PDA

Zobacz pełną wersję : D80



kw95s
24-10-2012, 17:34
Szukam jakiegoś akumulatora do lustrzanki, nie może być to oryginał ze względu na cenę, ale nie może się też psuć

Von Wafeln
24-10-2012, 19:23
No to nie mogles zapytac w swoim watku o d80? albo zatytulowac swoj post inaczej, tak zeby wszyscy wiedzieli o co chodzi bez wchodzenia? Poza tym o bateriach, ladowarkach itp. sluzy inny dzial do tego:

Popieram, ale pomijając to, to jednym z najlepszych zamienników jest ten od Delty, możesz na nim zrobić więcej zdjęć niż na oryginale i na allegro znajdziesz go za trochę ponad 50 zł.

kw95s
24-10-2012, 19:24
Szukam dobrego zamiennika, tzn. takiego który mi pokaże ilość zrobionych zdj i procent baterii

militarius
24-10-2012, 19:30
Również polecam aku Delta, używam na zmianę z oryginałem i wszystko jest jak należy.

kw95s
24-10-2012, 19:51
a w innym temacie ludzie narzekają na te aku delty, gdzieś polecami phottixy

ale czy pokaże mi ilośc zrobionych zdj. i %

dax1990
24-10-2012, 22:01
Wiesz co ja miałem podobny problem. Wybierałem pomiędzy Deltą, Phottix i oryginałem.
Wybrałem używany oryginał, kupiłem go tutaj na forum w cenie ~100zł. Polecam takie rozwiązanie.

kw95s
24-10-2012, 22:33
nie mam 100zł na baterie ,a potrzebuje już w pon. kupić

mam 60zł na baterię

dax1990
24-10-2012, 22:46
Kiedy szukałem tego aku dla siebie to znalazłem informację, że te zamienniki od Phottix'a przekazują informację o stopniu naładowania. Z tym, że nowy zamiennik z tej firmy na portalu aukcyjnym z przesyłką kosztuje 80 zł.


mam 60zł na baterię

To w takim razie pozostaje zakup aku Delta. Znajdziesz go za około te 60 zł(wliczając przesyłkę).

A u nas na giełdzie też znajdziesz jeden. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217040)

kw95s
25-10-2012, 15:59
A czy ta delta pokaże mi % bat. i liczbę zrobionych zdj. w moim d80?

Von Wafeln
28-10-2012, 20:09
Oczywiście, mam go i pokazuje wszystkie te informacje. Z zamiennikami czasem jest tak, że zależy od egzemplarza, jeden działa dobrze, drugi nie, ja trafiłem na dobry i polecam.

Iskra_cyk
07-11-2012, 11:52
Ja trafilem na ten zły ....chyba.
Kupiłem do cropa zaminnik.I powiem tak ,przez jakis czas pracowal dobrze ,pózniej przycisk spustu migawki (ten do kadrowania pionowego) padł(raz działał ,raz nie)Ok przycisk nie podtrzebny moge uzywac tego co mam w korpusie,i tak tez robilem.Nastepnie zauwazylem problem ze stykami.A mianowicie nie łapały styki od gripa do korpusu.Jednym slowem raz miałem zasilanie korpusu,a raz nie miałem-tragedia.Gdy juz mi nerwy puscily ,postanowilem zmienic grip na orginalny.Nastapil jeszcze jeden problem,nie moglem go zdemontowac z korpusu bo jak sie pozniej okazało trybiki od pokretła sie wyszczerbily.Jakos sobie z tym poradzilem.Jak kupiłem pełna klate z gripem orginalnym,dopiero zobaczylem roznice,kolosalną róznice.Grip wykonany z dobrych jakosciowo materiałów,pszyciski sa wykonane o niebo lepiej,wszystko chodzi płynnie i nic sie nie dzieje(przynajmniej na razie).Wiem ze gripy NIkona orginalne troche kosztuja,ale na swoim przykładzie nie polecam zamiennikow.Pewnie mnie teraz zabijecie słowami krytyki,ale ja miałem naprawde nieprzyjemny kontakt z firma delta.

Von Wafeln
09-11-2012, 20:47
Pewnie mnie teraz zabijecie słowami krytyki,ale ja miałem naprawdę nieprzyjemny kontakt z firma delta.

Raczej nie mamy powodu, jak napisałem, zależy od egzemplarza, większość komentarzy raczej była pozytywna. Trafiłeś na wadliwego gripa, a aku też miałeś zamiennik?