PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa TUMAX Canon do D3000



berciikk
24-10-2012, 20:59
Proszę o wyrozumiałość, jeżeli zaskoczę Was głupotą ... :D
Mam Nikona D3000 i w ręce wpadła mi tania lampa firmy TUMAX DSL880AFZ z mocowaniem Canona. Zamocowałem ją na moim Nikonie i ku mojemu zdziwieni działa. Pytanie dotyczy moich obaw związanych z plotkami o bezpieczeństwie lampy oraz aparatu i zwarciach itp itd. Tak więc, możecie powiedzieć mi coś więcej o takim wariackim rozwiązaniu ? : )

GonzoG
24-10-2012, 21:40
Każda lampa do aparatu (z wyjątkiem tych do Sony/Minolta) będzie działać - to samo mocowanie i dwa te same styki do wyzwalania lampy. Niestety żadnej komunikacji lampy z aparatem nie ma, wiec aparat nawet nie wie, że lampa jest wpięta.

Lampa pozbawiona jest automatyki oraz regulacji mocy, więc zawsze będzie błyskać pełną mocą. Bez tabelki/kalkulatora nie będziesz w stanie ustawić poprawnej ekspozycji dla tej lampy i zostają Ci da sposoby jej wykorzystania:
1) metoda prób i błędów
2) chybił-trafił

Tak czy owak w obsłudze manualnych lamp trzeba trochę praktyki i metra w oku - ogólnie zapomnij o tej do C. Za 100 zł można takiego Tumaxa kupić do Nikona - ale szczerze odradzam.

berciikk
24-10-2012, 21:45
Każda lampa do aparatu (z wyjątkiem tych do Sony/Minolta) będzie działać - to samo mocowanie i dwa te same styki do wyzwalania lampy. Niestety żadnej komunikacji lampy z aparatem nie ma, wiec aparat nawet nie wie, że lampa jest wpięta.

Lampa pozbawiona jest automatyki oraz regulacji mocy, więc zawsze będzie błyskać pełną mocą. Bez tabelki/kalkulatora nie będziesz w stanie ustawić poprawnej ekspozycji dla tej lampy i zostają Ci da sposoby jej wykorzystania:
1) metoda prób i błędów
2) chybił-trafił

Tak czy owak w obsłudze manualnych lamp trzeba trochę praktyki i metra w oku - ogólnie zapomnij o tej do C. Za 100 zł można takiego Tumaxa kupić do Nikona - ale szczerze odradzam.

Dziękuję za odp : )
Mam jeszcze jedno pytanie : czy istnieje możliwość zwarcia czy coś ? bo po kilku zrobionych zdjęciach jest ok, ale mam takową lampą robić zdjęcia na imprezie i mam obawy co do tego : )

GonzoG
24-10-2012, 22:07
Zewrzeć raczej nic nie zewrzesz, ale nawet nie bierz jej na imprezę - większość zdjęć będzie źle naświetlona - z reguły biała. Tylko możesz zepsuć opinie o sobie.