Zobacz pełną wersję : Pudełko po Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED
Witam,
Mam nietypowe pytanie. Czy ma ktoś może niepotrzebne pudełko po obiektywie Nikon AF-S 24-70 mm f/2.8G ED i byłby w stanie je oddać/odsprzedać za niewielką kwotę?
Pozdrawiam
rychu_cmg
24-10-2012, 18:18
A co się stało z oryginalnym kartonem ? Na kartonie jest numer seryjny obiektywu, więc nic to Ci nie da.
Nigdy nie miałem, bo fotografem nie jestem. Pudełko potrzebne mi jest zupełnie do czego innego niż sprzedawanie "nowego obiektywu w oryginalnym opakowaniu".
Ja mam nowy. Ma jakieś 2 miesiące. Co więcej - miejsce na numer seryjny puste ;)
krzysztofz24
24-10-2012, 21:05
Nigdy nie miałem, bo fotografem nie jestem. Pudełko potrzebne mi jest zupełnie do czego innego niż sprzedawanie "nowego obiektywu w oryginalnym opakowaniu".
Daruj ciekawosc;-).
Ale jak nie do sprzedazy obiektywu nowki funkiel nie smiganej z kartonikiem.
To po co Ci to pudelko:-).
Daruj ciekawosc;-).
Ale jak nie do sprzedazy obiektywu nowki funkiel nie smiganej z kartonikiem.
To po co Ci to pudelko:-).
A po co, takie pudełka przechowują inni? :wink:
wasilewk
24-10-2012, 21:32
A po co, takie pudełka przechowują inni? :wink:
Tylko te z numerami seryjnymi.
Może być z numerami, może być bez. To nie ma znaczenia żadnego. Szczegółów nie mogę dokładnie podać, bo osoba której to będzie dotyczyć jest użytkownikiem tego forum i jak to przeczyta "sprawa" się rypnie..
A po co, takie pudełka przechowują inni? :wink:
Bo przy odsprzedaży wartość obiektywu wzrasta.
krzysztofz24
24-10-2012, 21:52
A po co, takie pudełka przechowują inni? :wink:
Ja mam pudelka od swoich obiektywo na dnie szafy, czy gdzies rzucone.
Ale sa:-).
Zawsze to prawie nowka funkiel w kartoniku jak ze sklepu;-)
D60 w pudelku sprzedalem za dobra cene.
Zawsze to milo kupic uzywke w dobrym stanie, prawie jak ze sklepu;-).
A pudelko w tym pomaga.
Wolalbym kupic uzywany obiektyw w pudelku producenta i z oryginalnymi deklami.
Niz bez pudelka i z powiedzmy tylko jednym deklem/zamiennikiem:-).
Sa dwie opcje - albo przekret x milion, albo wsadzenie czegoś gdzieś ;) mam nadzieje, ze to drugie ;) i ja nie mam pudelka jak coś ;) tzn mam ale nie do oddania/sprzedania :D
shaolin proszę edytuj swojego posta bo jak zainteresowana osoba przeczyta tego posta to będzie po niespodziance...
Hint - jak kupujesz taki gadżet, to przychodzi w pudełku łudząco podobnym do oryginału ;)
Michał Jędrak
25-10-2012, 09:48
Zrób inny dowcip i wsadź koledze obiektyw do umywalki. Niech się trochę zestresuje: nikkor-24-702-8-po-trzech-latach-uzytkowania/ (http://jedrak.com/nikkor-24-702-8-po-trzech-latach-uzytkowania/)
Akurat ten który ja kupiłem nie ma pudełka przypominającego oryginał tylko woreczek. Więc jeśli wszystko jest już jasne i podejrzenia o sprzedaż "nowych obiektywów w pudełeczkach z serialami" okazało się nietrafne, czy ktoś ma takie pudełeczko? :)
Niedawno dostałem propozycję zakupu pudełeczka za bagatela 100zł... ja wiem, że obiektyw do tanich nie należy, ale żeby wartość opakowania rosła proporcjonalnie do ceny szkła tego się nie spodziewałem. Dlatego też chciałbym sprecyzować zakres cenowy.... powiedzmy do 10-15 zł?
Robert_P
25-10-2012, 11:52
Pudełko to jak papiery od samochodu. Wątpię żeby ktoś sprzedawał...
Pudełko to jak papiery od samochodu. Wątpię żeby ktoś sprzedawał...
Jasne. Może dla tych, którzy przedmioty traktują jak fetysze, skoro opakowanie traktują jak ważny dokument. Na szczęście nie muszę zastanawiać się co będę robił z przedmiotem w przyszłości i wszelkie opakowania wyrzucam po kilku dniach jak sprawdzę czy sprzęt działa.
Boryszuk
25-10-2012, 17:56
Gdybyś zapytał 2 tygodnie temu to oddałbym Ci pudełko od takiego termosu. No cóż.
Robert_P
26-10-2012, 08:57
Jasne. Może dla tych, którzy przedmioty traktują jak fetysze, skoro opakowanie traktują jak ważny dokument. Na szczęście nie muszę zastanawiać się co będę robił z przedmiotem w przyszłości i wszelkie opakowania wyrzucam po kilku dniach jak sprawdzę czy sprzęt działa.
Sprzęt o dużej wartości wymaga konkretnego przechowywania a takie zapewnia orginalne pudło. Również w pewnym stopniu mówi o pochodzeniu, legalności szkiełka. Przy sprzedaży nie ma problemu z wysyłką wartościowego sprzętu bo jest odpowiednio zabezpieczeno.
Jak widzisz jest dużo praktycznych zastosowań, które nie mają żadnego związku z fetyszem...
Ja zawsze trzymam pudelka (mam pudlo po F90X, ktore ma pewno ze 17 lat), a moj zolty w pracy wywala pudelka po 5min. Co kto lubi ;)
Ja zawsze trzymam pudelka (mam pudlo po F90X, ktore ma pewno ze 17 lat), a moj zolty w pracy wywala pudelka po 5min. Co kto lubi ;)
bo jak by ten miliard trzymał wszystkie swoje pudła to by się działo ... puszczy amazońskiej by nie było ..
:mrgreen: Az tak zle to nie jest... ;)
Ja dwa razy zmieniałem system, oddając Tipom w rozliczeniu poprzedni.
Przy obiektywach i aparatach tej klasy, różnica w wycenie z pudełkiem i bez wynosiła do 200pln.
Zaoszczędziłem jakieś 1500pln.
Do tego dochodzi moje bałaganiarstwo i tylko dzięki temu, że w orginalnych pudłach po różnych rzeczach,
trzymam instrukcje, gwarancje, płyty instalacyjne, części zamienne, wim co do czego i przestało mi ginąć.
Jest jeszcze inny aspekt, trzymając te pudła w domu, wiem że Hania Mostowiak nie zrobi sobie krzywdy :mrgreen:
logitech55
27-10-2012, 17:33
Mam na pozbyciu pudełko od D300 z niewypisaną gwarancją (ktoś kto ma "znajomości" w sklepie może zrobić z niej pożytek)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.