PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest



KaniaKowski
24-10-2012, 17:15
http://www.youtube.com/watch?v=ERi4TutiQyU&feature=plcp

Witam, proszę mi podpowiedzieć jak można uzyskać takie kolory ( przeróbka np w colorista II też wchodzi w gre ) Oraz jak dostosować format video aby taka jakość mogła być na serwisie YouTube...

Może też podpowiecie co do wyboru sprzętu ? Mam narazie Canon eos 600D i planuje rozbudowywać .. kupując różne obiektywy.. A może sprzedać Canona i przesiąść się na Nikon i jakieś 2 obiektywy ?

matiax
24-10-2012, 20:25
kolory wg mnie są naturalne może lekko podbite ale już z poziomu puszki można takie nasycenie uzyskać. Jak uzyskać taką jakość na YT? -format wyjściowy pliku ustaw taki jak wejściowy i będzie OK. Sprzęt czyli 600D masz w sam raz - nawet kitem uzyskasz taką jakość bez problemu. Gość nagrywał to w 60 klatkach (zwolnienia). Nikon niestety nie da ci takiej możliwości ustawiania parametrów filmu w manualu - przynajmniej puszki w cenie 600D.

Michał Jędrak
24-10-2012, 22:43
Kolory są do uzyskania bez problemu. Może to być lekko podbity kontrast i nasycenie oraz np. użycie filtra polaryzacyjnego. Bez problemu można to uzyskać na prawie każdej lustrzance.

esener
25-10-2012, 09:57
W Sony Vegasie, albo w Corel Ulead kilkoma suwakami wyciągniesz mocniejszy kolor. Masz tam też opcje bezpośredniego eksportu na You Tube także nie musisz nic specjalnie dostosowywać

KaniaKowski
25-10-2012, 15:29
Jaki filtr polecilibyście ? O ten polar chodzi.

esener
25-10-2012, 16:59
Na polaryzacji radziłbym nie oszczędzać, te najtańsze pożerają dużo światła, wiem, że te firmówki B+W w miarę się sprawdzają