PDA

Zobacz pełną wersję : Szablony wordpress



SX125
25-10-2012, 18:11
Czołem
Potrzebuję zrobić bloga. a być prosty, bez żadnych menu i tak dalej. Właściwie ma służyć jako portfolio.
bardzo mi się podoba układ bloga kolegi Lacha :

http://www.blog.lukaszlaskowski.com/index.php/2012/final-ligi-mistrzow/

na górze tytuł, trochę testu i zdjęcia wyśrodkowane w fajnym formacie z ramką na podpis na dole. Zna ktoś może nazwę tego szablonu? Chyba, że to nie jest wordpress?
Znacie jakieś inne ciekawe wzory?

Flux
25-10-2012, 18:22
Szablon słaby, dziwi mnie że może się komuś podobać. Wystarczy spojrzeć w stopkę aby dowiedzieć się czegoś więcej, między innymi tego że jest do ściągnięcia tutaj. http://paulicio.us/items/view/28/viewport-a-free-wordpress-theme

SX125
25-10-2012, 18:26
A coś mniej słabego, acz podobnego? :)

Flux
25-10-2012, 18:43
http://themeforest.net/search?utf8=%E2%9C%93&term=photography

Co prawda nie darmowe ale cena nie jest wygórowana. Polecam przejrzeć, może znajdziesz coś dla siebie. W necie jest masa tutoriali na temat wp. Można sobie samemu taką stronę postawić albo ewentualnie skorzystać z pomocy kogoś kto ma o tym pojęcie.

amirez
25-10-2012, 20:53
Czołem
Potrzebuję zrobić bloga. a być prosty, bez żadnych menu i tak dalej. Właściwie ma służyć jako portfolio.
bardzo mi się podoba układ bloga kolegi Lacha :

http://www.blog.lukaszlaskowski.com/index.php/2012/final-ligi-mistrzow/

na górze tytuł, trochę testu i zdjęcia wyśrodkowane w fajnym formacie z ramką na podpis na dole. Zna ktoś może nazwę tego szablonu? Chyba, że to nie jest wordpress?
Znacie jakieś inne ciekawe wzory?
Ty bloga nie robić, Ty kupić słownik ortograficzny ;)
Pożytek być większa.

eristoff
25-10-2012, 21:25
Ja polecam do szablonów program artisteer. Bardzo dużo szablonów do joomli robiłem w nim.

ThomasVoland
25-10-2012, 21:29
Po pierwsze zapomnij o darmowych, chyba że chcesz jakiś syf. Wspomniane http://themeforest.net jest świetne, a to co zlinkowałeś w pierwszym poście koszmarne. Ja ostatnio kupowałem szablon do WP i mimo bardzo sprecyzowanych wymagań, znalazłem właśnie na themeforest (tyle że później jeszcze programiści musieli mi kilka rzeczy przerobić). Szablon PF też na tej samej stronie kupowałem, tyle że to właściwie już nie jest szablon tylko samodzielna strona edytowana w plikach XML (bez CMSa). Linki do obu masz w mojej stopce. Ty potrzebujesz czegoś innego, ale z takimi wymaganiami to po 3 minutach znajdziesz.

SX125
25-10-2012, 21:47
Proszę czytajcie, nie chcę żadnych pseudo stron, cmsów, xml, c++, wd40 i tak dalej. Chcę po prostu galerię zdjęcie pod zdjęciem. Szablon 1 zdaje egzamin.

ThomasVoland
25-10-2012, 21:57
Proszę czytajcie, nie chcę żadnych pseudo stron, cmsów, xml, c++, wd40 i tak dalej. Chcę po prostu galerię zdjęcie pod zdjęciem. Szablon 1 zdaje egzamin.

Jak nie chcesz to po co ci szablon do wordpressa? Przecież o to pytałeś. Zdecyduj się czychcesz to mieć oparte o CMS (WP) czy nie. Jak nie i nie chcesz edytowanych w XML, to w czystym kodzie wszystko będziesz musiał wstawiać, a takich szablonów chyba nawet nie ma.

Sendilkelm
25-10-2012, 22:46
Proszę czytajcie, nie chcę żadnych pseudo stron, cmsów, xml, c++, wd40 i tak dalej. Chcę po prostu galerię zdjęcie pod zdjęciem. Szablon 1 zdaje egzamin.

To zamiast Wordpress zainstaluj sobie galerię jakąś.

Flux
26-10-2012, 00:14
Ja proponuję się zastanowić, poczytać, pooglądać strony innych fotografów i potem ewentualnie zacząć pytać ... Szablon z Twojego linku to na prawdę nie najlepszy pomysł. Możesz znaleźć w tym stylu coś dużo lepszego. Minimalizm jest jak najbardziej ok ale nie w tym wykonaniu.

skinny500 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=29162) fajna strona, szkoda tylko że we fleszu. Mocno to zawęża grupę docelową - chyba że to świadome rozwiązanie.

ThomasVoland
26-10-2012, 01:42
skinny500 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=29162) fajna strona, szkoda tylko że we fleszu. Mocno to zawęża grupę docelową - chyba że to świadome rozwiązanie.
Za kilka miesięcy będzie w HTML5. Zależało mi na pewnych rozwiązaniach, które tylko we flashu są możliwe. Teraz chyba już nie tylko, a nawet jeśli to tablety są tak popularne, że trzeba mimo wszystko z flasha zrezygnować.

JacKill
26-10-2012, 09:39
SX125 - zobacz tutaj: http://wp.smashingmagazine.com/2011/07/05/free-wordpress-themes-2011-edition/

Flux
26-10-2012, 11:37
Za kilka miesięcy będzie w HTML5. Zależało mi na pewnych rozwiązaniach, które tylko we flashu są możliwe. Teraz chyba już nie tylko, a nawet jeśli to tablety są tak popularne, że trzeba mimo wszystko z flasha zrezygnować.

Dokładnie, ludzie z iphonami też są teraz pominięci ... To co tam masz aktualnie spokojnie można zrobić w HTML5, CSS3 i js. Co mi wciąż bardzo podoba się w flashu to jego algorytmy skalowania i wyostrzania zdjęć. W HTML niestety zdjęcia jeśli nie są pokazane w rozmiarze 100% lekko tracą na ostrości - sam robię teraz portfolio i to mnie drażni ... To chyba największy kompromis.

Sendilkelm
26-10-2012, 11:42
Dokładnie, ludzie z iphonami też są teraz pominięci ... To co tam masz aktualnie spokojnie można zrobić w HTML5, CSS3 i js. Co mi wciąż bardzo podoba się w flashu to jego algorytmy skalowania i wyostrzania zdjęć. W HTML niestety zdjęcia jeśli nie są pokazane w rozmiarze 100% lekko tracą na ostrości - sam robię teraz portfolio i to mnie drażni ... To chyba największy kompromis.

Mam iphone'a i korzystam na nim z flasha'a :D

ThomasVoland
26-10-2012, 13:01
Co mi wciąż bardzo podoba się w flashu to jego algorytmy skalowania i wyostrzania zdjęć. W HTML niestety zdjęcia jeśli nie są pokazane w rozmiarze 100% lekko tracą na ostrości - sam robię teraz portfolio i to mnie drażni ... To chyba największy kompromis.

Właśnie to są te rzeczy, dla których zdecydowałem się wtedy na flash :) Mogę mieć zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a jak ktoś ma na monitorze mniej niż 1920px szerokości to się skaluje, jednocześnie nie rozwalając jakości. Niestety w HTMLu to tak nie działa, więc będę miał zdjęcia w określonej rozdzielczości bez skalowania. Nawet gdzieś znalazłem skrypt strony, który by mi odpowiadał, tylko muszę znaleźć czas, żeby przenieść to wszystko. Ale póki co skupiam się na stronie o błyskaniu, z którą ostatnio wystartowałem, a pf musi zaczekać.

SX125
26-10-2012, 15:36
SX125 - zobacz tutaj: http://wp.smashingmagazine.com/2011/07/05/free-wordpress-themes-2011-edition/

Danke!

Flux
26-10-2012, 15:41
Strona o błyskaniu z stopki chyba źle podlinkowana - szkoda bo patrząc na portfolio doszedłem do wniosku, że z chęcią bym poczytał.


Mam iphone'a i korzystam na nim z flasha'a :D

No i gratulacje, jesteś jednak w znikomym procencie osób które dokonały "upgrade" telefonu. Z powodów accessibility flash jednak nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o strony internetowe, szczególnie te prostsze które można zrobić w HTML i te które powinny być ogólnodostępne.

ThomasVoland
26-10-2012, 15:50
Strona o błyskaniu z stopki chyba źle podlinkowana - szkoda bo patrząc na portfolio doszedłem do wniosku, że z chęcią bym poczytał.
Dzięki, faktycznie była literówka. Teraz działa, ale wiele nie poczytasz, bo póki co jeden wpis :) (co tydzień będzie nowy, mam już napisanych sporo więc bez obaw, że po 2 tyg strona umrze).

No a flash na telefonie po pierwsze działa jak działa, po drugie tak mało osób go ma, że nie ma sensu iść w tą technologię. Zresztą to dobrze, że flash umiera.

Flux
26-10-2012, 16:08
póki co jeden wpis :) (co tydzień będzie nowy, mam już napisanych sporo więc bez obaw, że po 2 tyg strona umrze).

Fajno, to będę zaglądał.

Sendilkelm
26-10-2012, 18:18
No i gratulacje, jesteś jednak w znikomym procencie osób które dokonały "upgrade" telefonu. Z powodów accessibility flash jednak nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o strony internetowe, szczególnie te prostsze które można zrobić w HTML i te które powinny być ogólnodostępne.

Jakiego upgrade'u? Mam zwykłego iOS'a.

Co do flasha i html to ja bym tego flash'a w p.... wywalił, ale to jest inny temat i nie będę go poruszał. Nie wnikam czy jest dobry, zły, opłacalny czy jeszcze jakiś. Da się odpalić na zwykłym iPhonie i tyle.

SX125
26-10-2012, 18:37
Ja proponuję się zastanowić, poczytać, pooglądać strony innych fotografów i potem ewentualnie zacząć pytać ... Szablon z Twojego linku to na prawdę nie najlepszy pomysł. Możesz znaleźć w tym stylu coś dużo lepszego. Minimalizm jest jak najbardziej ok ale nie w tym wykonaniu.

skinny500 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=29162) fajna strona, szkoda tylko że we fleszu. Mocno to zawęża grupę docelową - chyba że to świadome rozwiązanie.

Jakieś inne przykłady minimalizmu w lepszym wykonaniu? :)

manquer
26-10-2012, 18:39
Podłączę się pod temat.
Biorąc przykładowo taki szablon: http://themeforest.net/item/6165-personal-portfolio-template/full_screen_preview/2764828
czego potrzebuję / co muszę potrafić żeby edytować go "pod siebie" ?

Flux
26-10-2012, 22:18
Podłączę się pod temat.
Biorąc przykładowo taki szablon: http://themeforest.net/item/6165-personal-portfolio-template/full_screen_preview/2764828
czego potrzebuję / co muszę potrafić żeby edytować go "pod siebie" ?

Jeśli chcesz zmienić szatę graficzną, funkcjonalności, generalnie wygląd na coś innego niż oferuje skóra to musisz znać podstawy tworzenia stron internetowych czyli html, css i photoshop albo fireworks czy illustrator (co kto woli).

Zazwyczaj te skórki mają w panelu administratora opcje do delikatnej zmiany ich wyglądu. Oczywiście takie rzeczy jak zdjęcia i tekst sam dodajesz z poziomu panelu administratora i nie ma tu żadnej magi, wystarczy poduczyć się trochę wp, oglądnąć kilka tutoriali.


Jakieś inne przykłady minimalizmu w lepszym wykonaniu? :smile:

Wejdź sobie np na http://www.minimalsites.com albo http://www.cssmania.com Poszukaj galerii css, pooglądaj, sprawdź jakie są trendy i wtedy nieco obeznany z tematem zacznij szukać czegoś dla siebie.

manquer
26-10-2012, 22:33
Jeśli chcesz zmienić szatę graficzną, funkcjonalności, generalnie wygląd na coś innego niż oferuje skóra to musisz znać podstawy tworzenia stron internetowych czyli html, css i photoshop albo fireworks czy illustrator (co kto woli).

Zazwyczaj te skórki mają w panelu administratora opcje do delikatnej zmiany ich wyglądu. Oczywiście takie rzeczy jak zdjęcia i tekst sam dodajesz z poziomu panelu administratora i nie ma tu żadnej magi, wystarczy poduczyć się trochę wp, oglądnąć kilka tutoriali.

I o to mi właśnie chodziło - Dzięki!

Flux
27-10-2012, 12:59
I o to mi właśnie chodziło - Dzięki!

Nie ma sprawy, udanego eksperymentowania.