X10-LC-X10-Dark-brown-Light-brown-/320984558214?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item4abc2baa86
No nie mogę! :grin:
Fuji to nie aparat, Fuji to styl życia ;)

gusi
27-10-2012, 07:16
Są dobre, tanie i ładne na ebay, sam taki kupiłem i jest znakomity, prawie 60zł :
http://www.ebay.com/itm/New-Leather-Camera-Case-Bag-For-Fujifilm-FUJI-X10-LC-X10-Dark-brown-Light-brown-/320984558214?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item4abc2baa86

Są dobre, bo tanie, a do ładnych z pewnościa bym ich nie zaliczył.Kiedyś kupiłem w komplecie z lx3 dedykowany,bliźniaczo podobny i szybko dokupiłem jakiś zwykły case logic.

matys
27-10-2012, 10:21
A gdzie się podział autor wątku?
Dyskusja zmierza na manowce... ;-)

MariuszJ
27-10-2012, 10:35
A gdzie się podział autor wątku?
Dyskusja zmierza na manowce... ;-)

Oj tam oj tam. Trzeba się uśmiechać w te smutne pogodowo dni, a nie poddawać się depresji :)

Dajcie zdjęcia tych fufuterałów...

gusi
27-10-2012, 11:30
Jeśli autor wątku wciąż nie może się zdecydować, to proponuję takie wyjście ;) :


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/25a6d83-2.jpg
źródło (http://i45.tinypic.com/25a6d83.jpg)

tomek...
27-10-2012, 11:45
I jak podoba Ci się RX100 w porównaniu do LX5?
Mam Panasa, zastanawiałem się nad Soniakiem, ale odstrasza mnie ergonomia. Można się przyzwyczaić? Czy jakość obrazka rzeczywiście bije na głowę Panasonika?

Pozdrawiam
Tomek

ropusz
27-10-2012, 11:48
Nie wiem o jakich problemach z ergonomią piszecie. Wystarczy grip od Franieca dokupić i wszystko będzie ok. U mnie w XZ-1 doklejenie gripa dużo poprawiło.

27-10-2012, 20:44
szukam aparatu dla siostry ktora kompletnie nie umie fotografowac oraz chce cos wielkosci lustrzanki, wiec fuji odpada :)

MariuszJ
27-10-2012, 20:50
szukam aparatu dla siostry ktora kompletnie nie umie fotografowac oraz chce cos wielkosci lustrzanki, wiec fuji odpada :)

Nikon 1! All in (Nikon) one, wielkość lustrzanki, jakość kompakta!

nikof100
27-10-2012, 21:17
A jak bardzo chcesz kosmicznie to poczekać na Nikon V2, ale nie wiem czy się siostrze spodoba, bo mało komu się podoba .....

matys
28-10-2012, 00:20
Coś mi się zdaje, że rozmiar typu lustrzanka, to nie tyle chęć posiadania dobrego sprzętu (może coś w stylu DXXXX +18-105), ile potrzeba lansu...

Jak nie ma ochoty targać większej torby dla lansu, to polecam bezlusterkowca typu sony/samsung z kitem lub może coś typu panas GH2 GH3 rozmiarowo większe i ma dużo przycisków na body ;-)...

Jakbym miał kasę, to bałbym nex6 -jeszcze niedostępny...

drdln
28-10-2012, 00:32
W sumie jak ma być do lansu, to niech kupi Zenita, zapłaci z 50 zł, a styl, że ho-ho! Tylko ciężko przerzucać z niego foty do instagramu ;)

A tak serio to może jakiś bezlusterkowiec Samsunga? Taki NX11 wygląda jak spłaszczona lustrzanka, ma tryby auto, sądząc po opiniach w internecie optykę ma dobrą i tanią... Może się zmieścisz w 2000zł.

Mekano
28-10-2012, 00:33
szukam aparatu dla siostry ktora kompletnie nie umie fotografowac oraz chce cos wielkosci lustrzanki, wiec fuji odpada :)

To moze Nikon d3200? Polecam, a jak nie Nikon to Sony Nex5N

Skowron
31-10-2012, 18:20
olympus pen?

29-01-2013, 13:30
zapomnialem o temacie, ale siostra wlasnie chce kupic a ja jeszcze nic jej nie polecilem.
nie to nie jest potrzeba lansu. jej maz ma wielkie dlonie a tez bedzie z niego korzystal :)

mishieck
29-01-2013, 13:49
Zobacz tego Soniacza RX-100 - naprawdę robi dobrą robotę.

Cosnek
29-01-2013, 15:31
Fujifilm X-10

mrawi
29-01-2013, 19:49
A ja polecę Nikona P7700. Jasny obiektyw f2-f4, spory zakres ogniskowych 28-200 mm i bardzo dobra jakość zdjęć jak na kompakt, nawet na iso 800. Na imaging-resource.com wypada lepiej niż ten X10. Wykonanie i ergonomia też bardzo dobre.

stachmuszel
29-01-2013, 20:58
Jeżeli ma to być kompakt dla osoby nie wtajemniczonej w tajniki fotografii, to polecam Canona G12/15, Nikon 1 lub jakiś Olympus z serii PEN. X10 nie jest dla laika, a P7700 jest za siermiężny dla kobiety.

dziki_pl
30-01-2013, 00:28
zapomnialem o temacie, ale siostra wlasnie chce kupic a ja jeszcze nic jej nie polecilem.
nie to nie jest potrzeba lansu. jej maz ma wielkie dlonie a tez bedzie z niego korzystal :)

Bez przesady. Szczególnie że większe kompakty to najczęściej hiperzoomy które mają marna jakość zdjęć.
Powiedz im w żołnierskich słowach że RX100 i nie marudzą o rozmiarze albo niech nie zawracają głwy i idą wybierać kolory w MM ;)

30-01-2013, 15:20
moze jeszcze raz sprecyzuje bo widocznie nikt nie czyta nic poza tematem.
aparat ma byc duzy (do duzych dloni), najlepiej do 1600(reszta na dodatki), dla amatora (automat i zero wymiennej optyki)

rx troche przydrogi

stachmuszel
30-01-2013, 15:51
No to Canon SX-50. Bardzo dobry tryb zielony.

30-01-2013, 16:08
do 1600 poprosze jednak

canon g12?

ropusz
30-01-2013, 18:02
Nikon D3000 kit - będzie do dużej dłoni.

30-01-2013, 19:36
ale nie bedzie kompaktem

ropusz
30-01-2013, 23:08
Ale jaki jest sens kupować duży i drogi kompakt skoro w tej samej cenie jest lustrzanka tych samych gabarytów? No chyba, że źle rozumiem pojęcie "dużego kompakta".

bogdi64
30-01-2013, 23:37
http://www.fujifilm.eu/pl/produkty/aparaty-cyfrowe/megazoomy/model/finepix-hs30exr/

31-01-2013, 14:23
lustrzanka halasuje, moze byc taki argument?

bogdi64
31-01-2013, 15:17
patrz wyżej, to nie lustrzanka

31-01-2013, 15:56
wiem, wzialem juz pod uwage :) dzieki

bogdi64
31-01-2013, 16:08
mam dwóch znajomych, którzy używają tego typu aparatów (nawet tej samej firmy), są konkretnej wielkości, niesamowicie ciche i w większości zasilane "paluszkami", a dają w fotografii rodzinno-wczasowej, nawet przyzwoite rezultaty, oni są bardzo zadowoleni