PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 17 GP Indii



adolfik9501
25-10-2012, 13:00
Witam.

Przed nami 2012 FORMULA 1 AIRTEL INDIAN GRAND PRIX na obiekcie zwanym Buddh International Circuit. Będzie to drugi wyścig na tym obiekcie.

Tradycyjny rzut oka na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/india_880/circuit_diagram.html))

oraz widok z lotu ptaka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(28°21'4.96" N, 77°32'10.94" E (https://maps.google.com/maps?q=28.350556,77.535&ll=28.349731,77.535152&spn=0.015409,0.032895&t=h&z=16)).

Trochę danych technicznych (ze strony F1, bo są spore rozbieżności w sieci co do długości toru, a co za tym idzie dystansu):

Długość toru: 5,125 km
Ilość okrążeń: 60
Dystans wyścigu: 307,249 km.

Strefa DRS:

Jak widać na zamieszczonym wyżej diagramie będą dwie niezależne (z osobnymi pomiarami) strefy DRS.

1 strefa - pomiar po wyjściu z zakrętu nr 15, aktywacja na prostej start/meta.
2 strefa - pomiar przed zakrętem nr 3, aktywacja na prostej pomiędzy zakrętami nr 3 i 4. Strefa została wydłużona o 80 metrów w stosunku do tej w zeszłym roku.

Pierwszy i jak dotąd jedyny zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:30'35.002 hrs. 203.513 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'24.178 min. 219.178 km/h.

Rekord toru:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'27.249 min. 211.463 km/h.

Wyniki wyścigu w poprzednim sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 26 październik 2012 r:

1 trening: 06:30 - 08:00
2 trening: 10:30 - 12:00

Sobota, 27 październik 2012 r:

3 trening: 07:30 - 08:30
Kwalifikacje: 10:30

Niedziela, 28 październik 2012 r:

Wyścig: 10:30

Oczywiście będzie dostępny live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla potrzebujących streamy: http://www.vipboxsports.eu/, http://www.meczyki.pl/, http://www.drhtv.com.pl/index.html.

T-KjgspqaN4

Zapraszam

OT: W poprzedni weekend Quick Nick ścigał się w Gold Coast 600 w V8 Supercars i szczerze mówiąc nie przypominam sobie by był taki agresywny w jeździe w F1. W sobotę było lepiej, w niedzielę trochę chyba za bardzo uwierzył w siebie i trochę błądził, jednak pozytywnie mnie zaskoczył. W ogóle dobre wyścigi były.

Pyra001
25-10-2012, 20:02
I znowu trzeba nastawiać budziki :). Ciekawe czy Czerwone nabrały formy a Oranżadowe dalekj mają felerne alternatory. Czekam na kolejne, arcy ciekawe zawody.

MadOnion
25-10-2012, 21:32
Wstydź się nastawiać budzik na 10 z hakiem ;p

adolfik9501
26-10-2012, 09:51
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
26-10-2012, 12:13
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
26-10-2012, 12:38
Hehhh, nie wygląda to dobrze : )

adolfik9501
26-10-2012, 12:47
Hehhh, nie wygląda to dobrze : )

Niom... Nie wybaczę Lotusom Spa i Suzuki ;)

MadOnion
26-10-2012, 13:02
Chyba że Lotus "wstrzeli" sie z ustawieniami... w RBR : D

adolfik9501
26-10-2012, 13:08
Chyba że Lotus "wstrzeli" sie z ustawieniami... w RBR : D

Byłoby miło, zwłaszcza jakby Marka oszczędzili :)

Pyra001
26-10-2012, 20:27
Wstydź się nastawiać budzik na 10 z hakiem ;p

Lubie pospać :). A budzik to na treningi piątkowe. I ciągle licze na Lotusa, albo przynajmniej że Ferrari złoją d.....y Red Bullom :)

adolfik9501
26-10-2012, 20:38
Nie oszukujmy się, 10:30 to skoro świt a treningi były w środku nocy. Lubię pospać.

MadOnion
26-10-2012, 20:47
a niech Wam będzie : D

adolfik9501
27-10-2012, 09:44
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

który odbył się w nocy naszego czasu ;)

MadOnion
27-10-2012, 09:52
;)
Williams'y wysoko a ogórek przed własną publika coś słabo ; )

adolfik9501
27-10-2012, 10:00
;)
Williams'y wysoko

Mam cichą nadzieję, że Senna będzie wyżej od Brakującego Ogniwa ;)


a ogórek przed własną publika coś słabo ; )

Najwidoczniej gdzieś popełnił błąd i te 4 sekundy uciekły :lol:

adolfik9501
27-10-2012, 11:39
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
27-10-2012, 11:48
ehhh... wszystko wróciło do "normy"

MadOnion
27-10-2012, 12:27
Nie oszukujmy się, 10:30 to skoro świt a treningi były w środku nocy. Lubię pospać.

Mam dla Was dobra wiadomość śpimy o godzinę dłużej : D

Pyra001
27-10-2012, 20:14
Mam dla Was dobra wiadomość śpimy o godzinę dłużej : D
O dzięki Ci Wielki za pomyślne wieści (dotyczy tylko spania) co do wyników kwalifikacji to szukam mostu coby się do Warty rzucić w geście rozpaczy.

adolfik9501
28-10-2012, 13:10
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Proponuje zbanować Neweya. Tyle.

Może ktoś mi powiedzieć jak nazywa się drugie jezioro obok, którego jest tor w Brazylii, bo pierwsze to "czy Hamilton doścignie Webbera" ;)

MadOnion
28-10-2012, 13:17
No jaka szkoda ze podłoga wytrzymałą ;) a Kimi zna chyba każdy szczegół tylnego zawieszenia Ferrari. Rosberg mi sie nie podoba z tym blokowaniem i falowaniem! Ogolnie wyścig całkiem całkiem

adolfik9501
28-10-2012, 13:25
No jaka szkoda ze podłoga wytrzymałą ;)

Tu się zgodzę.



a Kimi zna chyba każdy szczegół tylnego zawieszenia Ferrari.

No ale kto mu wóz ustawiał? Gumisie?



Rosberg mi sie nie podoba z tym blokowaniem i falowaniem!

Niezdecydowany, jak to baba ;)



Ogolnie wyścig całkiem całkiem

Tu się nie zgodzę. Choć może moje wymagania są większe jako, że inne serie oglądam.

Zapomniałem wspomnieć, że DRS to ZŁO!